Pistolety RAM

Pistolety RAM

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

8 produktów

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

8 produktów

Pistolety RAM – kompaktowe i skuteczne

Miejsce pistoletów RAM w strzeleckim świecie

Swoje miejsce obok tradycyjnych wiatrówek, markerów do paintballa czy pistoletów ASG znalazły również pistolety RAM (Real Action Marker). To nic innego jak wzorowane na broni palnej repliki, które wykorzystują jako amunicję gumowe kulki. Są przeznaczone dla amatorów i miłośników strzelania oraz broni, którzy cenią sobie jakość wykonania, a przede wszystkim realizm.

Nawiązując do realizmu, pistolety Real Action Marker przypominają swoje pierwowzory na ostrą amunicję zarówno z wyglądu, jak i w obsłude. Trzymając w ręku obie wersje, trudno na pierwszy rzut oka znaleźć pomiędzy nimi różnice. Materiały, z których są wykonane pistolety na kule gumowe, to w dużej mierze wysokiej jakości polimery. To im tego typu broń zawdzięcza swoją wagę, ale przede wszystkim wytrzymałość i niezawodność.

Istotną kwestią jest również to, że pistolety RAM są w pełni legalne i można je posiadać bez zezwolenia. Nie trzeba ich też w żaden sposób rejestrować. Wynika to z faktu, że energia kinetyczna, którą posiada wystrzelona z pistoletu RAM kulka, nie przekracza 17 J, a to zgodnie z kanonami polskiego prawa nie kwalifikuje jej jako broni.

W jaki sposób działają pistolety RAM

Za wyrzut kulki z pistoletu odpowiada – podobnie jak w większości replik – sprężony gaz. W przypadku pistoletów Real Action Marker najczęściej stosuje się dwutlenek węgla przechowywany w specjalnym naboju o wadze 12 g. Zastosowanie takiego napędu pozwala rozpędzać kule średnio do 100 m/s i miotać je na odległość nawet do 30 metrów w przypadku najlepszych pistoletów RAM.

Sprawdź pistolety RAM Co2 12g na kule gumowe w sklepie combat

Aby poprawić realizm, w broni RAM stosuje się różnego rodzaju rozwiązania. Jednym z takich mechanizmów jest powszechny system blow-back, którego zadaniem jest odrzut zamka do tyłu – jak podczas strzelania z prawdziwej broni palnej. Możesz się dzięki temu przygotować do używania pistoletów w rzeczywistych sytuacjach.

W zależności od sposobu, w jaki chcesz wykorzystać broń, możesz dostosować różnego rodzaju amunicję. Przeważnie są to gumowe kulki, ale w asortymencie znajdziesz również gumowo-metalowe, metalowe, wodne, proszkowe, fluorescencyjne czy z zawartością gazu pieprzowego. Powoduje to, że pistolety RAM są uniwersalne, a Ty, zmieniając jedynie kulki, możesz wykorzystać je nie tylko do treningu, ale i jako broń do samoobrony.

Broń treningowa RAM

Bardzo ważnym i przynoszącym wiele korzyści zastosowaniem jest wykorzystanie pistoletów jako broni treningowej. W zasadzie na każdym szczeblu zaawansowania możesz przeprowadzić ćwiczenia, które podniosą Twoje kompletacje. Począwszy od pierwszego kontaktu z bronią, kiedy możesz poćwiczyć celność, strzelając na przykład do tarcz, kończąc na treningach taktycznych prowadzonych przez różnego rodzaju służby.

Pistolety Real Action Marker w służbie bezpieczeństwa

Przemieszczając się po miejscach, które nie budzą Twojego zaufania, możesz zwiększyć poczucie swojego bezpieczeństwa poprzez posiadanie przy sobie pistoletu Real Action Marker. Już jego budowa i wygląd może zmylić napastnika, który uzna go za prawdziwą broń, i powstrzymać go od dalszego ataku.

Jeżeli sam aspekt psychologiczny to za mało, postrzał z gumowej kulki również może skutecznie zniechęcić. Natomiast jeśli skorzystasz z kulki z zawartością gazu pieprzowego, który drażni wrażliwe części ciała, zyskasz dużo czasu na oddalenie się i zażegnanie niebezpieczeństwa, zwłaszcza, że strzelać możesz z większego dystansu.

Kompaktowy rozmiar – dodatkowy atut pistoletów RAM

Za względu na swoje niewielkie rozmiary pistolety RAM idealnie sprawdzają się również jako wspomagająca broń przyboczna w grach rekreacyjnych. Świetnie uzupełniają oprzyrządowanie na przykład w rozgrywkach paintballowych, które toczą się w niewielkich, ciasnych pomieszczeniach, oraz w momencie wyczerpania amunicji, kiedy jesteś jeszcze na polu walki i nie zamierzasz się poddać.

Sprawdź pistolety RAM w sklepie combat