Kulki do procy

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Kulki do procy – podstawowa amunicja

Czym strzelać, żeby trafić do celu?

Proca, z uwagi na swoją prostą konstrukcję, może szybko powstać nawet w rękach amatora. Wystarczą widełki z gałęzi, kawałek skórki i elastyczna gumka. Potem tylko kilka kamyków albo kasztanów i zabawa gwarantowana. Jednak w przypadku poważniejszego treningu czy rekreacyjnych zajęć strzeleckich wypada posiadać profesjonalny sprzęt. Oparty na tych samych zasadach co proca domowej roboty, gwarantuje większy zasięg i celniejsze namierzanie, ale pod warunkiem, że zadbasz o odpowiednią amunicję.

Jakie kulki do procy?

Kto chociaż raz posługiwał się procą, wie, że na trafny strzał składa się wiele czynników. Są to przede wszystkim umiejętności strzeleckie, ale również jakość urządzenia miotającego i właściwie dobrane pociski. Jeżeli posiadasz już procę, to nie możesz zmarnować jej potencjału, używając niewłaściwie dobranych pocisków. Rozejrzyj się więc za kulkami ze stali, plastiku, ceramiki czy szkła.

Poszczególne zestawy liczące 50, 75 lub 100 sztuk zawierają amunicję o niemalże identycznych parametrach – zarówno pod względem wagi, jak i rozmiaru. Dzięki temu zapewnisz sobie powtarzalność trafień i szybciej wyeliminujesz ewentualne błędy towarzyszące przygotowywaniu się do strzału. Do pierwszych ćwiczeń treningowych wystarczą Ci kulki do procy ze stali o średnicy 7 mm. Jednakże chcąc osiągnąć znaczniejszą siłę rażenia, trzeba sięgnąć po cięższe i większe kulki np. 15 mm, 20 mm lub szklane o kalibrze 12,7 mm.

Stalowe kulki do procy – zalety

Wytrawni strzelcy nie bez powodu wybierają stalowe kulki do procy. Sprawdzają się one w rozmaitych warunkach i są praktycznie niezniszczalne. Trwały materiał sprawia, że nie rozpadają się ani nie kruszą, trafiając w wyjątkowo twardy cel. Nie unicestwi ich nawet betonowa ścina reagująca na rażenie tylko snopem iskier. Kiedy zagubią się w wysokiej trawie, możesz je ściągnąć do siebie za pomocą magnesu. Posiadając komplet np.100 kulek, wykonasz wiele strzałów następujących jeden po drugim.

Ponieważ naciąg gumowy procy ma spore możliwości, więc warto go wykorzystać, stosując amunicję o zadawalającej kinetyce. Kulka przemierzająca znaczną odległość, a następnie obalająca lub przebijająca cel spełni wymagane oczekiwania. Do wyspecjalizowanej procy z podpórką i regulowanymi widełkami rekomendowanymi pociskami są kulki do procy 10 mm albo 9,5 mm. Zapewniają one skuteczne natarcie na obiekt i nadają się zarówno do strzelania rekreacyjnego, jak i do zadań taktyczno-obronnych.

Pociski do procy ze szkła i ceramiki

Kule szklane czy ceramiczne są lżejsze niż stalowe, nawet przy większym kalibrze, co wpływa na ich długość lotu oraz dynamikę uderzenia. Śrut szklany, którego średnica wynosi 12,7 mm może ważyć 2,62 grama. Takie parametry korzystnie wpływają na osiągnięcie perfekcyjnej celności i daleki zasięg. Do tego, po trafieniu w obrany punkt efektownie się rozpryskują, co podkreśla celny strzał. Jeśli lubisz „fajerwerki” towarzyszące Twoim osiągnięciom, to kule szklane spełnią Twoje oczekiwania.

Jak sprawdzić, które pociski do Twojej procy są najlepsze?

Aby proca przystosowała się do wyznaczonej misji, trzeba dokładnie poznać jej możliwości. Dlatego potrzebne będą wstępne ćwiczenia w trafianiu do tarczy przy użyciu różnej amunicji. Kulki stalowe o odmiennej średnicy pokażą Ci jaką dysponują mocą i lotnością. Chociaż do strzelania na długie dystanse najczęściej wybiera się metalowe „dziesiątki”, to Twoja proca może polubić się np. z kalibrem 12 mm albo szklanym tworzywem. Poznaj zatem kulki do procy w sklepie combat i wybierz te najlepsze.