Śledzie do namiotu

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Śledzie — konieczne uzupełnienie tarpa lub namiotu

Śledzie — czy można się bez nich obejść

Biwakowanie w otoczeniu przyrody niewątpliwie należy do przyjemnych, choć rzadkich zajęć. I właśnie z powodu tej okazjonalności wypadów zdarza się o czymś zapomnieć. Brak kubka czy latarki nie stanowi jeszcze tak dużego problemem jak nieobecność śledzi. Bowiem bez ich zdolności stabilizujących niemożliwe staje się naciągnięcie tropiku i zabezpieczenie go przed podmuchami wiatru

Oczywiście znajdą się jakieś zastrugane patyki na awaryjne zastępstwo, ale prowizorka nie zapewni komfortu i sprawdzi się tylko chwilowo. Do stworzenia bezpiecznego schronienia trzeba mieć pełny zestaw namiotowy - obowiązkowo obejmujący śledzie. Podobnie zresztą jak w przypadku płachty. Ona również potrzebuje tego niezbędnika, aby podarować Ci wymaganą osłonę przeciwdeszczową czy też przeciwsłoneczną.

Szpilki czy śledzie do tarpa?

Bliski kontakt z naturą przynosi ukojenie zmysłów. Oczy cieszy bujna zieleń, do uszu dociera błogi szum liści i ptasie trele, a woń ziół oraz krzewinek delikatnie muska nozdrza. Relaksując się pod daszkiem zbudowanym z płachty biwakowej, do woli możesz korzystać z dobroczynnej odsłony przyrody. Jednakże zanim ulokujesz się w hamaku bądź w śpiworze rozłożonym na macie, zadbaj o stabilne zakotwiczenie tarpa.

Ponieważ w odróżnieniu od dużego pokrycia namiotu, cechuje się on minimalną wagą i niewielką powierzchnią, więc wystarczą tutaj szpilki. Te cienkie pręty o zaostrzonej końcówce utrzymają odpowiednio naciągnięty materiał w niezachwianej pozycji. Podczas gdy umocowania Twojego „wigwamu” obowiązkowe okażą się większe, grubsze – wytrzymujące spore obciążenia śledzie.

Jakie śledzie do Twojego namiotu albo tarpa

Renomowane marki, trudniące się projektowaniem i produkcją sprzętu outdoorowego, ulepszają swoje wyroby, w wyniku czego w sprzedaży wciąż pojawiają się nowe serie. Jest ich tak dużo, że czasem trudno zdecydować się na konkretny artykuł, nawet jeśli posiada tak prostą budowę jak śledzie. Jednakże nie wówczas, kiedy posiadasz elementarną wiedzę o ich użyteczności.

Przeważnie spotkasz na półkach sklepowych śledzie do tarpa bądź namiotu wykonane z tworzyw sztucznych lub aluminium. Te pierwsze są zbawienne przy nadbagażu, lecz nie podołają trudniejszym misjom. Za to egzemplarze z rdzeniem węglowym, wzmocnionym osłonką aluminiową przejdą egzamin wytrzymałości i popiszą się lekkością. Z kolei najwięcej rozwiązań podsuną Ci modele w całości utworzone z aluminium. Ta kategoria dysponuje tak formą „korkociągu” - porządnie penetrującego glebę, jak i prostych szpilek

Tworząc namiotowy dom, zaopatrz się we wkręcane śledzie lub te o mocnej trójściankowej konstrukcji. Wówczas Twojej bezpiecznej oazy nie unicestwi żaden wicher, a twarde i skaliste podłoże nie okaże się przeszkodą. Po takie zacumowanie nie trzeba będzie sięgać, korzystając z płachty. Jej montaż umożliwią już cztery aluminiowe szpilki (mogą być anodowane, by lepiej przeciwdziałać korozji) o specjalnym profilu. Dzięki ostrej końcówce bez trudu wbijesz je w grunt, pozostawiając w statycznym usytuowaniu.

Sprawdź nasz poradnik: Co zabrać pod namior?

A może uniwersalny typ śledzi?

Bywa, że drobiazgi psują dobry nastrój i zniechęcają do następnych wypraw na łono natury. Dlatego nie dopuść do niemiłych niespodzianek w rodzaju deszczowego prysznica podczas wieczornego odpoczynku czy nagłego zerwania ściany namiotu. W tym celu przed podróżą skompletuj właściwy system mocujący, nie zapominając o szpilkach. Obszerne schronienie upomni się o duży zestaw mocno przytwierdzony do ziemi, za to dwuosobowy „szałas” czy tarp zabezpieczy już uniwersalny, lecz profesjonalny komplet „haczyków”.

Na szczególną uwagę zasługują tu śledzie do tarpa Helikon. Ten ceniony producent zatroszczył się bowiem o optymalny materiał – lekkie i odporne na rdzę aluminium i nie pozostał obojętny wobec profilu, który płynnie wślizguje się w glebę, zachowując wytrzymałość. Do tego „patyczki” wyposażono w pętelki, toteż nie zgubią się po związaniu w wiązkę. Wersja dedykowana płachtom sprawdzi się też przy niewielkim namiocie. Sięgnij po śledzie ze sklepu combat, a będziesz usatysfakcjonowany.