Butelki turystyczne

Butelki turystyczne

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Butelki turystyczne — pokochaj ekologiczne rozwiązania

Dlaczego warto posiadać bidony na wodę?

W czasie upałów, wysiłku fizycznego lub intensywnej pracy sięgasz po wodę. W ten sposób gasisz pragnienie i uzupełniasz niedobór płynu w organizmie. Jak bardzo jest to ważne, wiedzą już nawet dzieci i dlatego chętnie do szkolnego plecaka wrzucają bidony turystyczne. I chociaż przeważnie są one wypełnione słodkimi sokami, to zdarza się również ujrzeć w rękach naszych pociech życiodajną wodę.

Mając świadomość konieczności posiadania przy sobie butelki z wodą, wchodzisz do sklepu i kupujesz jednorazowe opakowania, które potem piętrzą się na śmietniku. A może pora pomyśleć o środowisku i oszczędności? Przecież nabywając butelki turystyczne wielokrotnego użycia, wydasz mniej pieniędzy, a przy okazji wykonasz ukłon w stronę natury. Ten pożyteczny gest okaże się opłacalny, bo dobrej jakości pojemnik na napój przyda się dosłownie wszędzie.

Jakie turystyczne butelki na wodę zabrać ze sobą w trasę?

Wiadomo że na krótkie wypady za miasto wystarczą kubki turystyczne albo niewielkie termosy. W nich przetransportujesz pobudzającą do działania gorącą kawę, herbatę, bądź zimny ożywczy napój. Natomiast wymagające wysiłku górskie ścieżki, długi marsz bezdrożami czy podróże rowerem dopominać się będą o większą ilość wody. W tych sytuacjach na ratunek pospieszą Ci specjalne butelki. Ich wybór jest ogromny, a poszczególne egzemplarze różnią się wielkością, kształtem, kolorem i rodzajem tworzywa.

Jak więc dokonać selekcji w takim gąszczu propozycji? Co do wielkości, to szybko rozeznasz się w swoich potrzebach, lecz większego zastanowienia będzie wymagało wytypowanie właściwego materiału. Jeśli zdecydujesz się na model wykonany z metalu, to otrzymasz naczynie trwałe i zapewniające perfekcyjną szczelność, więc przeniesiesz w nim nawet napój gazowany, ale wszystko to kosztem większego ciężaru. Nie planuj też raczej transportowania gorących płynów z powodu szybko nagrzewających się ścianek.

W przeciwieństwie do stalowych bukłaków, plastikowe butelki na wodę podarują Ci lekkość. Nie zapomnij jednakże sprawdzić przed zakupem, czy są wolne od szkodliwego BPA. Taką gwarancję zyskasz, stawiając na wyroby znanych marek. Naczynia biwakowe z tworzyw sztucznych, w tym również bidony, pozwalają się komfortowo ulokować obok pozostałych rzeczy, ponieważ często posiadają składane lub zdejmowane elementy. Przykładowo „zwijana butelka” po opróżnieniu staje się płaska, toteż wsuniesz ją gdziekolwiek.

Plastikowe butelki na wodę – czy stanowią dobry wybór?

Plastik plastikowi nierówny, szczególnie gdy mowa o tworzywie sztucznym nowej generacji. Jest nim coraz częściej stosowany przez cenionych producentów tritan. Dzięki niemu butelki stają się odporne na stłuczenia i wgniecenia. W dodatku znosi on doskonale zarówno wysoką, jak i niską temperaturę, więc możesz wlać do pojemnika z tritanu wrzątek albo ciecz z kostkami lodu. Oprócz tego, podobnie jak pozostałe „plastiki”, wyróżnia się przejrzystością, co bywa istotne, gdy trzeba kontrolować ilość płynu.

Ponadto butelki na wodę z tritanu cechują się minimalną wagą i sprzyjają umieszczonej w nich zawartości, w żaden sposób nie wpływając na jej smak. A do usunięcia resztek lub osadu wystarcza kąpiel w zmywarce. Dlatego też te o szerszym otworze często używane są do przenoszenia posiłków. Wynika z tego jasno, że są bezkonkurencyjne, bo przodują we wszechstronności i pasują do każdej wyprawy.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając butelki turystyczne?

Długa podróż, znaczona postojami obok rozmaitych zbiorników wodnych, wymagać może od Ciebie butelki z filtrem - dla pewności spożywania czystej wody. Nie wtedy jednak, gdy nabierasz ją z pewnych źródeł. Wówczas służy najlepiej zwyczajny bidon o preferowanej przez Ciebie budowie. Do sporządzania ulubionych trunków doskonale nada się butelka z szerokim wlewem, przez który wsuniesz kawałki owoców lub liść mięty. Za to do bezpośredniego picia odpowiedni będzie mniejszy otwór np. z ustnikiem.

Warto też zwrócić uwagę na detale takie jak: nakrętki z zawleczką zapobiegającą zgubieniu czy specjalne uchwyty pozwalające na mocowanie przy plecaku. Z kolei ubywanie płynu unaoczni podziałka naniesiona na ściance naczynia. Niebagatelną rolę odegra także estetyka i pomysłowość projektantów. Ciekawe kolory lub przydymione tworzywo z grafiką nawiązującą do pasji mogą wpłynąć na Twoją ocenę produktu i zachęcić do zakupu. Dzisiaj najciekawsze butelki turystyczne spotkasz w sklepie combat, toteż odwiedź go niezwłocznie.


Czytaj nasze poradniki