Multitoole

Multitoole

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Multitoole - zamiast skrzynki narzędziowej

Multitool – co to?

Pod tą nazwą kryje się niewielkie wielofunkcyjne narzędzie, które sprawdza się w wielu sytuacjach. Kojarzy się ze „szwajcarskim scyzorykiem”, bo również posiada składane końcówki. Jednakże standardowy model bazuje nie na nożu, ale na kombinerkach. Będąc jego posiadaczem, możesz wykonać szereg czynności, takich jak na przykład: przykręcanie, rozcinanie, piłowanie czy wiercenie otworów. Zatem okaże się nieodzowny w różnych okolicznościach.

Kiedy przydają się multitoole?

W każdym gospodarstwie domowym czasami psują się sprzęty. Wtedy zaradny gospodarz spieszy ze skrzynką narzędziową, z której wyciąga śrubokręty, szczypce, przecinaki i najróżniejsze nożyki. Albo będąc nowoczesnym organizatorem pracy, sięga po multitool, ponieważ ten jest znacznie poręczniejszy, a oferuje taką samą pomoc. Jeszcze bardziej można docenić jego przydatność poza domem.

W warunkach plenerowych poradzi sobie z otwieraniem puszek czy kapsli, a także dzielnie zastąpi zestaw kluczy do roweru, gdy Twój pojazd ulegnie awarii. Mile też będzie widziany podczas organizowania obozowiska. Natomiast skompletowany pod kątem określonej misji przyda się wędkarzom, stolarzom, elektrykom lub mechanikom. Mając go przy sobie, nie musisz się obawiać krytycznych chwil, bo sprytnie ukryte przyrządy ochronią Cię przed bezradnością.

Multitool – Jaki wybrać?

Aby mieć stuprocentową gwarancję niezawodności narzędzia, trzeba opierać się na produktach sprawdzonych marek. Bowiem multitool Gerber, Walther czy Leatherman ofiaruje Ci większą sprawność i długowieczność niż jakakolwiek inna wersja nieznanego producenta. Dlaczego? Ponieważ renomowani wytwórcy dbają o jakość wyrobów sygnowanych swoim znakiem, a ich serie odznaczają się wytrzymałością i solidną konstrukcją. Jako materiał występuje tu głównie stal nierdzewna i aluminium.

Dzięki temu nie musisz obawiać się o korozję i nadmierną wagę. Najlepszy multitool, to taki, który sprosta Twoim potrzebom i zajmie mało miejsca w plecaku czy sakwie rowerowej. Musi więc cechować się zwartą i kompaktową budową. Istotna też w praktyce okaże się łatwa dostępność przyrządów, czyli ich rozmieszczenie i płynność wysuwania. Ponadto wskazane będą wyprofilowane okładziny, umożliwiające wygodne manewrowanie sprzętem. Natomiast dobór akcesoriów w zestawie zadecyduje o jego konkretnym przeznaczeniu.

Który model dla Ciebie?

Główną cechą multitooli jest wielofunkcyjność skoncentrowana w niedużym rozmiarze. Egzemplarze uniwersalne zawierają zazwyczaj klasyczne instrumenty typu: śrubokręty, szczypce, ostrza, piłki i nożyczki, więc mogą przysłużyć się wszędzie. Zwłaszcza że wyróżniają się w tej rodzinie najzgrabniejszą sylwetką i szczycą się szerokim wyborem ostrzy do przecinania rozmaitych tworzyw.

Z kolei multitoole nastawione na określone zadania odznaczają się starannie dobranymi końcówkami. Stąd odmienny zestaw rozkładanych elementów pomocniczych dla ślusarza, rybaka czy majsterkowicza. Wypada zatem przed wybraniem swojej wersji, sprawdzić zbiór ,,sprytnych rączek". Podpowiedzą Ci one, co mogą wykonać, gdy uwolnisz je ze schowka, a Ty będziesz wiedzieć, czy tego właśnie szukałeś.