1. Wszystkie czołówki Petzla 15% taniej!

  Wszystkie czołówki Petzla 15% taniej!

  Jeżeli zastanawiacie się czy kupić latarkę czołowej Petzl to teraz nadszedł najlepszy moment na podjęcie decyzji! Combat przecenia wszystkie czołówki tego renomowanego producenta o 15%. Każdy kto potrzebuje niezawodnego i poręcznego źródła światła może znaleźć coś dla siebie.
  Więcej
 2. Jaka jest najlepsza stal na noże?

  Jaka jest najlepsza stal na noże?

  Na pytanie która stal jest najlepsza do produkcji noży, odpowiedź brzmi: to zależy. Tak, wiemy, to najgorsza z możliwych odpowiedzi, ale niestety świat nie jest czarno-biały i wybór surowca na głownię będzie uzależniony od oczekiwań jakie postawimy przed nożem. Na inne parametry zwróci uwagę myśliwy, na inne pracownik biurowy, a na jeszcze inne bushcrafter. Wobec tego, aby temat dobrze ugryźć, trzeba te stale jako tako poznać. Zatem do dzieła.
  Więcej
 3. Jak wybrać śpiwór? Kilka pytań i parę odpowiedzi

  Jak wybrać śpiwór? Kilka pytań i parę odpowiedzi

  Wybór śpiwora to rzecz niebłaha. Wie to każdy, kto wybrał źle i potem dygotał z zimna, licząc na skostniałych palcach, ile godzin zostało do świtu. Nawet jeśli czegoś podobnego nie przeżyliście, to pewnie domyślacie się, że taka noc potrafi zapaść w pamięć. Mówiąc wprost, śpiwór należy wybrać z głową, rozważywszy uprzednio wszystkie „plusy dodatnie i plusy ujemne” danego modelu. Jeśli nie wiecie, jak się do tego zabrać, pomogę Wam.
  Więcej
 4. Systemy przenoszenia oporządzenia. Od M1910 do MOLLE

  Systemy przenoszenia oporządzenia. Od M1910 do MOLLE

  W wojsku lekko nie ma. Dosłownie. Armia cały czas zastanawia się, jak to zrobić, by wrzucić na garb piechura jak najwięcej. Niby sensowny limit jest znany i wynosi 25 kilogramów, ale kto by się tym przejmował. Żołnierze są ustawicznie przeładowywani, ale by nie było tak źle, opracowuje się również rozwiązania, które mają pomóc w codziennej orce na ugorze. Właśnie dlatego powstają systemy przenoszenia oporządzenia. By żołnierzowi żyło się lepiej ;)
  Więcej
 5. Najlepsze prezenty na święta w combat

  Najlepsze prezenty na święta w combat

  O cho… Znaczy: Ho ho ho! Święta tuż za rogiem, a schowek na prezenty pusty? Luz, blues i lizaki, ekipa combat przybywa z odsieczą dla spóźnialskich, roztargnionych i niezdecydowanych. Mianowicie przyszykowaliśmy małą „ściągę” z inspiracjami. Wytypowaliśmy cztery kategorie, które ułatwią wybór trafionego prezentu dla bliskiej Ci osoby. Jedziemy!
  Więcej
 6. Gadżety survivalowe na prezent dla miłośnika gór, lasów i EDC

  Gadżety survivalowe na prezent dla miłośnika gór, lasów i EDC

  Sprzęt wycieczkowy można podzielić na kilka kategorii: niezbędny, przydatny dość tani i niewystarczająco przydatny za taką kwotę. Pomińmy bezużyteczny. Wyposażenie z pierwszej kategorii jest warte każdych pieniędzy, z tej drugiej można coś od czasu do czasu zakupić bez bólu portfela. Ale skrycie niemal każdy miłośnik wędrówek marzy o produktach z trzeciej grupy. A święta to doskonała okazja, by zrobić włóczykijowi dobrze tak, jak sam sobie nie zrobi.
  Więcej
 7. Prezenty świąteczne dla strzelca, łucznika i miłośnika ASG

  Prezenty świąteczne dla strzelca, łucznika i miłośnika ASG

  Sporty związane ze strzelaniem mają spore rzesze amatorów na całym świecie. Jeśli jeden z nich jest celem Twoich prezentów świątecznych, to logicznie nasuwa się pomysł podarunku związanego z jego pasją. Jeśli jednak nie masz pomysłu na konkretny sprzęt, być może w tym poradniku znajdziesz odpowiedź na swoje rozterki. Oto nasze propozycje do rozbudowy arsenału miłośnika sportów strzeleckich.
  Więcej
 8. Wyjątkowe prezenty na święta dla mężczyzny (i nie tylko)

  Wyjątkowe prezenty na święta dla mężczyzny (i nie tylko)

  Jeśli czytasz te słowa to oznacza, że wśród Twoich bliskich jest ktoś, kogo ucieszy prezent w tematyce militarnej/outdoorowej/EDC. Jeśli chcesz tej osobie sprawić miłą niespodziankę na święta, ale nie masz pomysłu na konkretny produkt — oto nasza pomocna dłoń. Podsuniemy kilka inspiracji, ale zanim do tego przejdziemy, musimy określić jakim typem bohatera jest odbiorca prezentu.
  Więcej
 9. Co zabrać na kajaki?

  Co zabrać na kajaki?

  Poranek przed wyjazdem, właśnie kończysz jajecznicę na boczku. Wokół pootwierane torby i plecaki. Na łóżku sterta ubrań. Ostatni kęs, talerz ląduje w zmywarce, a Ty zaczynasz gorączkowe pakowanie. Z szaf i szuflad wywalasz kolejne koszulki, bieliznę, dresy. Mija niecały kwadrans, a na środku pokoju piętrzy się już rydułtowska hałda. Gdy łapiesz za nowiuśkie Kuboty, pika telefon. Przyjechali. Sekundę później poranną ciszę przeszywa ryk klaksonu. To szwagier, właśnie obudził połowę osiedla. Trzeba wychodzić, a Ty stoisz, w jednej dłoni ściskasz klapka i w zasadzie nie wiesz, co zabrać na kajaki.
  Więcej
 10. Samoobrona i obrona miru domowego – kiedy, jak i czym?

  Samoobrona i obrona miru domowego – kiedy, jak i czym?

  Dostać w zęby nie jest wielką sztuką. Unikać podobnych przygód już tak łatwo nie jest. W tym poradniku powiem, jak zwiększyć szansę na bezpieczny powrót do domu. Zacznę od sformułowania czterech elementarnych zasad samoobrony. Następnie przyjrzę się narzędziom, które przydadzą się, gdy już wpadniemy w opały – różnym gazom, pałkom i innym kubotanom. Wspomnę nie tylko o ich zaletach, ale i wadach. Do rzeczy.
  Więcej
Posts loader