1. Combat wspiera pneumatyczne strzelectwo terenowe

  Combat wspiera pneumatyczne strzelectwo terenowe

  Zorganizowane przez Śląski Klub Strzelecki Hunter Team z Zabrza mistrzostwa zebrały bardzo wiele dobrych opinii w środowisku strzeleckim. Chwalono sprawną organizację oraz niezwykle malownicze położenie torów na których odbywały się rozgrywki. Patronem Strategicznym PolishOpen 2022 był sklep combat.pl, który ufundował jedną z nagród, karabinek Paganex Tormenta, oraz prezentował rodzinę wiatrówek PCP Paganax i celowników optycznych Athlon.

  Więcej
 2. Noże KA-BAR. Tradycja i styl życia

  Noże KA-BAR. Tradycja i styl życia

  O nożach Ka-Bar napisano już wiele. Nic dziwnego gdyż są one już od ponad wieku są wiernymi kompanami traperów, myśliwych, żołnierzy, harcerzy oraz miłośników bushcraftu na całym świecie. Te amerykańskie noże wyrobiły sobie tak mocną markę, że niejednokrotnie „kabar” w języku potocznym stał się synonimem noża użytkowego. Obecnie, ku naszej wielkiej radości, produkty KA-BAR weszły do sprzedaży w sklepie combat.pl

  Więcej
 3. Zabawki dla dużych dzieci - prezenty na dzień dziecka lub chłopaka

  Zabawki dla dużych dzieci - prezenty na dzień dziecka lub chłopaka

  Dla niektórych każda okazja do wręczenia bliskim prezentu jest dobra — na przykład Dzień Dziecka. A ponieważ wszyscy jesteśmy czyimiś dziećmi, a niektórzy nawet rodzicami osób już dorosłych, to przyjmijmy, że w ramach tego święta możemy wręczyć lub otrzymać podarunek. Jeśli poszukujesz inspiracji, czym sprawić przyjemność swojemu „maluszkowi”, ten poradnik powinien Ci pomóc.

  Więcej
 4. Jakie ochronniki słuchu do strzelania? Pasywne, aktywne czy zatyczki?

  Jakie ochronniki słuchu do strzelania? Pasywne, aktywne czy zatyczki?

  Słuch mamy tylko jeden, zatem jeśli chcemy strzelać na strzelnicy i do końca swoich dni cieszyć się jego dobrym stanem, trzeba o niego zadbać. Jak to zrobić? Najlepiej za pomocą odpowiednio dobranego sprzętu. Jakie zatem ochronniki słuchu do strzelania wybrać, by cieszyć się dobrym słuchem na lata?

  Więcej
 5. AR15, czyli sławny czarny karabin

  AR15, czyli sławny czarny karabin

  AR15, znany również jako M16 albo M4, to broń, która obrosła legendą podobną do radzieckich konstrukcji Michaiła Kałasznikowa. Podobnie jak jego odpowiednik zza Żelaznej Kurtyny, amerykański karabinek stał się bohaterem setek relacji fotograficznych i filmowych. Charakterystyczna broń zapisała się również w popkulturze. Trudno wyobrazić sobie setki tytułów filmów akcji oraz gier video bez AR15.

  Więcej
 6. Jak gotować bez prądu? Parę uwag i kilka podpowiedzi

  Jak gotować bez prądu? Parę uwag i kilka podpowiedzi

  Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę. Pewnego dnia i my, wzorem filmowego Maksa, możemy tak zareagować. Wokół zgasną światła i ekrany, sprzęty zamilkną, windy staną. Słowem, nagle cofniemy się o kilka wieków. Sprawy nie przedstawiają się jeszcze tak źle, gdy prąd rychło wróci do sieci. Ale co robić, gdy prądu nie będzie przez kilkanaście albo i kilkadziesiąt godzin? W poniższym poradniku zastanowimy się, jak rozwiązać jedną z istotnych blackoutowych kwestii, czyli jak gotować bez prądu.

  Więcej
 7. Gotowanie w terenie, czyli posiłek z ogniska

  Gotowanie w terenie, czyli posiłek z ogniska

  O tym, że na wyprawie trzeba coś jeść, nie musimy chyba nikomu przypominać. To tak zwana oczywista oczywistość i wszystko jest proste, gdy ta wyprawa trwa krótko. Wtedy możemy sięgnąć po klasyczny zestaw małego podróżnika, czyli popularne kuchenki gazowe na kartusze, ale gdy ruszamy na wiele tygodni w głuchą dzicz, to może lepiej sięgnąć po inny sposób na gotowanie w terenie. Chodzi nam oczywiście o klasyczne ognisko i zawieszony nad nim kociołek, menażkę lub kubek, który również może się sprawdzić w tego typu sytuacjach. Pomijając wszystko inne, posiłki gotowane na ognisku mają w sobie „to coś” i zaryzykujemy tezę, że niemal każdy, kto ich próbował, to przyzna.

  Więcej
 8. Jak wybrać siekierę i do czego jej używać?

  Jak wybrać siekierę i do czego jej używać?

  Jaka siekiera jest, każdy widzi. Ot, kawał żelastwa na drewnianym kijku. Stare toto jak świat, już w epoce kamienia łupanego nasi praszczurowie okładali się nimi po kudłatych łepetynach. Sęk jednak w tym, że jak człowiek zacznie przyglądać się szczegółom, to rychło okaże się, że siedzi w nich diabeł. Słowem, tych narzędzi na rynku jest mnóstwo, różnią się od siebie wieloma szczegółami i zastosowaniem. W poradniku przyjrzymy się temu, wspomnimy też o przeznaczeniu i różnych typach tego drwalskiego sprzętu. Jaką więc siekierę wybrać? I do czego jej używać?

  Więcej
 9. Krótkofalówki, CB Radio i inna łączność awaryjna

  Krótkofalówki, CB Radio i inna łączność awaryjna

  Gdy sytuacja na świecie zaczyna robić się coraz bardziej skomplikowana, to siłą rzeczy ludzie rozglądają się za alternatywnymi sposobami na funkcjonowanie w nowej rzeczywistości. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że cały czas możemy pozostawać w kontakcie, ale co, gdy pewnego pięknego dnia zostanie nam to z jakichś przyczyn uniemożliwione? Właśnie na takie okoliczności przyda się nam łączność awaryjna. Nieważne, czy będą to krótkofalówki, CB Radio, czy zapomniane i brzmiące wręcz niepoważnie gołębie pocztowe. Grunt, by mieć możliwość porozumienia się z ludźmi dla nas ważnymi, w sprawach dla nas ważnych.

  Więcej
 10. 5.11 Tactical : Zawsze przygotowani

  5.11 Tactical : Zawsze przygotowani

  Cytując jednego z wice-prezesów 5.11, Willema Driessena: „Wojskowi i funkcjonariusze resortów siłowych nie są już jedynymi użytkownikami oporządzenia taktycznego. Miliony ludzi chcą prowadzić taktyczny styl życia, codziennie będąc gotowymi na to, z czym przyjdzie im się mierzyć. Począwszy od plecaków, skończywszy na naszych specjalistycznych spodniach, mężczyźni i kobiety wykorzystują produkty 5.11 do różnych zastosowań”

  Więcej
Posts loader