1. Bezpieczeństwo na kempingu — karawaning preppersa

  Bezpieczeństwo na kempingu — karawaning preppersa

  Obozując kamperem zapuszczamy się niejednokrotnie w odosobnione miejsca, zaś pola kempingowe obfitują w tłumy nieznajomych, którzy z dnia na dzień odjeżdżają w bliżej nieznanym kierunku. Oczywiście, że są to poniekąd powody dla których karawaning się uskutecznia — odkrywanie nieznanego, stawianie czoła przeciwnościom losu, poznawanie interesujących ludzi. Jednak trzeba mieć świadomość, że każdy kij ma dwa końce. I tym właśnie brzydszym końcem się zajmiemy.
  Więcej
 2. Ranking latarek czołowych

  Ranking latarek czołowych

  Chcesz sobie wieczorem pobiegać albo planujesz nocleg w lesie, a może masz ciemno w garażu podczas grzebania pod maską… W każdej z tych sytuacji przyda Ci się latarka czołowa. Świeci tam, gdzie patrzysz i nie zajmuje rąk — czego chcieć więcej? Ano jest kilka istotnych szczegółów, przez które jeden model będzie idealny, a drugi nieakceptowalny. Tylko który dokładnie wybrać… Z pomocą przyjdzie Ci poniższy ranking czołówek od combat.
  Więcej
 3. Czy paralizator jest legalny?

  Czy paralizator jest legalny?

  Amerykanie powiadają, że Bóg stworzył ludzi, ale to Samuel Colt uczynił ich równymi. Przyznajcie, że coś w tym jest. Ale w naszym kraju o broń palną nie tak łatwo. Zdobycie pozwolenia wymaga nieco zachodu, sam sprzęt nie należy do najtańszych, a jego użycie… cóż, czasem może mieć nieodwracalne konsekwencje. Dla Waltherów, Glocków i Coltów istnieje jednak alternatywa. Niedroga, stosunkowo bezpieczna, w pełni legalna. I skuteczna. Jest nią paralizator. Przyjrzyjmy się mu nieco bliżej.
  Więcej
 4. Celowniki optyczne. Nie tylko dla snajperów

  Celowniki optyczne. Nie tylko dla snajperów

  Celowniki optyczne od ponad wieku wspierają strzelców dalekodystansowych. Dzięki powiększeniu oraz odpowiednio dobranym siatkom celowniczym pozwalają skutecznie trafiać w cel niewidoczny gołym okiem. Bez lunety celowniczej trudno sobie wyobrazić pracę strzelców wyborowych ale również myślistwo czy też strzelectwo sportowe.
  Więcej
 5. Jakie buty taktyczne wybrać?

  Jakie buty taktyczne wybrać?

  Dziadek zwykł mawiać, że buty muszą być dobre. Cała reszta jest mniej ważna. Było to w czasach, gdy wszędzie się chodziło, więc porada ta miała swoje logiczne uargumentowanie w wieloletniej życiowej praktyce. Dziś już wszędzie się nie chodzi, a jeździ, najlepiej pod same drzwi, ale mimo to buty i tak powinny być dobre. A jakie to są dobre buty? Oczywiście taktyczne.
  Więcej
 6. Paralizatory w combat, czyli uzyskaliśmy koncesję

  Paralizatory w combat, czyli uzyskaliśmy koncesję

  Narzędzi służących do samoobrony istnieje na świecie sporo, ale chyba najbardziej działającymi na wyobraźnię są paralizatory. Oczywiście na wyobraźni się nie kończy, bo działanie tych generatorów trzaskających łuków elektrycznych wiąże się z wielką dozą nieprzyjemności dla potraktowanego nią osobnika. Zwolenników tej formy radzenia sobie z napastnikiem zapewne ucieszy fakt, że paralizatory uznanej marki ESP dołączyły do oferty combat.
  Więcej
 7. Polar Helikon Liberty. Recenzja po 4 latach użytkowania.

  Polar Helikon Liberty. Recenzja po 4 latach użytkowania.

  Marka Helikon jest znana na polskim rynku już od wielu lat i z każdym rokiem jej popularność rośnie. Tak się jakoś złożyło, że dopiero cztery lata temu zdecydowałem się dokonać zdrady narodowej w kwestii polarów i odejść od sprzętu górskiego i wysokogórskiego. Bodźcem do zmiany była… cena. W długim terminie okazało się, że znane marki wspinaczkowe nie oferują wcale wiele wyższej jakości niż sprzęt z popularnych marketów sportowych. Rozpoczęły się poszukiwania nowego króla. Po krótkim przeczesywaniu sieci uwagę moją zwrócił polar Helikon Liberty. Wiele się nie zastanawiając, dokonałem zakupu.
  Więcej
 8. Holograf czy kolimator? Czym są i jak działają?

  Holograf czy kolimator? Czym są i jak działają?

  Właściwie dobrane przyrządy celownicze sprawdzą się nawet podczas realizacji najbardziej wymagających scenariuszy. Kolimatory i holografy to obecnie najnowocześniejsze konstrukcje przeznaczone do dynamicznego strzelania na krótkie i średnie odległości.
  Więcej
 9. Kup ekspres do kawy na al.to i zgarnij kubek Esbit!

  Kup ekspres do kawy na al.to i zgarnij kubek Esbit!

  Jeśli więc i Ciebie czeka tajna misja albo po prostu lubisz dobrą kawę, mamy wspaniałe wieści. Wystarczy, że na stronie al.to kupisz jeden z objętych promocją ekspresów od kawy, a my dorzucimy Ci kubek termiczny Esbit za całą złotówkę!
  Więcej
 10. Pierwsze kroki w łucznictwie. Wybór łuku sportowego dla początkujących

  Pierwsze kroki w łucznictwie. Wybór łuku sportowego dla początkujących

  Budzisz się rano z pozornie irracjonalnym przeświadczeniem, że z Robin Hood to był zwykły oszust i bez trudu przyćmisz jego łucznicze wyczyny? To doskonale, gdyż niedługo weźmiesz w ręce egzemplarz jednej z najstarszych znanych ludzkości broni miotających i zaczniesz dziurawić tarcze. Zanim jednak wydasz pieniądze na pierwszy łuk dla początkujących, warto zgłębić temat w celu dobrania sprzętu do osobistych predyspozycji i preferencji. Poniższy poradnik ułatwi Ci dokonanie właściwego wyboru.
  Więcej
Posts loader