Artykuły obronne

Artykuły obronne

Wszystkie kategorie w: Artykuły obronne

Artykuły obronne – jaki sprzęt do obrony możesz wybrać?

Bezpieczeństwo przede wszystkim - akcesoria do samoobrony


Mieszkanie w niebezpiecznej okolicy lub na odludziu. Późne, samotne powroty nocną porą. To tylko niektóre z czynników, które mogą skłonić Cię do sięgnięcia po dostępne na rynku akcesoria obronne. Są jednak i inne, mniej oczywiste. Na przykład praca w warunkach, gdzie musisz szczególnie chronić swoje ciało. Pamiętaj, że choć na akcesoria do obrony są na nie wymagane specjalne pozwolenia, należy z nich korzystać z zachowaniem odpowiedniego bezpieczeństwa – niezależnie od sytuacji. Sprawdź, jakie sprzęty obronne możesz znaleźć w ofercie sklepu combat.pl.

Alarmy i odstraszacze do samoobrony – dźwiękiem w napastnika

Czasem atakującego może zniechęcić zrobienie hałasu, który sprowadziłby pomoc lub odpowiednie służby. Dlatego dobrym rozwiązaniem i gadżetem do obrony własnej są bez wątpienia różnego rodzaju alarmy osobiste. Emitowany przez nie niespodziewany dźwięk o bardzo wysokim natężeniu może także sam w sobie przestraszyć napastnika. Podobnie działają odstraszacze, przeznaczone szczególnie do obrony przed agresywnymi zwierzętami (np. psami). Niektóre sprzęty do obrony emitują ultradźwięki. Są one niesłyszalne dla ludzkiego ucha, natomiast już bardzo nieprzyjemne dla zwierzęcego agresora. Zobacz jakie alarmy i odstraszacze znajdziesz w combat.pl.

Broń hukowa i gazowa – wyższy poziom samoobrony

Czasem silny dźwięk to za mało, by przestraszyć napastnika. Większą szansą zniechęcenia go jest sięgnięcie po broń obronną. Niekoniecznie musi to jednak być broń palna, na którą uzyskanie pozwolenia jest niezwykle trudne i której posiadanie wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Czasem wystarczy pistolet gazowy lub hukowy, dobrze imitujący prawdziwy model i będący świetnym rodzajem sprzętu do samoobrony.

Pamiętaj, że po broń – niezależnie od jej rodzaju - sięga się jednak, by jej użyć. Znajdujący się w nabojach gaz drażniący nie zagraża życiu i docelowo służy chwilowemu unieszkodliwieniu atakującego. Niemniej nawet w tym wypadku miej na uwadze zachowanie szczególnej ostrożności, mając przede wszystkim na uwadze własne dobro i zdrowie.

Alternatywą dla pistoletów hukowych i gazowych są miotacze gazu pieprzowego. Są to akcesoria do obrony, które doprowadzają do oślepienia i obezwładnienia napastnika substancja może być wyrzucana z pojemnika w postaci chmury lub – w przypadku gazów pieprzowych w żelu - łatwiejszego do ukierunkowania strumienia. Również i tutaj zalecamy zachowanie ostrożności. Sprawdź pistolety hukowe, gazy pieprzowe oraz akcesoria do broni hukowej i gazowej w asortymencie combat.pl.

Pałki i kubotany – sprzęt do obrony przy bliższym zwarciu z napastnikiem

Zdarzają się sytuacje, w których dystans pomiędzy Tobą i agresorem jest bardzo niewielki. Idealnym rozwiązaniem w takich wypadkach byłaby znajomość podstawowych nawet zasad samoobrony. Gdy jednak nie masz za sobą odpowiedniego treningu, nieco więcej pewności siebie dodadzą Ci akcesoria do samoobrony, takie jak pałki lub kubotany. Za ich pomocą ogłuszysz lub obalisz przeciwnika, a następnie oddalisz się w bezpieczne miejsce.

Dodatkową korzyścią jest możliwość wykorzystania ich np. do wybicia szyby, w celu wydostania się z płonącego czy zagazowanego pomieszczenia. Zobacz, jakie pałki oraz kubotany, jak również inne sprzęty do obrony znajdziesz w sklepie combat.pl.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Jaka broń do samoobrony jest legalna?

Do legalnych i dostępnych bez zezwolenia środków do samoobrony zaliczamy między innymi gaz pieprzowy, paralizator, pistolet gazowy, pistolet hukowy, pałkę teleskopową, kubotan. Bez zezwolenia można także nabyć broń czarnoprochową. Uwaga! W Polsce kastet nie jest legalnym środkiem samoobrony.

Gdzie kupić narzędzia do samoobrony?

Akcesoria do samoobrony należy kupować u rzetelnych i sprawdzonych dostawców. Da nam to gwarancję, a na pewno zwiększy prawdopodobieństwo, że sprzęt będzie poprawnie działał i nie zawiedzie nas w kryzysowej sytuacji. Ponadto stwierdziwszy usterkę, będziemy mogli liczyć na wymianę lub zwrot pieniędzy.

Ile kosztuje broń do samoobrony?

Za 50 mililitrowy pojemnik gazu pieprzowego zapłacimy od 15 do 30 zł. Za dobrej jakości paralizator około 130 zł. Pałka teleskopowa będzie nas kosztować od 50 do 200 zł. Pistolet RAM to wydatek rzędu 500 zł. Kubotan dostaniemy za 35 zł, a średniej klasy długopis taktyczny za 100.