Broń na kule gumowe

Broń na kule gumowe

Wszystkie kategorie w: Broń na kule gumowe

Broń na kule gumowe – poznaj arsenał RAM

Zastosowanie broni Real Action Marker

Legalna broń na kule gumowe to rozwiązanie dla osób, które chcą trenować swoje umiejętności strzeleckie. Może być także używana do obrony osobistej – choć nie dysponuje taką mocą jak broń palna, może unieszkodliwić lub przestraszyć ewentualnego napastnika. Pamiętaj, że chociaż na broń RAM nie są wymagane żadne zezwolenia, przy używaniu należy zachować ostrożność. Poznaj broń na kule gumowe, którą możesz znaleźć w ofercie combat.pl.

Jak działa broń RAM?

Funkcjonowanie broni Real Action Marker oparte jest na działanie kapsuł z dwutlenkiem węgla. Wystrzeliwują one kule gumowe z energią kinetyczną mniejszą niż 17 dżuli. Dlatego właśnie repliki RAM dostępne są bez zezwolenia lub konieczności rejestracji. Alternatywą dla pocisków gumowych są wypełnione pieprzem obezwładniającym, farbą lub pudrem markującym. Dlatego też broń tego rodzaju wykorzystuje się zarówno do ćwiczenia celności i samoobrony, jak i np. paintballu. Zasięg wystrzelonej kulki wynosi ok. 30 metrów. Najczęściej stosowane kalibry w replikach tego typu to .43 i .68.

Pistolety i rewolwery na kule gumowe – krótka broń RAM

Decydując się na zakup broni RAM, zastanów się, które repliki będą Ci bardziej odpowiadały. Jeśli zależy Ci na większym komforcie transportu lub nie masz jeszcze doświadczenia z większą bronią, dobrym wyjściem będzie pistolet lub rewolwer. Sprawdź pistolety RAM i rewolwery RAM oferowane przez combat.pl.

Dłuższa broń RAM – karabinki i strzelby na kule gumowe

Repliki RAM sprzętu długolufowego znakomicie nadają się zarówno do treningu i rekreacji, jak i obrony miru domowego. Podobnie jak w przypadku pistoletów i rewolwerów Real Action Marker, cechują się bardzo wysokim odwzorowaniem prawdziwej broni palnej. Zszokuje to niewątpliwie potencjalnego napastnika, a użytkownikowi da poczucie realizmu. Zobacz jakie karabinki RAM i strzelby RAM znajdują się w asortymencie combat.pl.

Kule, magazynki, pokrowce i nie tylko, czyli akcesoria RAM

Podobnie jak w przypadku wiatrówek czy broni ASG, tak i przy broni RAM musisz pamiętać o zaopatrzeniu się w stosowne akcesoria do jej użytkowania, konserwacji oraz transportu. W pierwszej grupie wskazać można kule gumowe, kule pieprzowe i kule polimerowe z pudrem markującym, pociski precyzyjne, a także naboje CO2 (12 i 88 g), jak również magazynki do broni RAM. Druga grupa to olejki siliconowe do broni RAM, w trzeciej natomiast – pokrowce i blokady spustu do broni RAM. Odkryj akcesoria RAM i broń na kule gumowe w combat.pl.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Czy pistolet na kule gumowe jest legalny?

Tak, broń na gumowe kule jest w Polsce legalna i można ją sprzedawać bez zezwolenia. Gumowy pocisk posiada bowiem energię kinetyczną mniejszą niż 17 J (dżuli).

Czy broń na kule gumowe jest skuteczna?

Tak, jest skuteczna. Po pierwsze broń strzelająca gumowymi kulami, będąc dość wierną repliką palnego pierwowzoru, może przestraszyć napastnika. Po drugie trafienie nawet pojedynczym gumowym pociskiem jest bolesne. Po trzecie replikę można załadować kulami zawierającymi na przykład gaz pieprzowy.

Czy pistolet na gumowe kule zatrzyma człowieka?

Tak, zatrzyma. Trafienie gumowo-metalowym pociskiem w witalny punkt jest naprawdę bolesne. Zaś gaz pieprzowy z kulki rozpryskującej się na korpusie lub twarzy zdezorientuje napastnika.