Wiatrówki

Wiatrówki

Jaką wiatrówkę kupić? Poznaj broń dla profesjonalistów i hobbystów

Do treningu i rekreacji

Chcesz ćwiczyć pewną rękę i bystre oko, a przy tym poczuć lekki dreszcz emocji? Symulatory to dla Ciebie za mało, a jednocześnie zbyt sztucznie? Spróbuj zatem strzelania z wiatrówki. Pistolety lub karabiny pneumatyczne to propozycja nie tylko dla sportowców, ale także każdego, kto chce pracować nad swoją celnością lub oswajać się z bronią strzelecką. Wiatrówki możesz zakupić bez pozwolenia – wystarczy Ci tylko dokument poświadczający pełnoletniość. Dowiedz się jakie wiatrówki znajdziesz w sklepie combat.pl.

Broń krótka, czyli pistolety i rewolwery

Mniejsze i łatwiejsze w transporcie wiatrówki – pistolety idealnie nadają się do rozpoczęcia przygody ze strzelectwem pneumatycznym. Możesz wybrać klasyczne pistolety sprężynowe lub zasilane metodą gazową, przy pomocy 12-gramowych kapsuł, wypełnionych dwutlenkiem węgla. Zaletą tego rozwiązania jest przekładający się na większą celność brak odrzutu oraz możliwość oddania kilkunastu strzałów pod rząd. Inna bezodrzutowa i umożliwiająca dużą precyzję opcja to pistolety PCA (Pre Charged Air). Napędzane są sprężonym powietrzem, które wprowadza się metodą pompowania.

Jeśli mniejszą wagę przykładasz do maksymalnej celności i mocy, a większą do efektownego designu, możesz zdecydować się na którąś z dostępnych na rynku wiatrówek – rewolwerów. Podobnie jak niektóre z proponowanych powyżej pistoletów zasila je gazowa kapsuła CO2. Znajdź idealną dla siebie wiatrówkę – pistolet albo wiatrówkę - rewolwer.

Dłuższa propozycja pneumatyczna – karabinki

Wiatrówki – karabinki odznaczają się większymi gabarytami i długą lufą. Do wyboru masz przede wszystkim najpopularniejsze sprężynowe. Są one ładowane klasycznie poprzez łamanie wiatrówki lub za pomocą specjalnej dźwigni, czyli tzw. naciągu. Zależnie od lokalizacji mówimy o naciągu dolnym lub bocznym. Lżejsza alternatywa to karabinki napędzane nabojami z CO2 o wadze 12 lub 88 gramów, a także z opisanym powyżej napędem PCA lub PCP (Pre Charged Pneumatics). Te ostatnie wykorzystują sprężone powietrze z umieszczonego pod lufą kartusza. Wybierz wiatrówkę – karabinek, który będzie najlepiej odpowiadał Twoim preferencjom.

Wypuść całą serię. Wiatrówki - pistolety maszynowe

Być może zamiast oddawania pojedynczych strzałów, wolisz prowadzić ciągły ostrzał. Umożliwiają Ci to wiatrówki – pistolety maszynowe. Napędzane kapsułami z dwutlenkiem węgla i wyposażone w funkcję automatycznego lub półautomatycznego przeładowania, pozwalają na strzelanie seriami. Podobnie jak w przypadku powyższych pistoletów, rewolwerów i karabinków, wiele wiatrówek – pistoletów maszynowych stanowi repliki słynnych modeli, zaliczających się już do broni na ostrą amunicję.

Akcesoria do wiatrówek – by strzelało się lepiej

Niezależnie od tego, na jaką wiatrówkę się zdecydujesz, musisz zapewnić sobie akcesoria do wiatrówek. Są one nie tylko niezbędne do strzelania (śruty, naboje CO2 12 g lub 88 g), ale także do transportu i konserwacji broni, by długo Ci służyła (m.in. pokrowce, olejki siliconowe czy przecieraki do wiatrówek). Ułatwiają one także korzystanie z zakupionego sprzętu, zwłaszcza w warunkach polowych (np. tarcze czy dwójnogi do wiatrówek). Odkryj wszystkie profesjonalne wiatrówki i akcesoria do wiatrówek, które oferuje Ci combat.pl.

Sprawdź również nasz poradnik: Na co zwrócić uwagę przy wyborze pierwszej wiatrówki?


Czytaj nasze poradniki: