Kominiarki

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Kominiarki – uchroń się przed nieprzyjazną aurą

Kiedy przydaje się kominiarka?

Pierwsze skojarzenie ze słowem kominiarka przywołuje obraz filmowy przedstawiający zamaskowanego złoczyńcę. Dzieje się tak, ponieważ ta specyficzna osłona głowy skrywa również częściowo rysy, a więc łatwo o kamuflaż. Stąd wynika wykorzystanie jej przez różne służby bezpieczeństwa. Jednak czapka kominiarka może też być użyteczna w innych sytuacjach, dzięki walorom dokładnego otulania wrażliwych części twarzy i chronienia ich przed uciążliwymi warunkami atmosferycznymi.

Jaka aktywność, taka kominiarka

Ruch na świeżym powietrzu jest wskazany o każdej porze roku. Jednakże trudno cieszyć się z jakiejkolwiek aktywności, gdy wieje przenikliwy wiatr, zacina deszcz albo drażni szczypiący mróz. Rozwiązaniem problemu w takich warunkach będzie właśnie kominiarka. Przystosowana do wielu zadań posłuży narciarzowi, motocykliście, rowerzyście, biegaczowi jak również graczowi ASG. Sprawdź, co oferują poszczególne wersje.

  • Kominiarka narciarska – jej rola sprowadza się do ochrony przed silnymi podmuchami powietrza i zimnem. Komin stanowiący jedność z czapką, nie pozwala na odmrożenie uszu i podrażnienie gardła, bo przyjemnie obejmuje także szyję. Ponieważ zazwyczaj jest wsuwana pod kask, więc powinna być dobrze dopasowana. Sprawdzą się tutaj modele odsłaniające nos i usta.
  • Kominiarka motocyklowa – ma pomóc w zwalczaniu dojmującego chłodu osiadającego na twarzy. podczas szybkiej jazdy Dlatego kluczowa będzie jej termika oraz gładkość tkaniny – nie może się przecież marszczyć pod kaskiem. Dobrze dobrana kominiarka termoaktywna zapewni ciepło, wygodę i izolację od ewentualnych otarć.
  • Kominiarka na rower – podobnie jak kominiarka na motor musi strzec amatora sportu przed dotkliwym zimnem, toteż i tutaj warto zaopatrzyć się w produkt wykonany z materiału termoaktywnego. Elastyczna struktura z płaskimi szwami wślizgnie się pod kask, a otwory wentylacyjne na nos i usta umożliwią swobodne oddychanie.
  • Kominiarka do biegania – komfort joggingu zapewni model delikatnie otaczający policzki, uszy i szyję, dzięki czemu nie zostaną one narażone na działanie ostrego, nieprzyjemnego powietrza. Biegacze ucieszą się głównie z kominiarek z jednym dużym otworem lub z siateczkowymi wstawkami w okolicach nosa i ust.

Sprawdż też poradnik: Jaką kominiarkę wybrać?

Czym się kierować przy wyborze kominiarki?

Już na pierwszy rzut oka widać, że balaclava przybiera różną postać. Najczęściej jest to kominiarka z jednym otworem na twarz lub oczy. W pierwszym przypadku otaczasz miękką tkaniną głowę wraz z szyją, dając sobie niczym nieograniczoną możliwość patrzenia i oddychania. W drugim zakrywasz nos i usta, więc zyskujesz więcej ciepła, ale i ograniczenia. Nieco większe zabezpieczenie przed zimnem podaruje Ci kominiarka z dwoma otworami na oczy lub kominiarka z trzema otworami.

Jednakże wybierając typ mocno kryjący twarz, trzeba zwrócić uwagę na dodatki w postaci membrany odprowadzającej wilgoć czy uzupełniającej siateczki. Idealnym rozwiązaniem okaże się tu wyrób termoaktywny, zapewniający właściwą cyrkulację powietrza i przemieszczanie na zewnątrz wydychanej pary wodnej. Specjalna struktura włókien przyspieszy też schnięcie tkaniny. Ważne również, by komin z „oknami” nie podrażniał delikatnej skóry Twojego oblicza.

I w tym momencie pojawia się kwestia doboru materiału. Podczas zimowych wypraw w góry zalecany jest ciepły, przytulny polar. Nie sprawdzi się jednak, gdy na głowę wkładasz kask. Co innego, jeśli do dyspozycji masz miłą w dotyku bawełnę uzupełnioną lycrą. Model bazujący na niej, dopasuje się do kształtów głowy i otuli ją elastycznym dotykiem. Porównywalną jakość podaruje Ci także wytrzymała kominiarka wojskowa z nici syntetycznych.

Czapka kominiarka na każdy rodzaj aktywności

Poszukujesz uniwersalnej kominiarki, która zagwarantuje Ci luksus aktywności fizycznej podczas kapryśnej aury? Sięgnij zatem po produkt z niewyczuwalnymi szwami lub bez nich, wykonany z oddychającego, łatwo schnącego materiału o przyjemnym dotyku. Zastanów się tylko, jaki fragment twarzy chcesz odkryć i wybieraj spośród licznych dostępnych propozycji. Kominiarki w sklepie combat czekają właśnie na Ciebie.


Czytaj nasze poradniki