Turystyczne filtry do wody i systemy hydracyjne

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

5 produktów

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

5 produktów

Filtry do wody — niech nic nie zakłóci Twojego orzeźwienia

Słoneczne dni zachęcają do pieszych wędrówek i eskapad rowerowych, więc pakujesz plecak i wyruszasz w plener. Zielone wrota przyrody otwierają swoje podwoje, stawiając przed Tobą nowe wyzwania. Żeby im sprostać, musisz się odpowiednio przygotować, dlatego szykujesz właściwy ubiór oraz zabierasz niezbędne przedmioty. Wśród nich nie może zabraknąć butelki z wodą, termosu bądź bidonu, ponieważ każdy wysiłek fizyczny domaga się nagrody w postaci ożywczego napoju.

Jeśli obrana przez Ciebie trasa uwzględnia schronisko, uzupełnisz w nim wyczerpane w drodze zapasy płynu. Natomiast wybierając opcję niezakłóconego ludzką obecnością kontaktu z naturą, musisz się liczyć z koniecznością korzystania ze strumyków albo leśnych potoków. A tam, choć niewidoczne gołym okiem, gnieżdżą się bakterie, grzyby czy pierwotniaki. Trzeba się ich wystrzegać, bo wywołują różne dolegliwości chorobowe. Środkiem zaradczym na nie będą turystyczne filtry do wody, z tego powodu warto się w nie zaopatrzyć.

W jaki sposób uzyskać czystą wodę podczas wyprawy?

Często się zdarza, że kajakarzy bądź kolarzy wspierają w ich zmaganiach specjalne systemy hydracyjne, pomocne szczególnie wtedy, gdy ręce są zajęte, a organizm dopomina się o co najmniej łyk wody. Lecz bywają zbędne, a nawet trochę męczące podczas zwykłych wypadów trekkingowych. Bowiem natura posiada własne życiodajne źródełka, które tylko wystarczy znaleźć.

I choć woda wiąże się nieodłącznie z roślinami oraz zwierzętami, a co za tym idzie z martwą materią organiczną, to istnieją sposoby na pozbywanie się z niej intruzów. Jak proste może być uzdatnianie wody w terenie, można się przekonać nabywając tabletki czyszczące, sterylizatory albo filtry. Te ostanie na przestrzeni czasu poddano sporym modernizacjom i teraz z powodzeniem służą turystom, ciesząc skutecznością i znikomymi gabarytami.

Jak wybrać turystyczny filtr do wody?

Filtry do wody turystyczne mogą zadowolić każdego użytkownika, ponieważ występują w bogatej i zróżnicowanej ofercie. Te, zawierające wkład ceramiczny poradzą sobie z pasożytami i bakteriami, ale nie usuną nieprzyjemnego zapachu, z którym poradzi sobie „nabój” węglowy. Dobre rozwiązanie tego problemu podsuwa wersja firmy MRS bazująca na tych dwóch dodatkach. W ten sposób wyeliminowane zostają tak zanieczyszczenia, jak i zniechęcające smaki.

Ciekawą propozycję stanowi też filtr z włókna o dziurkach wielkości 2 nanometrów, który potrafi zatrzymać wszystkie niechciane „paskudztwa” w drodze do Twoich ust. Podobnie jak wysoko rozwinięta technologicznie butelka, tworząca zaporę nawet dla wirusów. Zdrowy napój podaruje Ci także obdarzony membraną filtr do wody. Trekking z jego udziałem nie dopuści do głosu pragnienia, bo dysponuje nieograniczoną możliwością przerobową. Jeżeli planujesz wyprawę w odosobnione miejsca, nie zapomnij o tym przydatnym niezbędniku.

Te wyjątkowe filtry cechują się kanalikami o średnicy zaledwie 0,1 μm, dzięki czemu zdołają zastopować pasożyty i pierwotniaki żyjące w strumykach czy rzeczkach górskich. Co prawda, nie posiadają wyspecjalizowanego wkładu gromiącego wirusy, ale przecież nie zamierzasz czerpać do picia brudnej, pełnej glonów wody. Za to ich siła destylacji robi wrażenie, gdyż są w stanie przefiltrować aż 370000 litrów cieczy. Wynika z tego, iż jeden mały model obsłuży niejeden wypad w teren. A na tym nie kończą się jego atuty.

Ponieważ oprócz kompaktowej budowy i niskiej wagi, Sawyer mini imponuje doborem towarzyszy. Albowiem asystuje mu butelka z wytrzymałej folii, słomka oraz strzykawka. Worek wielokrotnego użytku godnie zastępuje pojemniki, a po odkręceniu filtra daje się skompresować. Z kolei rurka umożliwia bezpośrednie spożywanie płynu ze źródła. Zaś rola strzykawki polega na oczyszczaniu zapchanego Sawyera. Posiadając taki zestaw, pozbędziesz się obaw o jakość napoju. Zatem, odkryj już dziś filtry do wody w sklepie combat.