Kubki turystyczne

Kubki turystyczne

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Kubki turystyczne — gadżety, bez których trudno się obejść

Dlaczego kubki turystyczne cieszą się nieustającą popularnością?

Podczas dynamicznego ruchu należy regularnie nawadniać organizm, dlatego amatorzy aktywności na świeżym powietrzu nie rozstają się z butelką bądź bidonem wypełnionym wodą. Kiedyś jednak musi nadejść chwila odpoczynku i to niekoniecznie w mieszkaniu. Czasem uświetni ją blask ogniska, a innym razem relaks w hamaku albo biesiada na leśnej polanie. To odpowiedni moment na degustację aromatycznej kawy czy herbaty.

Zatem pod ręką powinien się znaleźć stosowny kubek. Dla tradycjonalistów wymarzonym okaże się model emaliowany, poszukiwacze przygód sięgną raczej po kubki turystyczne z pokrywką, a fanów krótkich wypadów usatysfakcjonuje egzemplarz składany. Bez względu na formę jaką przybierze, będzie potrzebny, bo jak tu celebrować porę wytchnienia bez ulubionego napoju? Nie mówiąc już o pragnieniu czy głodzie.

Czego należy oczekiwać od dobrego kubka turystycznego?

Garnuszek - nieodłączny towarzysz każdej podróży - nie może być ciężki. Nawet wtedy, gdy jego pojemność zbliża się do 1 litra, a misja opiera się głównie na gotowaniu w nim potraw. Bowiem tylko lekki kubek turystyczny nie sprawi kłopotu w trakcie marszu z plecakiem, wypełnionym po brzegi. Dobrze też jeśli posiada kompaktową budowę, wyróżniającą się zginanym lub zdejmowanym uchwytem.

Ponieważ naczynie to obsługiwane jest w rozmaitych warunkach atmosferycznych i bywa że chwytasz je mokrą albo okrytą rękawiczką dłonią, więc może się wysunąć. Jednakże nie wówczas, gdy właściwie wyprofilowaną „rączkę” tworzy antypoślizgowy materiał. Kubki obozowe niekiedy posiadają wieczko. To przydatne rozwiązanie, gdyż dzięki niemu płyn nie wydostanie się na zewnątrz, nie ulegnie wystudzeniu, a do środka nie wpadną żadne paprochy.

Z kolei typ zastosowanego materiału wpłynie na smak spożywanego napoju. Dlatego wybierając kubek z tworzywa sztucznego, zadbaj, by nie zawierało ono szkodliwego dla zdrowia BPA. Sprawdź też, czy czeka Cię łatwe usuwanie osadów w zmywarce, czy może ręczny trud. Nie bez znaczenia będzie także solidne wykonanie, które sprawi, że Twój garnuszek wykaże się bezawaryjnością i zyska na wyglądzie.

Kiedy przydaje się kubek turystyczny składany?

Składanie zaczyna się już wtedy, gdy możesz zdemontować uchwyt, który uniemożliwia swobodne lokowanie pojemnika wśród pozostałych akcesoriów w torbie. W takim razie łatwo sobie wyobrazić, jakie zadowolenie musi przynieść konstrukcja pozwalająca na rozłożenie poszczególnych części i umieszczenie ich w niedużej kieszonce. Nowoczesne kubeczki, stworzone z myślą o wygodzie transportu, uformowane są przeważnie z aluminium albo tworzyw sztucznych odznaczających się lekkością.

Dzięki zastosowaniu silikonu czy kauczuku termoplastycznego kubki łatwo się czyści i bezpiecznie przechowuje się w nich napoje lub żywność. Te atuty sprawiają, że plastikowe „składaki” chętnie są zabierane na wycieczki i biwaki. W tej kategorii wyrobów ucieszyć Cię mogą kubeczki w zestawach - zawierających pokrywkę, jak również gratisową słomkę i łyżko - widelec z dodatkowymi ząbkami. Ze względu na przyjemną delikatną estetykę będą się nadawały także dla Twojej pociechy.

Dla kogo ponadczasowy kubek turystyczny emaliowany?

Ten szczególny rodzaj kubka trafia w ręce wędrowców ceniących sprawdzone patenty. Goszczący od dawna na rozmaitych szlakach wysuwa się na plan pierwszy pod względem wytrzymałości i długowieczności. Nie boi się otwartego ognia, w takim razie posłuży jako garnek do przygotowania gorącego posiłku, a później równie sprawnie przeobrazi się w naczynie z ożywczą kawą.

Za sprawą emalii w grę nie wchodzi reakcja z żywnością i zatrzymywanie niepożądanych zapachów, toteż możesz liczyć na apetyczne dania i satysfakcjonujące doznania smakowe podczas zaspakajania pragnienia. Teraz kubki turystyczne klasyczne dostępne są w nowej odsłonie wzorniczej - przyciągającej uwagę doborem kolorów i projektem rysunku. Zatem, poznaj kubki turystyczne w sklepie combat i wybierz najodpowiedniejszy model dla siebie.


Czytaj nasze poradniki