Kamizelki taktyczne

Kamizelki taktyczne

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Kamizelki taktyczne – chroń ciało i zwiększ skuteczność podczas akcji

Komu potrzebne są kamizelki?

Kamizelka taktyczna najczęściej kojarzy się z uzupełnieniem stroju żołnierzy, umundurowaniem policjantów czy ochroniarzy. A jednak korzystają z niej także zawodnicy ASG oraz miłośnicy survivalu. Ponieważ każdy rodzaj zajęcia stwarza inne potrzeby, kamizelki różnią się od siebie wykonaniem i wyglądem. Wybór właściwego modelu trzeba więc rozpocząć od określenia, w jakich formach aktywności będzie on wykorzystywany.

Jakie są typy kamizelek taktycznych?

Rodzaj kamizelki może zależeć od tego, do jakich zadań jest przeznaczona. Podstawowe rozróżnienie obejmuje:

  • Kamizelki wojskowe – dedykowane do przenoszenia twardych wkładów balistycznych i wyposażone w pozwalające na zastosowanie wymiennego zestawu elementów pasy MOLLE.
  • Kamizelki taktyczne policji – cenione także przez pracowników ochrony z powodu licznych kieszeni i przegródek ułatwiających rozlokowanie niezbędnego sprzętu w postaci na przykład radiostacji, kajdanek itp.
  • Kamizelki ASG – cechujące się różnorodnością konstrukcji i pomysłowym wykorzystaniem przegródek do przenoszenia oporządzenia.

Wśród wyżej wymienionych typów wyraźnie kształtują się kategorie określone budową kamizelki. Są to:

  • Pasy taktyczne połączone z szelkami – pozwalają na łatwą personalizację oraz transport sporej ilości amunicji. Dzięki dopięciu do nich taśm w kształcie litery H lub X ciężar ładunku zostaje częściowo przerzucony na barki.
  • Chest rig – osadzone na klatce piersiowej, co jest zdecydowanym atutem w przypadku szybkiego przeładowywania broni. Ciekawym rozwiązaniem jest tu kamizelka modułowa, która umożliwia dowolne rozmieszczenie zasobników – według uznania użytkownika.
  • Kamizelki ochronne Plate Carrier – służą przede wszystkim do osłony ważnych organów, takich jak np. płuca i serce. Zaopatrzone w system MOLLE oraz w poziome taśmy, oferują montaż kieszeni i ładownic przy pomocy przewlekanych pasów pionowych.

Dostępne są jeszcze kamizelki outdoorowe, często określane po prostu bezrękawnikami. Ich główną funkcją jest utrzymywanie ciepłoty ciała przy jednoczesnym zapewnianiu swobody ruchów. Poleca się je głównie osobom uprawiającym długie wędrówki, wspinaczkę bądź wędkarstwo. Ale doskonale sprawdzą się one też do noszenia na co dzień.

Jaką kamizelkę taktyczną ASG wybrać na początek?

Kamizelka nie może Ci przeszkadzać w wykonaniu misji ASG. Dlatego powinna być wygodna, odpowiednio pakowna i zapewniać ochronę. Jeśli szykujesz się na większy wypad, będziesz potrzebować pełniejszego wyposażenia, a co za tym idzie pojemniejszej kamizelki. W takim przypadku kamizelka taktyczna modułowa jest idealnym wyborem, ponieważ oferuje wiele wariantów organizacji ekwipunku.

Ale jeżeli potrzebujesz podstawowego sprzętu, bo dopiero rozpoczynasz przygodę airsoftową, wystarczy Ci pas, do którego przytroczysz najpotrzebniejsze rzeczy. Bez trudu przymocujesz do niego pistolet z nabojami oraz okulary ochronne, zyskując dużą swobodę ruchu.

Sprawne przemieszczanie i szybkie działanie ułatwią Ci również lekkie, niskoprofilowe kamizelki taktyczne – pozostawiające wystarczająco dużo miejsca na ekwipunek. Regulowane na bokach i ramionach, łatwo dopasowują się do sylwetki.

Kamizelki taktyczne wojskowe – rozwiązanie uniwersalne

Cieszą się powodzeniem nie tylko u żołnierzy. Ze względu na sporą ilość kieszeni i przegródek oraz nieprzemakalny, trwały materiał zyskują uznanie wśród survivalowców i graczy ASG. Na szczególne zainteresowanie w tej grupie zasługuje niewątpliwie kamizelka zintegrowana o konstrukcji dającej wysoki poziom ochrony, która dysponuje miękkimi i twardymi wkładami, osłaniającymi ciało przed urazami. Zaopatrzona w strukturę MOLLE, pozwala też łatwo dostosować ułożenie wyposażenia do zadań użytkownika.

Czym cechują się kamizelki taktyczne policji

To zazwyczaj modele sprzyjające trudnej pracy. Schowki wewnętrzne (na przykład na dokumenty), jak i zewnętrzne pozwalają wygodnie i optymalnie rozmieścić ekwipunek. I tak oto dodatkowe magazynki do karabinku, pałka, kajdanki czy latarka zawsze są pod ręką podczas akcji. W dodatku kamizelki policyjne często posiadają dopinany solidny pas z ładownicami i kaburą na pistolet.

Sprawdź kamizelki w sklepie internetowym combat.