Paski

Paski

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Paski militarne i skórzane — dla tych, którzy cenią niezawodność

Czym się kierować, wybierając pasek?

Choć pasek jest dość niepozornym elementem garderoby, wypełnia wiele misji. Podtrzymuje spodnie, często podkreśla sylwetkę, dopełnia indywidualną stylizację, a także stanowi ważny element wyposażenia taktycznego. Zwłaszcza w tym ostatnim przypadku jego rola nie ogranicza się tylko do utrzymywania nienagannego fasonu. Bowiem pas do spodni wojskowych potrafi transportować kajdanki, gaz pieprzowy, latarki czy magazynki pistoletowe.

Zatem charakter Twojej aktywności będzie decydował o doborze paska. Przeważnie zetkniesz się z pasami skórzanymi oraz parcianymi o różnej szerokości. W swobodnych luźnych stylizacjach dnia powszedniego najlepiej sprawdzi się model ze stuprocentowej bawełny. Taśma pozbawiona dziurek, lecz dysponująca klamrą zaciskową idealnie dostosuje rozmiar jeansów lub bojówek do Twojego obwodu.

Z kolei pas ze skóry wzbogaci ubiór biznesowy bądź mundur galowy. Natomiast wersja z nylonu przypadnie do gustu strzelcom i pracownikom służb mundurowych, gdyż wyróżnia się wytrzymałością oraz konstrukcją umożliwiającą przenoszenie oporządzenia. Mając do wyboru szeroką paletę kolorów i rozmaite formy zapięcia, dopasujesz pasek do butów albo do specyfiki ubrania i swoich preferencji.

Jakie zalety posiada pasek militarny?

Pasy wojskowe projektowane przez ekspertów od militariów odznaczają się solidnością wykonania oraz znacznie większą odpornością na rozdarcia i zniszczenia niż standardowe wersje. W tej kategorii znajdziesz wzory klasyczne, jak również warianty służące do transportu broni i elementarnego sprzętu. Nie brakuje wśród nich także egzemplarzy modułowych. Dlatego korzystają z nich głównie policjanci, ochroniarze lub gracze airsoftowi.

Za sprawą półsztywnej budowy i dodatkowych paneli nadają się świetnie do przytroczenia i wygodnego rozlokowania podręcznego ekwipunku. W tej kolekcji kluczowe miejsce zajmuje pas do munduru wojskowego, ale tuż obok mieści się równie popularny pas taktyczny - znajdujący zastosowanie w użytku codziennym. Wyposażony w klamrę zaciskową albo pozbawiony elementów metalowych sprawdzi się w licznych sytuacjach wymagających natężonej aktywności.

Czy pas skórzany wojskowy nadaje się wyłącznie do munduru?

Paski skórzane z racji ich pierwszorzędnego eleganckiego wyglądu zwykło się nosić wraz ze spodniami garniturowymi. Dzisiaj każdy dbający o swoją prezencję mężczyzna posiada przynajmniej jedną parę spodni ze szlufkami, w które wsuwa brązowy pasek z tradycyjną klamrą lub wąski czarny z klamrą zatrzaskową. Nie oznacza to bynajmniej, że ten typ paska gości jedynie podczas spotkań oficjalnych.

Model mający rodowód militarny chętnie wybierany jest też przez funkcjonariuszy mundurowych. Pas skórzany szeroki wojskowy zakładany bywa niejednokrotnie na bluzy i kurtki, co poszerza zakres jego użyteczności. Najczęściej jednakże figuruje w duecie z mundurem galowym. Dzięki subtelnej kolorystyce naturalnej skóry tworzy wyśmienitą harmonię ze wszystkimi tonacjami materiałów.

Pas wojskowy z klamrą czy innym zapięciem?

Z pozoru błaha sprawa, jaką jest zapięcie, wymaga chwili zastanowienia. Niektóre serie pasków taktycznych zbudowane są z taśm ściągających, inne obdarzono klamrami zaciskowymi lub sprzączkami metalowymi. Które więc wybrać? W przypadku, gdy zależy Ci na zaakcentowaniu przynależności do wojskowej braci, dobrze będzie się prezentował pasek zamykany klamrą z logo U.S. Marines, U.S. Navy Seals lub US Army. Dostępny w różnych opcjach szerokości i barw wkomponuje się w każdy ubiór.

A może potrzebujesz bardziej zaawansowanej klamry z mechanizmem uniemożliwiającym jej otwarcie nawet pod dużym obciążeniem? Taką gwarancję podaruje Ci nowoczesny wzór AustriAlpin Cobra. Paski wyposażone w ten rodzaj klamry dedykowane są strzelcom sportowym i najbardziej wymagającym klientom, ponieważ sprzyjają długotrwałemu noszeniu i skutecznie opierają się uszkodzeniom. Spotkasz je w sklepie combat w ofercie obejmującej paski militarne i skórzane w licznych odmianach.

Czytaj nasze poradniki