Akcesoria outdoor

Akcesoria outdoor

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

5 produktów

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

5 produktów

Akcesoria outdoor — wpisz na swoją listę podróżnika

O czym nie zapomnieć, wyruszając w plener?

Prawdziwi miłośnicy natury przebywają w jej otoczeniu o każdej porze roku. Ale kiedy dni stają się coraz dłuższe, a słońce budzi do życia przyrodę, rodzą się też w zwykłych „mieszczuchach” chęci obcowania z nią. Po długim okresie przebywania w „klatce” mieszkań dobrze jest dla odmiany poczuć powiew wiatru, zapach lasu i ciepło promieni słonecznych. Dlatego w porze wiosenno - letniej na szlakach pojawiają się zarówno stali bywalcy, jak i osoby spragnione aktywności na świeżym powietrzu.

Jednodniowy czy dłuższy wypad wiąże się jednak z odpowiednim przygotowaniem, zwłaszcza gdy czeka Cię nocleg pod przysłowiową chmurką. Bowiem rezygnacja z wygód hotelowych oznacza przystosowanie się do bardziej surowych warunków. Zatem pod namioty musisz zabrać przede wszystkim karimatę, materac i śpiwór. O tym z pewnością nie zapomnisz, ale przy pakowaniu miej też na uwadze latarkę, multitool lub scyzoryk szwajcarski oraz apteczkę z podstawowym wyposażeniem.

Drobiazgi mają to do siebie, że są „niewidoczne”, więc kryją się w domowych szafkach bądź szufladach i pozostają tam, gdy Ty wyruszasz na zieloną trawkę. Sporządź więc listę zawierającą najpotrzebniejsze akcesoria turystyczne. Wtedy na pewno nie zaskoczy Cię w punkcie biwakowym brak jakiegoś naczynia, powerbanku, linki z paracordu czy tabletek do uzdatniania wody. Spis przedmiotów każdego z turystów wyglądać będzie inaczej, bo miejsce noclegowe oraz współobozowicze określą tu priorytetowe potrzeby.

Jakie akcesoria turystyczne pod namiot?

Odpoczynek bez prądu, ciepłej wody w kranie i komputera? Tak, tego możesz się spodziewać przebywając pod namiotem, a w zamian za luksusy cywilizacyjne otrzymasz autentyczne widoki bogatego środowiska przyrodniczego, rozgwieżdżone niebo i odczuwalny dotyk natury. Kto chociaż raz zasmakował tej bliskości, wie, że nie da się jej zastąpić czymkolwiek innym. Dobre wspomnienia towarzyszą jednakże udanym wyprawom, dlatego zadbaj o ich jakość, wybierając takie turystyczne akcesoria, które zapobiegną sytuacjom awaryjnym.

Do rozłożenia namiotu konieczne będą szpilki albo śledzie, które prawdopodobnie otrzymasz wraz z nim. Ponieważ często się zdarza, że z biegiem czasu ulegają zniszczeniu lub zagubieniu, warto mieć je w zapasie. Dysponując dodatkowymi egzemplarzami nie tylko uratujesz swoje schronienie, lecz również umożliwisz rozłożenie tropiku w trudniejszych warunkach terenowych. Za pomocą szpilek utrzymasz w stabilnej pozycji tarp albo mniejszy namiot, natomiast śledzie zakotwiczą do podłoża większe pomieszczenie.

Możesz uzupełnić swoją kolekcję o pojedyncze sztuki albo zaopatrzyć się w pełny pakiet. Sklep z akcesoriami turystycznymi zaproponuje Ci lekkie wersje aluminiowe, wytrzymałe wzory stalowe lub łączące te cechy modele tytanowe. Jeżeli masz zamiar rozbić obozowisko na kamienistej glebie, to wytypuj śledzie wykonane ze stali. Z kolei w sypkim piachu sprawdzi się specjalistyczny śledź o przekroju U, a aluminiowe warianty o profilu śrubokręta uporają się z niesprzyjającym typem gruntu.

Co umili zimowe wycieczki w plener?

Dla tych, którzy bez względu na panującą aurę przemierzają kilometry ścieżek i korzystają z wytchnienia w asyście przyrody, producenci przygotowali „nagrody motywacyjne” w postaci np. czekoladek Scho – Ka – Kola oraz specjalnych ogrzewaczy. Te pierwsze dodają energii i poprawiają nastrój, a drugie w formacie kieszonkowym służą, gdy zbytnio wychłodzą się ręce lub stopy. Od razu po otwarciu wsuwa się je do buta bądź rękawiczki, by w zmarzniętych kończynach pobudzić krążenie i przywrócić radość marszu w dokuczliwej pogodzie.

Które akcesoria turystyczne biwakowe powinny znaleźć kącik w Twoim plecaku?

Podczas obozowania czy samej wędrówki w obszary oddalone od siedzib ludzkich mogą przydarzyć się różne kłopotliwe sytuacje, jak choćby rozdarcie ubrania czy przetarcie paska od plecaka. Wówczas przydaje się wielozadaniowa linka paracord. Nawinięta na szpulkę bądź tworząca bransoletkę błyskawicznie udzieli pomocy. Z jej udziałem zszyjesz uszkodzony materiał, a w razie konieczności zamocujesz także latarkę czy urządzenia elektroniczne. Spisze się także w roli linki mocującej tropik lub sznurka na bieliznę.

Niezwykle wytrzymała i odporna na wilgoć wesprze Twoją kreatywność. Pamiętaj o niej, kompletując akcesoria turystyczne. Camping przeważnie ma dostęp do wodociągów, natomiast prowizoryczny biwak zadawala się strumykiem lub rzeką. W takim wypadku nieodzowne okazują tabletki do uzdatniania wody ewentualnie filtry. Ważne, by je mieć ze sobą, bo stanowią gwarancję uniknięcia dolegliwości układu trawiennego. Teraz przydatne akcesoria outdoor znajdziesz w sklepie combat, więc sięgnij po nie niezwłocznie.

Czytaj nasze poradniki