Pasy taktyczne i nośne

Pasy taktyczne i nośne

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

2 produkty

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

2 produkty

Pasy nośne – podstawowe wyposażenie każdego strzelca

Jak przenosić broń?

Broń to narzędzie niezwykle skuteczne, ale i niebezpieczne, bo działa błyskawicznie. Wiedzą o tym wszelkiego rodzaju służby mundurowe, myśliwi, zawodnicy celujący do tarczy, a także gracze ASG. I chociaż Ci ostatni posługują się replikami, mają świadomość urazów, jakie mogą przynieść uderzenia wystrzelonymi kulkami. Dlatego oni wszyscy, będąc odpowiedzialnymi strzelcami, stosują się do zasad bezpieczeństwa i dbają o właściwy transport swoich karabinków.

Sprawdź nasz poradnik: Jak przechowywać broń?

Bowiem nie tylko namierzanie celu i obsługa broni jest ważna, ale również sposób jej przenoszenia. Wskutek tego obowiązkowa staje się kabura

oraz pasy nośne. Dzięki nim zyskujesz wolne ręce i swobodę ruchów, a przy okazji zapewniasz stabilną pozycję swojego „szybkostrzału”. Wystarczy więc wybrać właściwy system nośny, aby gotowy do akcji pistolet znalazł dobre schronienie.

Pasy nośne do broni – czym się kierować przy zakupie?

Prostota użytkowania i zgranie ze swoimi preferencjami to podstawa typowania tego specjalnego zawieszenia. W ofercie różnych producentów znajdziesz zarówno pas nośny jednopunktowy, jak i dwupunktowy czy trójpunktowy. Zazwyczaj mocowanie w jednym punkcie odpowiada potrzebom dynamicznych strzelców, obsługujących niezbyt ciężki kaliber wiatrówki. Podczas gdy z pozostałych modeli korzystają Ci, którzy zmuszeni są do towarzystwa narzędzia walki przez dłuższy czas.

W zależności od tego, co zamierzasz transportować dodatkowo na pasie, będzie zależała jego grubość i masywność. Szerokie egzemplarze z tworzyw sztucznych dadzą radę udźwignąć priorytetową kaburę, ładownice, kieszeń medyczną i inne akcesoria. Jeżeli jednak nie potrzebujesz, aż tyle sprzętu w zasięgu dłoni, Twoje wymagania w zupełności zaspokoi klasyczna szerokość wytrzymałego materiału.

W przypadku wyboru tkaniny warto postawić na włókna syntetyczne odporne na ścieranie, rozdarcie i warunki atmosferyczne. Idealną opcję podsuwa tu neopren albo poliester - tworzący wraz z uzupełniającą siateczką wentylacyjną trwałą i wygodną konstrukcję. Wykończenia pasa, czyniące go bardziej delikatnym dla wrażliwej skóry szyi, też okażą się istotne w trakcie wielogodzinnego noszenia, toteż zadbaj oto, by ich nie zabrakło.

Jaki pas nośny do broni myśliwskiej?

Myśliwi wykorzystują broń długą, wymagającą stosownych zabezpieczeń w czasie jej przenoszenia. Zatem budowa pasa nośnego musi być solidna i dająca stabilizację, żeby sztucer nie obijał się o ciało albo przypadkowo upadł na ziemię. Tutaj korzystne rozwiązanie oferuje zawieszenie dwupunktowe, efektywnie zatrzymujące karabin w miejscu. Jeśli posiada ono dodatkowo stabilizujący podkład, to łowczy nie odczuje nadto ucisku wywołanego przez ciężar broni. A to z kolei wpłynie na komfort przemieszczania się ze swoim orężem.

Pas nośny jednopunktowy – kiedy stanowi udaną alternatywę?

Ten rodzaj zapinania broni wyłącznie w jednym punkcie ma wielu przeciwników, bo nie gwarantuje jej stałej pozycji. Ale bywają sytuacje, gdy okazuje się najodpowiedniejszy. Jeżeli od razu przystępujesz do działania i posiadasz krótszy karabinek, łatwiej Ci będzie sięgać po niego właśnie przy takim zawieszeniu. Dzięki niemu bez przeszkód przyjmiesz dowolną postawę strzelecką i szybko dokonasz w razie konieczności wymiany broni. I chociaż będziesz potrzebować więcej uwagi, manewrując sprzętem, to zyskasz na prostocie obsługi.

Jak zakładać pasy nośne do broni?

Najprościej wygląda obsługa pasów jednopunktowych, bo bez względu na to, czy wykonane są ze skóry czy z nowoczesnych tworzyw zapina się je przeważnie za pomocą pojedynczego karabińczyka. Przełożenie taśmy przez rękę i głowę oraz dopięcie środka bojowego zamyka zazwyczaj proces montażu. Nieco inaczej przedstawia się instalacja systemów nośnych dwu lub trójpunktowych czy hybrydowych.

Tutaj w grę wchodzi kilka miejsc zaczepów i nieodzowna regulacja. Do tego każdy z producentów ma swoje patenty dopasowane do typu broni i zapotrzebowań klienta. Stąd wiele wersji z możliwością dostosowań do wzrostu i stosowanego obciążenia. Spotkasz więc pasy z kieszonkami na baterie czy opatrunki, jak również serie oferujące przytroczenie ciężkiego asortymentu. Zaufaj sprawdzonym markom, wybierając pasy nośne w sklepie combat, a wówczas zadania strzeleckie przyniosą Ci więcej satysfakcji.