Karabinki

Karabinki

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Wiatrówki karabinki bez zezwolenia

Karabinki CO2 12g – królowie rekreacji

Wiatrówki karabinki zasilane 12-gramowymi pojemnikami CO2 zyskują na popularności. Nic w tym dziwnego, ponieważ doskonale nadają się do rekreacyjnego strzelania bez ponoszenia wysokich kosztów eksploatacji. Niedrogie i łatwo dostępne kartusze z dwutlenkiem węgla pozwalają na oddanie kilkudziesięciu strzałów, a możliwość słania śrutu do tarczy bez konieczności każdorazowego przeładowania dodaje zabawie dynamiki.

Sprawdź karabinki CO2 12g  w sklepie internetowym Combat

Karabinki CO2 88g —gazowe olbrzymy

Więksi kuzyni karabinków na kartusze CO2 12g. Pojemniejszy zbiornik to nie tylko więcej strzałów, ale też wyższa moc. Zdarzają się także modele z możliwością zastosowania adapterów na małe naboje 12g, a także duże butle do paintballa. Dużą zaletą wiatrówek zasilanych dwutlenkiem węgla jest brak odrzutu, co znacząco wpływa na celność.

Sprawdź ofertę karabinków CO2 88g w sklepie Combat

Karabinki PCA, czyli niedrogi kompromis

„A czy dałoby się zrobić wiatrówkę strzelającą jak modele na CO2, ale bez kupowania gazu?” Potrzeba matką wynalazków, co w tym przypadku zaowocowało karabinkami PCA, tzw. pompkami. Przy pomocy specjalnej dźwigni ładuje się tłokiem powietrze do zbiornika. Im więcej powtórzeń, tym wyższe ciśnienie, a tym samym większa moc. Strzał odbywa się bez odrzutu, jednak każdorazowo należy załadować śrut i napompować zbiornik.

Zobacz karabinki PCA w sklepie Combat

Karabinki PCP — bez odwrotu

Najwyższa forma ewolucji wiatrówek. Celne, potężne, wielostrzałowe, pozbawione odrzutu. Sprężone powietrze wtłaczane jest z zewnętrznego źródła (np. butli lub specjalnej pompki ręcznej) do zbiornika. Wysokie ciśnienie kilku tysięcy PSI pozwala na oddanie dziesiątek strzałów bez straty na mocy. Karabinki te umożliwiają celne strzelanie na dystansie nawet 70 metrów. Uważaj, zanim zdecydujesz się na wiatrówkę PCP — gdy raz spróbujesz, nie wrócisz do innych rozwiązań.

Przejrzyj ofertę karabinków PCP w sklepie Combat.

Karabinki sprężynowe klasycznie łamane

Na hasło „wiatrówka” większości stanie przed oczami taki właśnie rodzaj karabinka: z łamaną lufą, wymagający przeładowania po każdym strzale. Klasyczne, proste, niemal bezawaryjne rozwiązanie, które ma swoich zwolenników do dziś. Napięta poprzez złamanie lufy sprężyna przekazuje zgromadzoną energię na tłok, który spręża powietrze i wypycha śrut w stronę celu.

Klasycznie łamane wiatrówki znajdziesz w sklepie Combat.

Karabinki sprężynowe z dolnym naciągiem

aWiatrówki z dolnym naciągiem to odmiana klasycznie łamanych karabinków. W tych modelach lufa jest stała, zamiast niej do naciąganie sprężyny służy dźwignia umiejscowiona poniżej. Dzięki temu karabinek jest trwalszy i celniejszy, choć nieco cięższy. Coś za coś.

Sprawdź wiatrówki z dolnym naciągiem w sklepie Combat.

Akcesoria do wiatrówek — więcej znaczy lepiej

Aby czerpać jeszcze większą frajdę z dziurawienia tarcz i puszek, swój karabinek możesz rozbudować o akcesoria. Praktycznie każdy model jest wyposażony w szynę montażową na lunetę. Zazwyczaj jest ona w standardzie Dovetail (jaskółczy ogon) 11mm, choć zdarzają się odstępstwa od tej reguły. Oprócz optycznych dostępne są także celowniki laserowe lub kolimatorowe, latarki, tłumiki, dwójnogi, kulochwyty itp. Zapoznaj się z ofertą akcesoriów do wiatrówek w sklepie Combat.

Przeczytaj również nasz poradnik: Jak celnie strzelać z wiatrówki karabinka? gdzie przedstawiamy podstawowe techniki strzeleckie.