Dla poszukiwaczy

Dla poszukiwaczy

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Wyposażenie dla poszukiwaczy skarbów

Poszukiwanie skarbów to nie jest taka prosta sprawa. To jedna z tych dziedzin aktywności w terenie, gdzie wyposażenie ma znaczenie. Dlatego dobrze dobrane akcesoria dla poszukiwaczy skarbów mogą nam całe zadanie znacząco ułatwić. Mogą to oczywiście być typowe gadżety dla poszukiwaczy, które uprzyjemnią całe przedsięwzięcie, ale bardziej nastawieni na sukces sięgną zapewne po wyposażenie, które pozwoli zmaksymalizować ich poszukiwawcze wysiłki.

Wykrywacz metali, czyli absolutne minimum do poszukiwania rzeczy pod ziemią

Jeśli chcemy zabrać się na poważnie za wyszukiwanie różnych rzeczy pod ziemią, to bez dobrego wykrywacza metali ani rusz. Niezależnie do tego na jaki model się zdecydujemy i jaki mamy budżet, wykrywacz będzie naszym podstawowym wyposażeniem.

Na szczęście dla zaczynających przygodę z poszukiwaniem skarbów rynek jest szeroki. Producenci starają się zapewnić nie tylko urządzenia na każdą kieszeń, ale też spełniające wszystkie potrzeby, jakie mogą wymarzyć sobie poszukiwacze. Każdy zatem znajdzie coś dla siebie i w swoim zasięgu, dzięki czemu przygodę z odkrywaniem tajemnic ukrytych pod ziemią będzie można zacząć stosunkowo łatwo i szybko.

Wykrywaczami z pewnością szczególnie mocno zainteresują się poszukiwacze militariów. Pozostałości po niegdysiejszych armiach zazwyczaj są metalowe, więc wykrywacze będą podstawowym narzędziem do odkrywania zagadek historii.

Bardziej zaawansowani poszukiwacze skarbów mogą rozbudować swoje wykrywacze o dodatkowe moduły takie jak słuchawki bezprzewodowe znaczące podnoszące komfort pracy z urządzeniem. Dzięki nim nie będziemy również przeszkadzać otoczeniu „piszczeniem” naszego wykrywacza. Dla ekstremalnych eksploratorów polecamy słuchawki wodoszczelne. Z nimi żadna pogoda nie będzie straszna.

Poszukiwanie wykrywaczem nie sprowadza się jednak tylko do „machania” naszym sprzętem nad ziemią. Zazwyczaj trzeba się namęczyć i ubrudzić.

Wyposażenie dodatkowe, czyli co jeszcze poza wykrywaczem metali

Wykrywacz metali naprowadzi nas na obiekt, który może być dla nas interesujący, ale najpewniej obiekt ów będzie zakopany pod ziemią i będziemy chcieli go jakoś wydobyć. Do tego celu z pewnością przydadzą się saperki, lub specjalistyczne nożołopatki dobrze znane wytrawnym poszukiwaczom. Dzięki nim z łatwością wbijemy się w nawet twardy grunt, a ich lekka konstrukcja nie przysporzy nam zbędnych kilogramów na… plecach. Jak wskazuje nam sama nazwa urządzenia, przy jego pomocy z łatwością przetniemy również uporczywy korzeń stojący nam na drodze do skarbu, czy też inne zawadzające nam akurat przeszkody.

Skoro już przy kopaniu jesteśmy, to siłą rzeczy przydatne mogą być akcesoria do czyszczenia, nie tylko sprzętu po robocie, ale również naszych świeżo odkopanych znalezisk. Tak się bowiem składa, że poszukiwanie skarbów przypomina trochę robotę archeologów, więc i wyposażenie musi być podobne. Dostępne na rykuakcesoria są przystosowane do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni, a niektóre z nich posiadają wyposażenie dodatkowe takie jak lupa, czy też automatycznie zwijaną smyczkę pozwalającą nosić sprzęt na pasku.

Wróćmy jednak do wykrywaczy metali. Potrafią one swoje ważyć, więc jeśli planujemy maszerować z nimi przez najbliższe pół dnia, to przydatna może okazać się specjalna kamizelka pozwalająca zredukować niedogodności do minimum. Całość przypomina nieco sprzęt dla ogrodników używających podkaszarek i kos spalinowych i trzeba przyznać, że i w jednym i w drugim przypadku sprawdza się znakomicie. Z drugiej strony kamizelka taka przypomina również nieco kamizelki taktyczne i podobnie jak one, daje sporo możliwości do troczenia dodatkowego wyposażenia.

Na koniec dodajmy również, że wykrywacze, niezależnie od tego, czy drogie, czy tanie, nie są niezniszczalne i jeśli mają nam choć trochę posłużyć, to warto o nie dbać. Stąd przydatny okazać się może pokrowiec na nasz sprzęt. Resztę wyposażenia można wrzucić do plecaka i dzięki temu cały dobytek będziemy mieli zawsze pod ręką i w należytym porządku.

Jeśli poszukujecie dodatkowego wyposażenia, to szeroki wachlarz akcesoriów dla poszukiwaczy znajdziecie w sklepie combat.pl.