Naszywki

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Naszywki – niekonwencjonalna metoda autoprezentacji

Komu mogą się przydać naszywki?

Wszelkiego rodzaju przyszywki na ubrania od dawna są popularne i lubiane, ponieważ pomagają w podkreślaniu osobowości, akcentowaniu pasji czy przynależności do jakiegoś ugrupowania. Sprawiają, że poszczególne części garderoby „zostają podpisane”, tym samym, stając się wyłącznie Twoimi. Czasami kolorowa naszywka podpowie, jakie masz hobby, z którego kraju pochodzisz lub z kim sympatyzujesz.

Dzięki niej zaznaczysz także swoją współpracę z określoną grupą ludzi. Z tych powodów sięgają po nią różni sportowcy, służby mundurowe, drużyny ASG czy paintballowe, bądź operatorzy ekip specjalnych. Służy również personalizacji, więc przy jej wyborze możesz kierować się symbolami wyrażającymi Twój charakter, energię oraz upodobania. Wynika z tego jasno, iż chcąc wyróżnić się w masie podobnych okryć, wystarczy przymocować właściwą naszywkę.

Jakie naszywki na ubranie?

Już od kilkunastu dekad daje się zaobserwować wzmożone zainteresowanie koszulkami, poduszkami, kubkami, długopisami i drobnymi gadżetami ozdobionymi imionami. Kupowane są zazwyczaj na prezenty, ku uciesze obdarowanego. Nasuwa się więc wniosek, że wiele osób ceni przedmioty nawet częściowo spersonalizowane. Stąd powodzenie naszywek z imionami, ale warto pokusić się o mniej banalny znak.

Co by to mogło być? Ceniona fraza oddająca poglądy i nastroje użytkownika, symbole związane z ukochanym regionem albo emblemat nawiązujący do zainteresowań i aktualnie pełnionych misji. Możliwości jest wiele, toteż łatwo znajdziesz swój identyfikator, który uczyni z kurtki lub kamizelki niepowtarzalną i tylko Twoją odzież.

Dla kogo naszywki morale patch?

Te naszywki stanowią spory rozdział historii wojskowej. Kiedyś służyły identyfikacji żołnierza oraz rozpoznawaniu sprzymierzeńców wśród rzeszy wrogów. Jednak na dobre utrwaliły się po umieszczeniu czarnego kota na zielonym tle, na ramieniu amerykańskich bojowników podczas wojny w Wietnamie. Ten wzór uznano za pierwszy „morale patch”. Od tej pory rozmaite patche zdobią odzienia oficerów, komandosów i funkcjonariuszy mundurowych.

Służą przede wszystkim do rozpoznawania jednostki lub oddziału, ale także upamiętniają najważniejsze wydarzenia, bądź zwycięstwa. Naszywki wojskowe umieszczane z przodu kurtki lub na rękawie służą też do eksponowania uzyskanego stopnia w hierarchii żołnierskiej oraz zdobytych osiągnięć. Dzięki panelom velcro, powszechnie stosowanym w garderobie militarnej, wykorzystywane są również do mniej znanych celów. Na przykład naszywki na mundurze potrafią informować o grupie krwi użytkownika.

Jak przyszyć naszywkę?

Tradycyjne, lecz mniej wygodne w obsłudze, typy naszywek wymagają igły z nitką albo żelazka. W pierwszym przypadku potrzebne będą nici w kolorze najbardziej zbliżonym do obszycia emblematu i wprawna ręka tworząca równy ścieg. W drugim, trzeba przyprasować na gorąco obrazek do tkaniny. Kolejną opcję podsuwa przezroczysty klej, niepuszczający podczas prania. Jednakże najpraktyczniejsze okażą się nowoczesne naszywki z ostrymi rzepami. Te zaprezentują się idealnie w duecie ze wstawkami velcro.

Stwórz swój styl – naszywki na ciuchy i pozostałe akcesoria

Te specyficzne „plakietki” pozwalają się lokować w rozmaitych miejscach. Jeśli tylko spodnie, koszulka, torba czy plecak posiadają płaszczyznę z rzepem, dowolnie wybrany znak rozpoznawczy przymocujesz do niego, aby Cię reprezentował. Typując np. naszywki na kurtki outdoorowe, warto przejrzeć ofertę znanych producentów odzieży turystycznej. Wówczas szybciej znajdziesz odpowiadające Ci motywy czy symbole.

Wśród wielu ciekawych propozycji na szczególną uwagę zasługują naszywki wskazujące Twoją grupę krwi. Dobrze widoczne litery i znaki na czarnym, zielonym lub beżowym tle będą nieomylną wskazówką w sytuacji awaryjnej. Natomiast emblematy przedstawiające zabawne maskotki z charakterystycznym rekwizytami przysłużą się do odczytania Twoich misji w terenie. Chcesz podkreślić swoją wyjątkowość albo braterstwo z innymi? Poznaj naszywki w sklepie combat i wybierz najodpowiedniejsze.


Czytaj nasze poradniki