Ochraniacze

Ochraniacze

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

2 produkty

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

2 produkty

Ochraniacze — działaj z pakietem bezpieczeństwa

Do czego potrzebne ochraniacze taktyczne - nakolanniki i nałokietniki?

Każdy rodzaj dynamicznego ruchu niesie ze sobą ryzyko kontuzji, jeśli nie jesteś do niego dostatecznie przygotowany lub nie stosujesz żadnych zabezpieczeń. Dlatego podczas jazdy rowerowej zakładasz kask, a do szusów na rolkach stosujesz ochraniacze na kolana taktyczne lub sportowe. Dzięki temu nawet nieprzyjemny upadek nie jest w stanie zakłócić przyjemności czerpanej z uprawiania ulubionego sportu.

Ochrona kolan i łokci jest szczególnie ważna wtedy, gdy czekają Cię trudne zadania w terenie, wymagające częstej zmiany pozycji. Przykładowo, biorąc udział w rozgrywkach ASG albo paintballa spodziewać się możesz konieczności przyjęcia postawy klęczącej bądź półleżącej, jak również czołgania. Wtedy niezwykle pomocne okażą się ochraniacze ASG, zapobiegające otarciom i bolesnym uderzeniom. Stosują je wojskowi i służby specjalne, więc wypróbuj je i Ty.

Jakimi ochraniaczami osłaniać łokcie?

Najlepiej zaopatrzyć się w ochraniacze na łokcie taktyczne, ponieważ spełniają one wszystkie wymogi tego rodzaju osłonki. A oczekuje się od niej nie tylko „pancernej skorupy”, ale i elastyczności umożliwiającej swobodne poruszanie rękami. Zatem powinna uwzględniać budowę anatomiczną łokcia, posiadając od wewnątrz np. wypełnienie w postaci pianki EVA, a na zewnątrz odporny na rozdarcia materiał.

Spodziewać się też należy regulowanych pasków, aby dopasować zakupiony egzemplarz do obwodu ręki w łokciu. Rozciągliwe tkaniny bez opcji regulacji szerokości będą tylko uciskały ciało, co przy dłuższym noszeniu opaski stanie się niemałym kłopotem. Jeżeli wytypujesz ochraniacze na łokcie wojskowe, to otrzymasz produkt sprawdzony przez ekspertów w różnych warunkach i dający możliwość zgrania go z barwami kamuflażowymi Twego stroju.

Dlaczego najlepsze wojskowe ochraniacze na kolana?

Nakolanniki wojskowe, podobnie jak nałokietniki z tej kategorii, zaprojektowano z myślą o wymagających misjach. Dlatego w konstrukcji uwzględniono wszystkie potrzeby użytkownika. Zatem ich posiadacz gwałtownie klękając, nie musi się obawiać o uraz czy siniak oraz o zbytnie usztywnienie stawów kolanowych. Bowiem sprężysta budowa z pianką w środku umożliwi płynną zmianę postawy.

Ochraniacze wojskowe renomowanych marek są gwarancją wysokiej jakości, która wiąże się z wytrzymałym materiałem typu cordura, odpowiednim wyprofilowaniem muszli kolanowej, a ponadto wygodnym zapinaniem. Pozostaje tylko kwestia zgrania z kolorem odzieży i wybranie optymalnego systemu mocowania. Ceniąc ponad wszystko wysoką ergonomię, na pewno skusisz się na model, którego obecność na Twoim kolanie nie będzie wyczuwalna.

Co jeszcze należy mieć na uwadze, zaopatrując się w ochraniacze?

Tworząc swój „pakiet zabezpieczeń”, zadbaj nie tylko o nakolenniki oraz nałokietniki. Równie istotna jest przecież dbałość o oczy i uszy. Stąd okulary ochronne, gdy obawiasz się o wzrok, a słuchawki taktyczne, kiedy bronisz się przed nadmiernym dźwiękiem. W niektórych działaniach przydają się również maski ochronne oraz akcesoria, które zawsze trzeba mieć na uwadze, gdy chodzi o bezpieczeństwo. Na początek, odkryj w sklepie combat ochraniacze - nakolanniki i nałokietniki otwierające drzwi do kontrolowanej przygody.