Pistolety ASG

Pistolety ASG

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Na dobry początek – pistolety ASG

Komu przyda się pistolet ASG?

Pistolet ASG może być dobrą opcją dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z airsoftem i nie czują się jeszcze zupełnie pewnie z bronią długą, więc chcą najpierw poćwiczyć z krótką. Może być także wykorzystywany jako uzupełniająca ekwipunek broń boczna, ewentualnie podczas walk przy niewielkim dystansie pomiędzy przeciwnikami (np. w zamkniętych pomieszczeniach, czyli w ramach tzw. CQB / CQC).

Podobnie jak w przypadku karabinów ASG, pistolety są wiernymi replikami broni na ostrą amunicję, dostępnymi ze względu na niewielką energię pocisku bez zezwolenia. Sprawdź wszystkie pistolety ASG dostępne w combat.pl.

Pistolety do ASG na CO2 – jak działają?

Pistolet ASG CO2 to jeden z najbardziej rozpowszechnionych typów replik airsoftowych. Wykorzystuje on ważącą 12 g kapsułę z dwutlenkiem węgla, którą umieszcza się w magazynku. Po pociągnięciu za spust, wewnętrzny zawór wypuszcza rozprężony gaz, co powoduje wystrzelenie plastikowej kulki ASG. Gdy wyczerpie się zapas CO2, należy wymienić kapsułę.

W przypadku „gaziaków”, jak potocznie określa się pistolety takie jak ASG CO2 12g, część gazu z kapsuły przeznaczana jest na odrzucenie zamka (tzw. system Blow-Back (BB). Zwiększa to realizm towarzyszący użytkowaniu repliki. Podobnie jest, gdy w pistolecie ASG CO2 występuje system hop-up (HU), odpowiadający za podkręcanie wystrzelonej kulki, przez co zbliża się ona w swym locie do pocisku z broni na prawdziwą amunicję. Zobacz, jakie pistolety ASG CO2 12 g oferuje Ci combat.pl.

Pistolety ASG green gas, czyli gazowa alternatywa

Inny typ „gaziaka” ASG to pistolet na green gas. Jest to nazwa mieszanki, składającej się najczęściej z propanu i olejku silikonowego, a także środków zapachowych. Zasada działania jest podobna, jak w przypadku pistoletu ASG CO2. W replice na green gas również można spotkać wzmagające realizm systemy BB czy HU. Po zużyciu się gazu, należy uzupełnić umiejscowioną w magazynku butlę.

Tak jak pistolet ASG CO2, pistolet ASG green gas jest wrażliwy na warunki pogodowe, przez co sugerowany jest bardziej do starć w umiarkowanej temperaturze lub w zamkniętych przestrzeniach. Poznaj pistolety ASG green gas dostępne w combat.pl.

Prostota, czyli sprężynowe pistolety ASG

Jeśli nie chcesz przejmować się warunkami atmosferycznymi, a także koniecznością uzupełniania kapsuł z gazem, wybierz sprężynowy pistolet ASG. Opiera się on na prostym mechanizmie wykorzystującym sprężynę, którą – przed oddaniem każdego strzału – należy ręcznie naciągnąć. Dlatego też najczęściej z repliki takiej można oddawać pojedyncze wystrzały, a nie serię. Dowiedz się więcej na temat pistoletów ASG sprężynowych w asortymencie combat.pl.

Ciągły ogień z elektrycznymi pistoletami ASG

Repliki, które cechują się wysoką szybkostrzelnością, a także łatwością w użytkowaniu, to pistolety ASG elektryczne. Kulki są z nich wystrzeliwane przez mechanizm gearbox, który napędzany jest małymi akumulatorami. Pistolety ASG tego rodzaju mają możliwość oddawania zarówno pojedynczych strzałów, jak i prowadzenia ciągłego ognia. Przekłada się to na ich popularność wśród miłośników airsoftu. Sprawdź wszystkie produkty ASG w ofercie combat.pl i wybierz najlepszy sprzęt dla siebie.