Narzędzia

Narzędzia

Narzędzia – niezbędne w domu, nieocenione na wyprawie

Wybierz narzędzia, dzięki którym szybko uporasz się z ważnymi pracami


Dużo czasu spędzasz w przydomowym ogrodzie lub na działce? A może w wolne dni udajesz się w góry, nad jezioro lub do lasu, aby znaleźć się jak najbliżej natury i wyjść na spotkanie przygodzie. Nieważne, czy zajmujesz się głównie dbaniem o rabatki, czy z zapałem eksplorujesz nieznane. Zarówno podczas prac ogrodowych, jak i przecierania szlaków przydadzą Ci się odpowiednie narzędzia, które ułatwią pracę i pomogą Ci zadbać o spokój i bezpieczeństwo swoje i bliskich. Sprawdź, co oferuje sklep combat.pl

Noże – wszechstronne, kompaktowe, niezawodne

Dobry nóż sprawdzi się w wielu sytuacjach. W domu posłuży na przykład do przecinania kabli lub do rozcinania różnych przedmiotów, na przykład butelek, kartonów. Na biwaku natomiast stanie się Twoim nierozłącznym towarzyszem. Dzięki niemu szybko zetniesz suche gałęzie na ognisko, otworzysz puszki, a w niektórych sytuacjach tymczasowo zastąpisz nim szpilkę lub bolec do namiotu. W trudnych momentach nóż może również odstraszyć potencjalnego napastnika.

W sklepie combat znajdziesz noże do cięcia pasów (pomagają uwolnić się z napiętych pasów bezpieczeństwa w nagłej sytuacji), noże do rzucania (doskonałe podczas turniejów rzucania do celu), noże składane (kompaktowe, zajmujące niewiele miejsca w bagażu) oraz noże z głownią stałą (często posiadające wyprofilowane ostrze, nadające się także do mocowania ich do broni). Sprawdź wszystkie noże w sklepie internetowym combat.pl

Maczety – skuteczne wsparcie przy wycinaniu i rąbaniu

W przydomowym ogrodzie nietrudno o zadania dla maczety. Możesz użyć jej do usunięcia suchych gałęzi oraz zbyt wysokich chwastów. Natomiast podczas biwaków oraz wypraw bushcraftowych maczeta powinna stanowić podstawowy element wyposażenia. Solidne, wyprofilowane ostrze świetnie radzi sobie z gałęziami, pomagając utorować drogę. Niektóre modele posłużą nawet do rąbania niewielkich kawałków drewna – na przykład na ognisko. W razie potrzeby takiego akcesorium można użyć także w charakterze noża i pokroić składniki na potrawę. Sprawdź maczety w sklepie internetowym combat.pl.

Siekiery i toporki – do rozłupywania i cięcia drewna

Siekiery to kolejne narzędzia, które na co dzień znajdują wiele zastosowań. W domu i obejściu przydają się do rozłupywania pieńków (do pieca lub kominka), wycinania drzewek oraz rozbijania dużych przedmiotów (na przykład skrzynek, palet). Równie użyteczne będą na biwaku. Dzięki ostrej i wyprofilowanej siekierce rozłupującej w mgnieniu oka przygotujesz cieniutkie drewienka na ognisko. A później zaostrzysz nią patyk, dzięki któremu podgrzejesz kiełbaskę. W razie potrzeby siekiery użyjesz też jak młotka. Pamiętaj tylko, aby wielkość i ciężar narzędzia dopasować do Twoich potrzeb. Na wyprawy lepszym wyborem będą lekkie, poręczne modele.

Toporki są mniejsze od standardowych siekier, dzięki czemu z łatwością można używać ich jednoręcznie. A to czyni je nieocenionym wsparciem w pracach w gospodarstwie oraz na wyprawach. Najlepiej sprawdzają się w rąbaniu drewna i wycinaniu zarośli. Co ciekawe, odpowiednio wywarzone modele bardzo dobrze nadają się także do rzucania. Sprawdź siekiery i toporki w sklepie internetowym combat.pl

Nożyczki – narzędzie, które zawsze warto mieć pod ręką

Szybka poprawka krawiecka? Solidnie zapakowany karton? Zbiór szczypiorku z doniczki na parapecie? W każdej z tych sytuacji pomogą praktyczne nożyczki. Warto jednak pamiętać, że nieco innych ich rodzajów używa się do pracy z tkaninami, a nieco innych do otwierania pudeł. Te pierwsze muszą być odpowiednio ostre i wyprofilowane. Te drugie – bardzo wytrzymałe. Zostają jeszcze nożyczki do ziół, które sprawdzą się nie tylko w kuchni, ale i podczas dokładnego przycinania trawnika. Takie modele cechują się ułatwiającym dostęp do łodyg kształtem, a także często posiadają kilka ostrzy. To dlatego, aby cięcie było pewne. Sprawdź nożyczki w sklepie internetowym combat.pl

Ostrzałki – w trosce o wygodę pracy i o żywotność sprzętu

Noże, maczety, siekiery, toporki i nożyczki wymagają odpowiedniej konserwacji. Takie zabiegi przedłużają ich żywotność oraz uodparniają je na procesy chemiczne. Ale żeby Twoje narzędzia tnące zawsze były gotowe do pracy, musisz pamiętać także o ich ostrzeniu. Zadbać o idealne wyszlifowanie krawędzi pomogą ostrzałki. Co ważne, do wyboru masz modele przystosowane do ostrzenia różnych przyrządów, na przykład noży, siekier. Z kolei na biwak możesz wziąć akcesorium przenośne. Sprawdź ostrzałki w sklepie internetowym combat.pl.

Piły – nie tylko dla pasjonatów bushcraftu

Piła to podstawowy element wyposażenia każdego miłośnika survivalowych wypadów. Przyda się, gdy trzeba przygotować drewna do ogniska, oraz pomoże w prostych pracach konstrukcyjnych. Ważne tylko, aby piła na biwak była składana i cechowała się niewielkimi rozmiarami. Wtedy nie zajmie wiele miejsca w ekwipunku. Inaczej jest z narzędziami kupowanymi z myślą o domowym użytku – te powinny być po prostu dopasowane do rodzaju wykonywanych prac. Sprawdź piły w sklepie internetowym combat.pl.

Szpadle – pomoc w gospodarstwie

Spulchnianie ziemi, rozkruszanie i przekopywanie. Te prace znane każdemu miłośnikowi ogrodnictwa. Wykonane w odpowiednim czasie, utleniają glebę, zmiękczają ją oraz zapobiegają nadmiernemu rozwojowi szkodników. A do ich przeprowadzenia wystarczy solidny, wytrzymały i wygodny w używaniu szpadel. Ważne też, aby miał on zaostrzone krawędzie – to znacznie ułatwi wbijanie go w ziemię. Sprawdź szpadle w sklepie internetowym combat.pl.

Saperki – praktyczne łopatki pod namiot (i nie tylko)

Saperka to użyteczne narzędzie, które zawsze warto mieć w pobliżu. Przyda się na biwaku, podczas wędrówki (zwłaszcza zimą), a także w czasie wycieczek samochodowych. W zależności od sytuacji posłuży do kopania, odgarniania śniegu lub błota, a nawet jako młotek. Ważne więc, aby była nie tylko składana, ale też wytrzymała i odporna na odkształcenia. Warto dodać, że niektóre modele posiadają również ząbki na bocznej ściance przestrzeni roboczej. W razie potrzeby sprawdzą się więc jako piła. Sprawdź saperki w sklepie internetowym combat.pl.

Multitoole i mikronarzędzia – niezrównane w nagłych wypadkach

Multitoole i mikronarzędzia to superpraktyczne przyrządy, które oferują funkcjonalności nawet kilkudziesięciu różnych narzędzi i akcesoriów. Zazwyczaj są one na tyle małe, że z łatwością zmieszczą się w plecaku, kieszeni lub zawisną na breloku przy kluczach. A w jakich sytuacjach okażą się przydatne? Multitoole – w zależności od modelu – posłużą jako nóż, nożyczki, kombinerki, śrubokręt (z kilkoma końcówkami), przecinak. Większość mikrotooli daje podobne możliwości. Wyposażono je na przykład w podstawowe śrubokręty, przecinaki i otwieracze do butelek. Sprawdź multitoole i mikronarzędzia w sklepie internetowym combat.pl.