Racje żywnościowe

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

2 produkty

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

2 produkty

Racje żywnościowe — gotowy patent na trudne sytuacje

Kiedy przydają się racje żywnościowe?

Ucieczki od cywilizacji stają się coraz powszechniejsze, bo każdy potrzebuje „oddechu swobody” i zapomnienia o stresie. Nawet krótki wypad za miasto pozwala na odprężenie, a co dopiero kilkudniowa wyprawa z noclegiem w nieznane okolice. Obcowanie z naturą połączone z wysiłkiem fizycznym to lekarstwo na nudę i znużenie codziennymi obowiązkami.

Jednakże wszelkie eskapady wymagają przygotowania i oprócz odpowiedniego ubioru trzeba zapakować niezbędne sprzęty, a przede wszystkim pomyśleć o posiłku. Zakładając, że na swojej drodze nie napotkasz żadnej jadłodajni, musisz pomyśleć o innym rozwiązaniu. Najprościej będzie wykorzystać racje żywnościowe długoterminowe. Ich zapas pozwoli przetrwać intensywną podróż, a także zasilić organizm w okolicznościach uniemożliwiających dostęp do jedzenia.

Dlaczego warto korzystać z żywności liofilizowanej?

Spore zmagania towarzyszą nie tylko zdobywaniu szczytów górskich, lecz również marszom, wiosłowaniu czy jeździe na rowerze. A po osiągnięciu celu konieczny jest relaks oraz pełnowartościowy, zdrowy obiad. Taki zapewnią dania liofilizowane. Dzięki suszeniu sublimacyjnemu zamrożonych substancji, porcja dla Ciebie nie zostanie pozbawiona walorów odżywczych i smakowych.

Po zalaniu jej gorącą wodą, zamieszaniu i odstawieniu na zaledwie 10 min uzyskasz gotową, smakowitą potrawę. W pełni naturalne składniki pozwolą Ci cieszyć się znanymi aromatami w scenografii przyrody. W dodatku to nie koniec walorów pożywienia liofilizowanego, bo poza ekspresową gotowością do konsumpcji otrzymujesz kompaktowe opakowanie, niewymagające specjalnych warunków przechowywania, więc wygodne w transporcie.

Co wziąć pod uwagę, szykując zapasy żywności?

Najpierw warto ustalić, ile porcji należy zabrać ze sobą. Tutaj można sugerować się doświadczeniem służb mundurowych. Ponieważ racje wojskowe sporządzane są w oparciu o potrzeby żywieniowe jednej osoby na dobę, Ty też kieruj się tymi zasadami. Na opakowaniach wytypowanych produktów znajdziesz informacje dotyczące kalorii oraz poszczególnych komponentów.

To istotna wskazówka określająca wartość odżywczą. Dopasuj ją do planowanego przedsięwzięcia, nie zapominając, że Twoje dzienne wymagania racji żywnościowych mogą być również uzależnione od wieku, wzrostu, wagi i płci. Postaw też na urozmaicenie posiłków, wybierając zarówno zupy, drugie dania, jak i przekąski w różnej postaci.

Jakie racje żywnościowe sprawdzają podczas dalekich wojaży?

Wiadomo, że powinno ich być więcej. Nie mogą też wprowadzać monotonni żywieniowej, toteż poranek możesz zacząć np. od owsianki z ulubionymi dodatkami w postaci płatków migdałowych, trudy dnia osłodzi Ci czekolada energetyczna, a na obiadokolację wytypujesz jedną z porcji liofilizowanych. Dzięki „naczyniom” skrywającym rozmaite obiadki, nie pozostawisz w domu faworyzowanego kotleta, spaghetti, strawy meksykańskiej czy zupy gulaszowej, lecz odkryjesz je na nowo na swoim szlaku.

Dbałość producentów o dobór składników „domowego jedzonka” sprawia, iż każda racja zawiera węglowodany, tłuszcze i białka we właściwych proporcjach. Przykładowy skład porcji gulaszu z kaszą skomponowany jest z 38% mięsa wieprzowego, 28% kaszy jęczmiennej oraz pozostałych dodatków, takich jak marchew, pietruszka, papryka, groszek czy cebula, które uzupełniają całość zestawu. W ten sposób otrzymujesz optymalną dawkę kalorii.

Czekolada energetyczna — antidotum na zmęczenie

Zbyt wyczerpująca aktywność często przyczynia się do spadku energii i wywołuje złe samopoczucie. Aby temu zapobiec, wypada mieć przy sobie przekąski energetyczne, które szybko uzupełnią spalone kalorie i dodadzą siły. To mogą być batony, żelki, sezamki lub czekolady. Te ostatnie preferowane są szczególnie przez sportowców, zwłaszcza „ trójkąciki” Scho - Ka – Kola.

Fenomen tych czekoladek polega nie tylko na aksamitnej konsystencji, ale i na zawartości kofeiny. Bowiem każda z kostek, ulokowanych w zgrabnym pudełeczku, zawiera jej dawkę czerpaną z orzeszków koli, kakao i kawy. Kilka takich przysmaków zastąpi Ci z powodzeniem filiżankę kawy i podziała jak zastrzyk antystresowy, a mleczna lub wytrawna nuta zadowoli Twój gust smakowy. Sięgaj, zatem śmiało po racje żywnościowe ze sklepu combat, nie zapominając o słodkim smakołyku.

Polecani Producenci

Scho-ka-kola

LYO food