Okulary

Okulary

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

16 produktów

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

16 produktów

Okulary strzeleckie ochronne – otocz opieką swoje oczy

Strzelasz? Dbaj o wzrok

Suche powietrze, zadymione pomieszczenia, nadmierne promieniowanie cieplne, zbyt intensywne światło. To tylko niektóre z czynników niekorzystnie wpływających na wzrok. A przecież oczy są bardzo wrażliwym narządem i wymagają specjalnej ochrony. Czasami bywa tak, że unikanie szkodliwych warunków i odpowiednie krople nie wystarczają. Na przykład wtedy, kiedy często bierzesz udział w treningach strzeleckich. Tutaj niezbędne są też bowiem odpowiednie okulary ochronne.

Dlaczego profesjonalne okulary strzeleckie są potrzebne?

Nie ulega wątpliwości, że każdy, kto ma do czynienia z bronią palną, pneumatyczną czy nawet repliką rzeczywistych narzędzi bojowych, powinien używać specjalnych okularów. To wymóg stawiany nie tylko przez strzelnice, ale również przez zdrowy rozsądek. Bowiem wypadek może się zdarzyć wszędzie, a rykoszetujący odłamek, gorący gaz prochowy czy zabłąkany pocisk wyrządzi Ci nieodwracalną krzywdę. Dlatego, zanim rozpoczniesz realizację swojej pasji, włóż koniecznie okulary strzeleckie.

Na co zwrócić uwagę, kupując okulary balistyczne?

Warto upewnić się, czy egzemplarz, który wpadł Ci w oko, posiada odpowiednie certyfikaty jakościowe. W przypadku okularów balistycznych ważne także będą testy wytrzymałościowe szkieł, potwierdzające, że oprą się sile pocisku. Przy tym typie ochraniaczy wzroku producenci zazwyczaj umieszczają informację, że dany model jest dedykowany strzelcom

Jednak o Twoim wyborze powinny zadecydować przede wszystkim sytuacje, w których okulary będą używane. Inny model sprosta bowiem potrzebom funkcjonariuszy służb mundurowych, a inny wpasuje się w wyposażenie strzelca sportowego czy amatora gier militarnych. Podczas ASG bądź turniejów rekreacyjnych najistotniejsza może być solidna forma i odporność na przebicia. Natomiast w czasie zawodów strzeleckich niezbędne będą soczewki o właściwej barwie, z filtrami UV i powłokami antyrefleksyjnymi.

Aby okulary strzeleckie z blendą spełniły swoją rolę, muszą dopasować się do twarzy. Komfort noszenia podnosi poziom bezpieczeństwa. Wobec tego lekka, elastyczna budowa, regulowane zauszniki czy nakładki z gumy na nos stają doskonałym rozwiązaniem konstrukcyjnym. Ponieważ czasem potrzebujesz wielogodzinnej ochrony oczu, oprawki nie mogą Ci przypominać o swojej obecności ciężarem czy szorstkim dotykiem odciskającym się na skórze.

Kolor szkieł – czy istotny?

Najczęściej w ofercie sklepowej spotkasz okulary strzeleckie białe (bezbarwne) lub z przyciemnionymi szybkami. Pierwsze z wymienionych cieszą się uznaniem, gdyż doskonale spisują się przy mgle oraz o zmroku. Natomiast modele ze szkłami czarnymi i grafitowymi bezbłędnie osłaniają wzrok przed ostrym słońcem.

Dla uprawiających sport przy niewielkim natężeniu światła wypuszczono serię różowych soczewek, które zwiększają kontrast przedmiotów, tym samym poprawiając ostrość widzenia. Znaleziono także sposób na trudne warunki pogodowe, uzupełniając oprawki, żółtymi taflami. Wśród palety kolorów znalazła się również uniwersalna zieleń, sprzyjająca zmniejszeniu napięcia w oku w nadmiernie rozświetlonej przestrzeni. Wynika z tego, że barwa szkiełka to naprawdę ważna sprawa.

Google taktyczne ASG – dla pełnego bezpieczeństwa

Wtedy, gdy podczas wyjazdów integracyjnych czy rozgrywek militarnych wystrzeliwane są plastikowe kulki, trzeba szczególnie zatroszczyć się o oczy. Rozmaitość dostępnych okularów pozwala na dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb. Toteż znajdziesz zarówno eleganckie egzemplarze przypominające okulary przeciwsłoneczne, jak i solidne modele ze szkłem wytrzymałym na przebicia.

Dzięki wielu udogodnieniom, takim jak możliwości regulacji paska czy ustawienie kąta szybek, Twoje gogle ASG idealnie przylegną do twarzy i osłonią także okolice oczu. Z kolei wymienne soczewki w różnych kolorach, pozwolą na dostosowanie ochraniaczy wzroku do warunków zabawy lub zmagań sportowych. Zabezpieczenie narządu wzroku przed przypadkowymi urazami pozwoli Ci uniknąć przykrych sytuacji. Zatem, zanim wystrzelisz pierwszy pocisk, zaopatrz się w okulary strzeleckie ochronne w sklepie Combat.