Buty taktyczne

Buty taktyczne

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Buty taktyczne — poniosą Cię wszędzie

Komu potrzebne buty taktyczne?

Bywają sytuacje, kiedy bardziej niż wygląd buta liczy się jego funkcjonalność. Gdy wybierasz się na wędrówkę górskimi ścieżkami lub zamierzasz przemierzać leśne tereny poza wytyczonym szlakiem, musisz szczególnie zadbać o wygodę nóg, aby bez przeszkód dotrzeć do celu. Sprawa wygląda podobnie w czasie poruszania się w obszarze zabudowanym, jeżeli przed Tobą stoją trudne do wykonania zadania.

Nierówne podłoże, ukryte przeszkody czy oblodzone nawierzchnie stwarzają niebezpieczeństwo poślizgu albo nawet skręcenia kostki. Dlatego do aktywności w ekstremalnych warunkach wymagane jest właściwe obuwie. Najlepiej sprawdzą się tu buty militarne, czyli takie, które wyprodukowano z myślą o wojsku, policji bądź innych służbach porządkowych, bowiem spełniają one rygorystyczne normy.

Co wyróżnia buty militarne?

Przede wszystkim są zdecydowanie bardziej wytrzymałe niż obuwie codzienne czy modele trekkingowe. Przecież przeznaczono je do specjalnych misji, więc nie mogą ulec uszkodzeniu. Poza tym gwarantują użytkownikom wygodę, bo tworzone są z materiałów najwyższej jakości, dostosowanych do trudnych okoliczności. A do tego zapewniają bezpieczeństwo, chroniąc stopę przed złym ułożeniem. Wśród egzemplarzy wojskowych największym powodzeniem cieszą się buty taktyczne za kostkę.

Co brać pod uwagę, typując buty wojskowe?

Kiedy już się wie, iż buty taktyczne z suwakiem czy ze sznurówkami są zawsze solidnie wykonane, należy przyjrzeć się paru szczegółom. Co może okazać się ważne? Po pierwsze, wysokość cholewki. Trzymająca w ryzach kostkę podaruje dostateczną ochronę, ale jeszcze lepiej spisze się wyższa z kołnierzem, która poprawi znacznie stabilność stopy w trakcie kłopotliwej wędrówki. Jeśli jednak obawiasz się o kondycję stóp pozostających w szczelnym zamknięciu, rozejrzyj się za fasonem z wyściółką antybakteryjną dobrze absorbującą pot.

Kolejny detal to podeszwa i jej sposób połączenia z resztą buta. Wszelkie klejenia będą mniej trwałe niż np. scalanie metodą natryskową. Natomiast spód antypoślizgowy ze żłobieniami zażegna przykre wywrotki. Zwłaszcza wtedy, gdy producent zadbał dodatkowo, by nie wchodził on w reakcje z substancjami chemicznymi takimi jak np. olej czy benzyna. Komfort chodzenia uzyskasz też typując lekkie „oficerki” z przyjazną, odporną na ścieranie podszewką.

Jakie buty na survivalowe wyprawy?

Podczas eskapad w nieznane obszary trzeba się liczyć z różnymi niedogodnościami. Czasami marsz utrudni grząski piach i wystające korzenie drzew, a innym razem podmokły grunt, wysokie trawy i chaszcze. Znacznie łatwiej będzie je pokonać, wkładając buty survivalowe z wysoką cholewą. Zapobiegniesz wówczas wypadkom, takim jak zranienie stopy czy łydki lub wcale nierzadkie ukąszenie żmii.

Warto tylko pamiętać, by wybierane buty taktyczne z bocznym zamkiem bądź wiązaniami wykonane były z naturalnej skóry ewentualnie łączonej z impregnowaną tkaniną. W tych realiach sprawdzi się również nylon balistyczny. Z uwagi na to że „mokradła” tworzą się o każdej porze roku, wypada zadbać o wodoszczelność okrycia stóp. Modele wyprodukowane z tworzyw nieprzepuszczających wilgoci albo uzupełnione membraną zapewnią Ci przyjemną suchość nóg.

Dlaczego warto kupować buty sprawdzonych producentów?

Obecnie wielu polskich przedsiębiorców wykonuje buty dla armii, pracowników ochrony i rozmaitych służb mundurowych. Te produkty trafiają także do osób cywilnych, bo zwyczajnie trudno się oprzeć chęci posiadania porządnego towaru. Jeśli należysz do tej grupy osób, która potrzebuje obuwia niezniszczalnego, wygodnego i niezawodnego, to zainteresuj się wyrobami np. firmy Protektor.

Buty Grom Protektor cechuje wysoka jakość wykonania, doskonały materiał oraz funkcjonalność. Twoim potrzebom mogą sprostać serie dedykowane podróżnikom, na użytek miejski albo całoroczne, czyli uniwersalne. Zadowoli Cię też z pewnością wybór kolorów, z dominującą klasyczną czernią. Mając buty taktyczne ze sklepu combat, bez obaw możesz w ruszać w każdą trasę.

Czytaj nasze poradniki