Plecaki outdoorowe

Plecaki outdoorowe

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Plecaki outdoorowe – niezastąpieni towarzysze podróży

Gdzie zabierzesz ze sobą plecak?

Nawet najmniejszy wypad za miasto wymaga posiadania przy sobie kilku niezbędnych rzeczy. Zazwyczaj chowasz je w plecaku, bo to najwygodniejszy transporter, nieograniczający do tego swobody rąk. Produkowany w rozmaitych wersjach konstrukcyjnych i rozmiarowych zawsze sprosta potrzebom. A jakie one są? Wszystko zależy od celu podróży i długości pobytu. Mały, lekki plecak do 10 l spisuje się na medal podczas przejażdżek rowerowych lub w trakcie marszu górskimi ścieżkami – jeżeli planujesz tego samego dnia powrót do domu.

Nieco większy plecak – nieprzekraczający 30 l – przydaje się do użytku codziennego, gdy potrzebujesz rozdzielić w przegrodach zakupione produkty albo wyruszasz do pracy czy na uczelnię z laptopem i różnorodnymi akcesoriami. Ten uniwersalny rozmiar cenią także gracze ASG, fotoamatorzy i fani krótkich wycieczek krajoznawczych. Natomiast na kilkudniowe wyjazdy będzie już konieczny duży plecak o pojemności do 50 l lub więcej. Ważne więc, by przed zakupem określić wymaganą ładowność.

Jaki plecak wybrać?

Oprócz wyznaczenia gabarytów należy także zwrócić uwagę na parę innych istotnych aspektów. Plecak outdoorowy powinien cechować się budową, która ułatwi Ci rozmieszczenie przedmiotów przy jednoczesnym prostym dostępie do nich. W końcu po to go wybierasz, aby nie „nurkować” jak w sakwie, poszukując schowanych drobiazgów. Równie znaczący, co komory i przegrody, okaże się system nośny wraz z rodzajem wentylacji.

Dźwiganie czegokolwiek na plecach nie jest komfortowe, ale jeżeli tył plecaka posiada wyprofilowany kształt, dystansową siateczkę czy „gąbczaste” pasy, zapewniasz sobie odpowiednią wentylację i amortyzację – nie poczujesz kantów przenoszonych rzeczy. W trudach podróży pomogą Ci również regulowane, dość szerokie szelki. A pas biodrowy i piersiowy z możliwością dostosowania do sylwetki przyjdzie na ratunek kręgosłupowi, kiedy waga bagażu przekroczy Twoją zwyczajowa normę.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na plecak taktyczny?

Szukając plecaka turystycznego, uwzględnij też wersje taktyczne, bo dedykowane do specjalistycznych zadań, wywiązują się gładko z przeróżnych misji i mogą być całkiem niezłą propozycją. Przede wszystkim mają do zaoferowania niezwykle wytrzymały materiał (zazwyczaj cordurę) sprawiający, że nikną obawy o rozdarcia i niesprzyjające warunki atmosferyczne. Do tego mocne, podwójne przeszycia w łączonych częściach oraz funkcjonalne rozwiązania w postaci taśm MOLLE.

Dzięki tym ostatnim bez problemu przytroczysz dodatkowe kieszenie, dołączysz śpiwór czy rezerwową kurtkę. W dodatku wszystkie niezbędne przedmioty znajdą dobre miejsce w logicznie rozplanowanym wewnętrznym organizerze lub w zewnętrznych przegrodach. Docenisz też z pewnością obecność bocznych pasków kompresyjnych – ograniczających obszerność bagażu i nadających mu kształtną, bardziej wygodną formę.

Plecaki trekkingowe – większa wygoda podczas wędrówki

O ile plecak górski przeznaczony do wspinania się na szczyty powinien posiadać smukłą sylwetkę bez wystających elementów, o tyle zwykły plecak trekkingowy nie może być pozbawiony praktycznych przegród, siatkowych kieszonek i skrytek usprawniających rozlokowanie koniecznych gadżetów. W przypadku tego typu plecaka warto pokusić się o produkt z trokami i przestrzenią na camelbaka. Wówczas w każdej chwili dopniesz kije trekkingowe i zaspokoisz pragnienie przy pomocy rurek prowadzący od bukłaka.

Po co rozróżnienie na plecaki damskie i plecaki męskie?

Struktura plecaka nie jest bez znaczenia. Ponieważ kobiety cechuje przeważnie niższy wzrost, węższe niż u mężczyzn ramiona i krótsze plecy, toteż potrzebują zgrabniejszych modeli z możliwością regulacji wszystkich pasów. Ponadto egzemplarze dla nich powinny wyróżniać się anatomicznym ukształtowaniem „plecków” i usztywnioną, miękką wyściółką. Sprawdź plecaki outdoorowe damskie i plecaki outdoorowe męskie w sklepie combat.