Termosy obiadowe

Termosy obiadowe

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Termosy obiadowe — spożywaj posiłek w dogodnym momencie

Kiedy przydają się termosy na jedzenie?

Po wysiłku fizycznym na świeżym powietrzu wzmaga się apetyt. I bez względu na to czy pokonałeś górskie szlaki, czy przebyłeś kilka kilometrów polnymi ścieżkami, potrzebujesz posiłku. To mogą być oczywiście kanapki, ale o wiele bardziej smakować będzie ciepłe, pachnący posiłek. Z dala od osad ludzkich i przydrożnych jadłodajni swoją apetyczną zawartość podsunie Ci dobry termos obiadowy. Docenisz go z pewnością, konsumując domowe specjały przy wtórze muzyki lasu.

Termos obiadowy, który długo trzyma ciepło bywa wybawieniem również w innych okolicznościach. Kiedy nie chcesz przerywać intensywnej pracy, bądź nauki na wyjście do baru lub restauracji, bo obawiasz się utraty cennego czasu, rozwiązanie przynosi dzbanek na jedzenie. Dzięki niemu bez dostępu do kuchni otrzymasz pełnowartościowe jedzonko. Po nasyceniu organizmu ze zdwojoną energią zabierzesz się do zastopowanych czynności i wykonasz je jeszcze lepiej.

Jaki termos obiadowy wybrać?

Wybierając pojemnik do przechowywania ciepłej strawy, przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę jego pojemność. Ważny tu będzie nie tylko apetyt konsumenta, ale również droga transportu. Bowiem podczas dalekiej pieszej wyprawy duży model przysporzy Ci kłopotu swoim ciężarem. Tutaj właściwym typem okażą się małe termosy obiadowe o pojemności np. 500 ml. Chyba że liczysz na zaspokojenie głodu 2 osób. Wówczas to pojemniki 1 litrowe zaoferują Ci najlepszą opcję lub pośrednie 750 ml rozwiąże problem nadwagi.

W przypadku biura lub uczelni na optymalny „transporter żywności” wskażą Twoje potrzeby, a nie gabaryty. Kolejny ważny parametr to szczelność i właściwości termiczne, które w wysokiej jakości znajdziesz u znanych producentów. Np. termosy obiadowe Esbit lub Stanley zagwarantują Ci uszczelki chroniące przed utratą ciepła oraz podwójne korki. Food jugi tych marek wyposażone są też w podwójne stalowe ścianki gwarantujące wydatniejszą izolację. W ten sposób wydłuża się okres utrzymywania pożądanej temperatury potrawy.

Czy dodatkowe funkcje podnoszą jakość termosów?

Wydaje Ci się, że są to zbędne drobiazgi służące wyłącznie wyróżnieniu produktu w gąszczu innych ofert? Jednak okazuje się, że usprawniają działania w licznych niedogodnych sytuacjach. Przykładowo, umieszczasz wewnątrz termosu gorący gulasz, mając nadzieję na smakowitą degustację niepozbawioną aromatu. A tu wysokie ciśnienie powoduje eksplozję składników podczas odkręcania korka. Nie dojdzie do tej awarii, jeśli projektant zadbał o zakrętkę z kontrolowanym ujściem pary.

Podobne zadanie spełnią zawory bezpieczeństwa lokowane w niektórych seriach termosów. Nie ulega wątpliwości, że w trakcie unoszenia czy trzymania w ręce naczynia potrzebna jest odpowiednia przyczepność, aby spocona, zmarznięta albo obleczona w rękawiczkę dłoń znalazła odpowiednie oparcie. Dlatego też wytwórcy otaczają pojemniki powłoką antypoślizgową albo dodają wygodne uchwyty – sprawdzające się w większych egzemplarzach.

Dlaczego warto wybierać termosy renomowanych marek?

Wśród znanych wytwórców butelek termicznych na uwagę zasługują termosy obiadowe Stanley oraz Esbit, ponieważ cechują się niezawodnością, wytrzymałością oraz pierwszorzędną klasą. Wielokrotne testy ekspertów wykazały, że artykuły tych producentów najdłużej zachowują wyjściową ciepłotę potraw w porównaniu z konkurencję. Zatem możesz liczyć na to, że termos obiadowy polecany przez te firmy zagwarantuje Ci smaczny posiłek o dowolnej porze.

Co jeszcze mogą Ci podarować termosy na zupę lub inne danie? Z pewnością solidne wykonanie, które zapewnia konstrukcja ze stali nierdzewnej oraz izolacja próżniowa. Oprócz tego uzupełniające udogodnienia w postaci nakrętek służących jako miski lub kubki, a także dyskretnie umieszczone w pokrywce sztućce. W ten sposób masz gotową zastawę na warunki polowe. Estetyczne, w różnych rozmiarach i klasycznych kolorach termosy obiadowe dostępne są teraz w sklepie combat, więc nie przegap okazji ich zakupu.


Czytaj nasze poradniki