Ręczniki

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Ręczniki – niezbędne dla codziennej higieny

Czy warto kupić ręczniki szybkoschnące?

Duże, małe, kolorowe i wzorzyste. Towarzyszą Ci od narodzin, by osuszać ciało po kąpieli lub zwykłym myciu rąk. Obecnie coraz więcej mówi się o ręcznikach szybkoschnących. Czy są one dobrym rozwiązaniem? Oczywiście możesz znaleźć dla nich miejsce na łazienkowej półce, ale w pełni poznasz ich walory dopiero w podróży lub po ćwiczeniach w klubie fitness.

Długa wyprawa w teren wymaga zabrania ze sobą odpowiedniego ekwipunku, dlatego liczy się wielkość i ciężar każdego spakowanego do plecaka czy torby przedmiotu. Tych „niezbędników” jest zazwyczaj wiele, więc dołączenie do nich puszystego ręcznika bywa problemem. Nie wtedy jednak, gdy posiadasz cienki, łatwo zwijający się materiał będący hitem funkcjonalności. Jego podstawową zaletę, czyli szybkie wysychanie, docenią także osoby intensywnie trenujące na siłowni lub pokonujące dystanse na pływalni.

Jakie właściwości powinny posiadać ręczniki turystyczne?

Rezerwując pokój w pensjonacie lub hotelu, można się spodziewać różnych udogodnień w postaci suszarki do włosów czy ręczników. Zdecydowanie mniej luksusu oferują schronisko lub pole biwakowe. O osuszanie ciała musisz wtedy zadbać samodzielnie. Pomogą Ci w tym tradycyjne ręczniki, a także ich wersje szybkoschnące. Te drugie są szczególnie przydatne właśnie podczas wyjazdów. Dlaczego?

Ponieważ są lekkie, zajmują niedużo miejsca, dają się złożyć w kostkę lub zrolować. A do tego dobrze radzą sobie z wchłanianiem wilgoci i równie szybko się jej pozbywają. Dzięki temu zapobiegają namnażaniu się bakterii i drobnoustrojów. Z takim ręcznikiem pozbędziesz się obaw o nieprzyjemny zapach towarzyszący namokłym tekstyliom. Prędko też skorzystasz z niego ponownie.

Dlaczego ręczniki z mikrofibry cieszą się uznaniem wyczynowców?

Materiał tworzący ręcznik szybkoschnący ma niebagatelne znaczenie. Na szczególne uznanie zasługuje tu mikrofibra, cechująca się ekspresowym wysychaniem, w porównaniu z bawełnianym tworzywem. Posiada też sprzyjające pakowaniu gabaryty i znikomą wagę. Trzeba jednak pamiętać, aby używać jej w nieco inny sposób, raczej dociskając do mokrych części ciała niż pocierając. Podobnymi atutami odznacza się welur o specyficznym dotyku zamszu i doskonałej zdolności schnięcia. On też nie przysporzy Ci kłopotu wagą i rozmiarem.

Natomiast frotte nie będzie tak lekka i niedostrzegalna w bagażu, jak wcześniej wymienione dzianiny, ale za to ofiaruje Ci miękkie, przyjemne otulenie. Z jej udziałem wykonasz perfekcyjnie konieczną toaletę, nie obawiając się długiego oczekiwania na wysuszenie ręcznika. Frotte sprawdza się podczas wyjazdów rekreacyjnych, ale raczej nie może konkurować z mikrofibrą, gdy chodzi o wygodę i funkcjonalność.

Jakie ręczniki sportowe wybrać?

Wiadomo, że rozmiar ręcznika podyktowany jest potrzebami użytkownika. Duże kąpielowe egzemplarze przydają się po aktywności w basenie albo na plaży. Wchodzą wtedy w grę wymiary 76×130, 60×120 albo 90×150. Mniejsze natomiast zupełnie dobrze sprawdzają się, gdy trzeba tylko wytrzeć twarz i ręce. Kolejną kwestią wartą uwagi jest rodzaj materiału, gdyż od niego zależy chłonność, wysychanie, miękkość i waga.

Zatem ręcznik z mikrofibry wpisze się w preferencje osób ceniących przede wszystkim skuteczność, a frotte usatysfakcjonuje miłośników wygody. Dla jeszcze większej dbałości o higienę stworzono modele z włóknami wzbogaconymi o jony srebra. One też mogą Cię zainteresować. Warto również zwrócić uwagę na przydatne dodatki w postaci wieszaka i worka z siatki umożliwiającego transport. Ręczniki w sklepie combat już czekają na Twoją decyzję.