Browning

Browning

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Browning — sława na miarę wielkości

Marka Browning jest rozpoznawalna na całym świecie, nie tylko przez miłośników broni palnej. Jej historia sięga XIX wieku, a dawne patenty we współczesnej odsłonie nadal mają rzesze nabywców. Obecnie znakiem firmy sygnowane są kolejne serie strzelb, karabinów i pistoletów wraz z akcesoriami do nich. Do tej pory broń tego producenta trafiała w ręce sportowców oraz różnych armii globu, a teraz może się znaleźć w Twoich, dzięki ofercie sklepu combat.

Warto tu przyjrzeć się pistoletowi typu Browning Buck Mark. W sprzedaży pojawiło się kilkanaście jego wzorów, a półki sklepu combat „ozdobiła” pneumatyczna replika modelu Browning Buck Mark URX kaliber 4,5mm, która stanowi unikalną propozycję. Bowiem jest to pierwsza licencjonowana kopia broni w postaci wiatrówki sprężynowej. Na strzelców mających już podstawowe doświadczenie czekają też karabinki z łamaną lufą lub naciągiem.

Wśród nich na uwagę zasługuje wiatrówka Browning X – Blade Hunter Wood 4,5 mm Diabolo, gdyż oprócz klasycznego ładowania dysponuje systemem TrueGlo - ułatwiającym celowanie w trudnych warunkach. Ponadto posiada szynę umożliwiającą zamontowanie lunety do precyzyjniejszego strzału. Jej desing na pewno usatysfakcjonuje młodzież. A może zainteresuje Cię wierne odzwierciedlenie słynnego Colta 1911 przyjmujące postać pistoletu Browning 1911 HME? Zasilany sprężynowo zapewni niezawodność graczom ASG.

Historia marki Browning

Ludzie utalentowani, ale i niepokorni, łamiący szablony, ciągle poszukujący nowych rozwiązań sprawiają, że istnieją wynalazki. Do tego grona niewątpliwie należał John Moses Browning i chociaż był samoukiem „stanął na podium” sukcesu. A wszystko zaczęło się w 1879 roku , kiedy to John uzyskał patent na swój pierwszy jednostrzałowy karabin i wraz z braćmi rozpoczął fabrykowanie tego modelu. Od tamtej pory do 1902 r. skonstruował więcej sprzętu myśliwskiego, podpierając się osobistym doświadczeniem w strzelectwie.

Prawa do produkcji 44 wersji broni wykupiła firma Winchester i rozprowadzała ją z ogromnym powodzeniem. Z ich fabryki „wyszedł” między innymi karabin Winchester M 1886, M1894, M1895 oraz strzelby Winchester M 1887 oraz M1897. Dodatkowo Browning sprzedał wiele własnych projektów przedsiębiorstwu Colt. Pod tym szyldem popularność święcił np. pistolet Colt M 1900 oraz Colt M 1911. Natomiast wstępna konstrukcja strzelby samopowtarzalnej Browning A5 dotarła aż do zakładu broni w Belgii.

Okazała się tak udana, że jest wytwarzana do dzisiaj. Rewolucyjne, jak na owe czasy, pomysły Browninga realizowano odtąd w Europie i USA. Mistrz – jak zwali go pracownicy - często osobiście nadzorował prężnie działające firmy, aby jakość nie opuszczała najwyższego poziomu. John Browning pozostawił mnóstwo patentów i ponad 70 różnych rodzajów broni, z których większość nadal jest produkowana i dostępna, na przykład w sklepie combat.