Colt

Colt

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Colt — marka najpopularniejszej broni palnej

Ameryka zawdzięcza Coltowi doskonałe rewolwery, pierwsze kontrolowane materiały wybuchowe, jak również kabel telegraficzny rozciągnięty pod wodą, a Europa różnego rodzaju broń palną. Produkty firmy Colt rozprowadzane przez koncern Umarex cieszą się niesłabnącym powodzeniem wśród graczy ASG, kolekcjonerów militariów, weekendowych i profesjonalnych strzelców, a także u osób potrzebujących solidnego narzędzia samoobrony. Teraz pistolety, rewolwery oraz karabinki wraz z amunicją oferuje również sklep combat.

Na plan pierwszy bogatego asortymentu wysuwa się legendarny colt 911. Ten model, będący elementem wyposażenia niejednego dowódcy wojskowego na przestrzeni ponad 100 lat, zniewalał dużą siłą rażenia i niezawodnością. Dlatego pewnie doczekał się licznych replik, z których wersja A1 zalicza się do najbardziej udanych. Colt M 1911 A1 DarkOPS stanowi świetną propozycję dla pragnących doskonalenia umiejętności strzeleckich. O jego walorach przekonasz się szybko, poznając bliżej nabyty przez siebie egzemplarz.

Kolejnym pożądanym przez wielu rewolwerem jest typ pyton colt, produkowany od 1955 r. z lufami 6 calowymi, 4” i 2,5”. W sklepie combat dostępny w wersji wiatrówki Colt Python 6” Diabolo/BB. Dlaczego warto ją mieć? Otóż ta wierna replika posiada niedużą wagę i pozwala oddawać precyzyjne strzały na większą odległość. Poza tym daje możliwość strzelania zarówno śrutem diabolo, jak i stalowymi kulkami, co docenią zapewne fani gier ASG.

Historia marki Colt

Colt kojarzy się z rewolwerem obecnym zawsze u boku kowboja. Mało kto wie, że ta nazwa pochodzi od nazwiska wynalazcy Samuela Colta, który w roku 1830 skonstruował pierwszy udany szybkostrzelny rewolwer kapiszonowy. Po 6 latach udało mu się uzyskać na niego patent – najpierw w Anglii, a rok później w Ameryce. Produkcję modelu o nazwie Paterson rozpoczęto w rodzinnej firmie. Colt czarnoprochowy zrewolucjonizował rynek sprzedaży, chociaż nie zyskał pełnej aprobaty armii USA.

Stało się to dopiero w roku 1850, kiedy przedsiębiorstwo Colta wyprodukowało wzór pistoletu Colt Navy. Ten wariant został przyjęty do uzbrojenia marynarki wojennej USA jako Colt M1851. Odtąd rewolwery marki Colt zaczęły uosabiać siłę i władzę, więc potrzebowali ich zarówno uczestnicy wojny secesyjnej, jak i polscy powstańcy w 1863 roku. Zwłaszcza że renoma firmy rosła min. dzięki współpracy z Browningiem, owocującej na przykład sławnym pistoletem 1911 A1 na silną amunicję.

Broń ta do dzisiaj uzupełnia wyposażenie armii amerykańskiej. Colt 911 w unowocześnionej odsłonie, obdarzony potężną zdolnością rażenia celów, sprawdził się na polu walki w czasie II wojny światowej. Toteż nie dziwi jego obecność w rękach naszych oficerów i niektórych powstańców. Obecnie wiernie wykonane wiatrówkowe repliki tego kultowego pistoletu święcą triumfy popularności, dlatego nie mogło ich zabraknąć w sklepie combat. Znajdziesz tu też inne ciekawe modele wraz z akcesoriami do nich, sygnowane znakiem marki.