Flir

Flir

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Produkty Flir w ofercie sklepu combat

Firma Flir to światowy przewodnik w projektowaniu, wytwarzaniu i dystrybucji urządzeń termowizyjnych. Jej zaawansowany technologicznie sprzęt znajduje zastosowanie niemal w każdej gałęzi przemysłu, a innowacyjne rozwiązania sprawiają, że marka podąża za potrzebami odbiorców, a nawet podpowiada im nowe pomysły zastosowań. Ponieważ Flir to przede wszystkim kamery termowizyjne, nie mogło ich zbraknąć w sklepie combat.

Oko ludzkie nie jest doskonałe, ale uzbrojone w odpowiednie narzędzie nie będzie błądzić w ciemności i nie zagubi się we mgle. Dostrzeże też każdy szczegół otoczenia, jeżeli wzmocnisz jego percepcję kamerą termowizyjną. Model Flir Scout TK to interesująca propozycja dla miłośnika natury, survivalowca i ciekawego świata turysty. Pozwala on na dokonywanie obserwacji oddalonych sporo obiektów zarówno w dzień jak i w nocy, a do tego zmieści się w kieszeni. Przy pomocy tej kamery termowizyjnej wykonasz zdjęcia i nagrasz niepowtarzalne filmy, nie obawiając się utrudnień pogodowych, gdyż sprzęt jest odporny na wodę i pył.

W ofercie Flir znajdziesz też kamery termowizyjne do ochrony posiadłości. Taki strażnik wychwyci nie tylko intruza, ale i pozostawione przez niego tropy. W asortymencie firmy dostępne są również egzemplarze do zadań specjalistycznych wykonywanych np. przez służby ratownicze czy ochroniarskie.

Historia Flir

Zaczęło się w latach pięćdziesiątych, kiedy to szwedzkie przedsiębiorstwo AGA otrzymało zamówienie na kamerę termowizyjną dla armii. Potem nadszedł czas wydzielenia działu AGA Infrared Systems do niezależnej firmy, która zajęła się produkcją kamer pracujących w sferze podczerwieni. Ponieważ konkurencja nie próżnowała, podjęto decyzję o połączeniu zakładów o uzupełniających się profilach specjalizacji. W ten sposób powstał kompletny w dziedzinie planowania, produkcji i szkoleń koncern Flir Systems.

Obecnie korporacja posiada w USA i Szwecji fabryki wytwarzające sprzęt do pracy w termografii. Jest on wykorzystywany w różnych sektorach przemysłu, a także służy do diagnoz naukowych i medycznych. Kamery termowizyjne marki Flir są cenione za jakość na całym globie, gdyż sprawdzają się podczas rozmaitych zadań pomiarowych, monitoringu w podczerwieni, a także do zwykłej obserwacji środowiska.