Gerber Gear

Gerber Gear

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Gerber Gear – wytwórca niezbędnych narzędzi

Mały, spory, długi czy ząbkowany, nieważne jakiego kształtu, ale musi się znaleźć w każdym gospodarstwie lub warsztacie. Mowa oczywiście o nożu, którego produkcję do perfekcji doprowadziła firma Gerber Gear. Obecnie ze znakiem jakości tej marki znajdziesz zarówno modele z głownią stałą, jak i składane albo sprężynowe. Warte uwagi są także wytwarzane przez Gerber Gear narzędzia wielofunkcyjne oraz przyrządy konieczne do funkcjonowania w obszarze oddalonym od cywilizacji. Teraz okazyjnie dostępne w sklepie combat.

Różnorodność ostrzy zamocowanych w praktycznych rękojeściach sprawia, że Gerber noże swojego patentu postawił na podium funkcjonalności. Na szczególną uwagę wśród wielu egzemplarzy zgromadzonych w sklepie comabt zasługuje dyskretny nóż składany. Jego kompaktowe rozmiary czynią go niedostrzegalnym towarzyszem, będącym przez cały czas w gotowości. Schowany w kieszeni, np. Gerber Gear Edict, posłuży do precyzyjnych prac i trudnego przecinania, natomiast Sharkbelly FE sprawdzi się w użytku codziennym.

Jeżeli jednak zależy Ci na solidnym narzędziu, które rozprawi się z wszelkim materiałem, postaw raczej na wersję z głownią stałą typu Gerber Ultimate Survival. Dobrym rozwiązaniem w licznych sytuacjach domowych, biwakowych czy warsztatowych okaże się multitool. Seria kompaktowych mikrotooli z podstawowymi końcówkami w rodzaju wysuwanych ostrzy i śrubokrętów spisze się przy podstawowych naprawach, za to większe wielozdaniowe multitoole pomogą w skomplikowanych pracach.

Historia Gerber Gear

Rodzinna firma Gerber istniała w USA już w roku 1910, zajmując się produkcją sztućców. I mogłoby tak pozostać, gdyby Joseph Gerber nie wpadł na pomysł obdarowania klientów specjalnym kompletem noży. Te ręcznie robione „arcydzieła” znalazły się również w katalogu reklamowym, stając się hitem tamtych czasów. Zatem produkcja musiała wzrosnąć, a promocja nie była już tak potrzebna.

W 1939 roku w Portland nie było już małej manufaktury, lecz duży zakład produkcyjny wytwarzający oprócz noży sprzęty wielofunkcyjne. Uznanie i popularność marki znacznie wzrosły, kiedy do ekipy przedsiębiorców dołączył alpinista i wojownik brytyjskich sił specjalnych – Edward „Bear” Grylls. Dzięki niemu narodziła się seria survivalowa obejmująca noże, maczety i wszelkie akcesoria ułatwiające przetrwanie w uciążliwych warunkach.

Dzisiaj, ponad 80 lat od powstania, Gerber jest pododdziałem fińskiej firmy Fiskars i nadal zajmuje się produkowaniem noży o innowacyjnej konstrukcji, a wraz z nimi pojawiają się w sprzedaży siekierki, piły, zestawy przetrwania, multitoole i przemyślane komplety EDC. Wyroby Gerber Gear znajdują zastosowanie niemal wszędzie. Dlatego warto nabyć przynajmniej jeden z nich w sklepie combat.