Hultafors

Hultafors

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Hultafors — wyjątkowy producent o międzynarodowej renomie

Szwedzkie zakłady Hultafors specjalizują się głównie w produkcji narzędzi, tworząc rodzinę o szerokich zastosowaniach począwszy od miar składanych, kątowników i poziomic po noże, piły i siekierki. Ich produkty trafiają na cenione rynki europejskie, gdyż są profesjonale w każdym calu. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują ręcznie kute siekiery Hultafors, przeznaczone do wykonywania różnych zadań. Teraz możesz się z nimi zaznajomić za pośrednictwem sklepu combat i wybrać najlepszy model dla siebie.

Narzędzia Hultafors w postaci siekier pomagają zarówno w gospodarstwie, jak i w lesie. Ponieważ cechują się wytrzymałością, ostrym ostrzem oraz wygodą użytkowania, zapewniającą jednocześnie bezpieczeństwo, sięgają po nie fachowcy. Warto stać się jednym z nich, zaopatrując się w toporki najwyższej jakości. Do podstawowych działań z drewnem nada się nieduży model np. z serii Hultafors Hatchet. Dzięki głowicy z wysokogatunkowej stali i przyjaznemu uchwytowi ciosanie, bądź rozbijanie klocków okaże się łatwe.

Natomiast podczas cięższych prac z większymi bloczkami sprawdzi się duża, solidna siekiera np. z linii Hultafors Felling Axe. Tutaj też zadbano o trwałość głowni oraz o ochronę przed korozją, pokrywając ją dodatkowo lakierem. Ta wersja, podobnie jak pozostałe tej marki, cieszy oczy wzorcowym kształtem i sprawia przyjemność dłoniom, gdyż trzonek wykonano z drewna. A dokładniej, z mocnej i giętkiej hikory powleczonej olejem lnianym. To idealna propozycja dla tych, co chcą mieć porządne narzędzie zachowujące tradycyjną estetykę.

Historia marki Hultafors

Początek burzliwych losów firmy sięga aż roku 1883. Wtedy to szwedzki inżynier Hilmer Kollen opracował miarę składaną, która wspomogła upowszechnienie systemu metrycznego w ojczyźnie. Ten wynalazek zapoczątkował aktywność fabryki miar w Sztokholmie. W 1907 roku, syn Kollena przeniósł siedzibę do Hultafors, gdzie pozostała do obecnych czasów. Na przestrzeni następnych dekad producent wchodził w spółki lub przejmował inne przedsiębiorstwa, aby wzmocnić swoją pozycję.

Jednakże w latach siedemdziesiątych dla siły biznesu nieodzowne było oddanie się w ręce holdingu Investment AB Latour. Za to XXI wiek przyniósł wzrost produkcji, na skutego czego doszło do powstania Hultafors Group skupiającej Wibe Ladders – wytwórcę akcesoriów koniecznych do pracy na wysokościach, firmę Hulatfors oraz Snickers Workwear – specjalistę od odzieży roboczej. Obecnie zespół przedsiębiorców zajmuje się wytwarzaniem towaru dla rzemieślników i dba o funkcjonalność, a także o wydajność każdego produktu.

Młotki, taśmy miernicze, bądź dłuta trafiają w ręce „budowlańców”, a poręczne toporki przydają się do przygotowania obozowiska, jak również do aktywności w ogrodzie. Narzędzia Hultafors gwarantują długowieczność podpartą wysokiej klasy materiałami. Poza tym łączą płynnie tradycyjne wzorce z nowoczesnymi, innowacyjnymi rozwiązaniami. Dzięki temu mogą konkurować z przodującymi markami. Przekonasz się o tym bardzo szybko po zakupieniu w sklepie combat np. siekiery Hultafors. Nie przegap okazji.