Jetboil

Jetboil

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Jetboil — niezastąpiony partner rozlicznych podróży

Odpoczynkowi po męczącej wędrówce czy wspinaczce wysokogórskiej najczęściej towarzyszy kubek z aromatyczną kawą lub herbatą. Często wyeksploatowany podróżnik sięga także po ciepły posiłek. Zanim jednak pozwoli sobie na pełny relaks ze smakowitą potrawą, musi rozpalić ognisko, co bywa niewygodne i czasochłonne. Dlatego warto zapoznać się z innymi rozwiązaniami podsuwanymi przez pomysłowych producentów. A do takich niewątpliwie należy rewolucyjna kuchenka Jetboil.

Dzięki specjalnej konstrukcji, bazującej na garnku z umieszczonym na stałe radiatorem, potrafi zatrzymać 80% wytworzonego przez palnik ciepła. W ten sposób zapewnia ekonomiczne zużycie paliwa i szybkie gotowanie wody. Do tego każda jej wersja odznacza się kompaktową budową i lekkością. Dzisiaj w sklepie combat możesz nabyć najbardziej odpowiadający Twoim potrzebom jeden z wielu wariantów tej kuchenki. Bowiem spotkasz tu m.in. podstawowy wzór Jetboil Zip o pojemności 0,8l - preferowany przez podróżujące pary.

Jak również jego większego litrowego brata – Flash Jetboil. Kuchenka ta posiada większą moc, za sprawą której do zagotowania wody wystarczy jedynie 100 sekund. W tej serii mieści się też nadzwyczaj lekki 200 gramowy model Jetboil Stash. Jeśli jednak planujesz przygotowywanie gorących dań, lepszym wyborem okaże się litrowy MiniMo z pokrętłem do regulacji płomienia lub nieco lżejszy od niego, a tak samo funkcjonalny MicroMo. Decydując się na któryś z tych egzemplarzy, zyskujesz niezwykle pomocny a przy tym pakowny sprzęt.

Jak powstała marka Jetboil?

Gdyby dwaj zaprzyjaźnieni globtroterzy – Dwight Aspinwall i Perry Dowst nie doszli do wniosku, iż ich dotychczasowe kuchenki oraz termosy są zbyt nieporęczne, więc trzeba to zmienić, prawdopodobnie nie byłoby epokowego wynalazku w postaci przenośnych palników turystycznych. Na szczęście, oprócz odczucia niezadowolenia, posiadali wiarę we własne możliwości twórcze, toteż natychmiast przystąpili do kreślenia projektu zgrabnej kuchenki ze zwiększonym transferem ciepła.

Pierwsze modele testowane w 2001 roku na rozmaitych szlakach wykazały, że można je wdrożyć do produkcji, ponieważ zdecydowanie skracają czas wymagany na doprowadzenie wody do wrzenia. Poza tym udało się zmniejszyć wagę zintegrowanej kuchenki i wkomponować ją idealnie w przestrzeń plecaka. Zatem, pozostało tylko uruchomić produkcję, co nastąpiło w 2004 roku. Osobisty system gotowania (PCS), opatentowany przez markę Jetboil, zyskał natychmiast uznanie ekspertów outdoorowych i licznych klientów.

Albowiem od momentu pojawienia się nowej metody grzania wody, tradycyjne opcje pozostały daleko w tyle. Obecnie marka, mieszcząca się w Manchester, wytwarza oprócz wciąż wzbogacanych innowacjami kuchenek, liczne dodatki do nich ułatwiające obsługę. Wśród wielu propozycji znajdziesz praktyczne podwieszenia, podstawy pod patelnię, osłonki na naczynia czy podkładki Jetboil. Akcesoria te będą uprzyjemniały Ci użytkowanie kuchenki, którą wybierzesz w sklepie combat.