LACD

LACD

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

2 produkty

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

2 produkty

LACD — w parze z naturą i Twoją pasją

Co sprawia, że góry przyciągają tak wielu ludzi? Może niepowtarzalne widoki i zmieniające się o każdej porze roku krajobrazy, a może potrzeba skontrolowania kondycji fizycznej. Bowiem kiedy już wędrowiec czy wspinacz zdobywa szczyt, towarzyszy mu satysfakcja i wzmocniona wiara we własne możliwości. Zazwyczaj wtedy pojawia się również ochota na kolejne wyzwania, a z nią rodzi się pasja. Warto ją mieć, bo dodaje energii życiowej, ale trzeba też pomyśleć o bardziej przyziemnych rzeczach takich jak np. sprzęt wspinaczkowy.

Każdy turysta powinien zadbać także o właściwą odzież i niezbędne akcesoria outdoorowe. Idealnym dostawcą tego typu wyposażenia jest niemiecka marka LACD - zbudowana przez pasjonatów wspinaczki i alpinizmu. Wszystkie jej produkty testowane są przez zrzeszonych w firmie zawodników, więc nie musisz obawiać się o ich funkcjonalność i trwałość. Na szczególne uznanie zasługują zwłaszcza karabinki wspinaczkowe, lekkie kaski z otworami wentylacyjnymi i uchwytami do mocowania latarek oraz raczki antypoślizgowe.

Ze względu na przydatność oraz jakość proponowanego towaru, sklep combat włączył LACD do grona goszczących tu producentów. To oznacza, że możesz w nim wybrać m.in. cenione przez wielu odbiorców raczki Snow Spikes Easy - wyśmienicie nadające się na oblodzone ścieżki, łąki oraz śliskie zbocza. Te osłonki, dzięki gumowej elastycznej oprawie tudzież paskowi z rzepem, szybko i bezproblemowo zamontujesz na butach tej samej marki albo wykorzystasz podobny wariant uniwersalny, pasującego do każdego rodzaju obuwia.

Co oferuje LACD?

Firma LACD, założona przez amatorów wspinania się po skałach oraz miłośników sportów górskich, mieści się w Haar nieopodal Monachium. Zespół, stawiający początkowo na niewielką produkcję niezawodnego i bezpiecznego sprzętu wspinaczkowego, z biegiem czasu poszerzył obszar działalności o dostarczanie na rynek akcesoriów turystycznych oraz „garderoby skałkowej”. Przy tym przedsiębiorstwo postanowiło służyć zarówno wytrawnym alpinistom, jak niedoświadczonym poszukiwaczom przygód i emocji w górach.

W tym celu wprowadzono obowiązkową konsultację projektów z ekspertami, a ponadto egzaminowanie produktów przez wyszkolonych wspinaczy i himalaistów podczas akcji na ściankach i w terenie. Dopiero po ich aprobacie bezpieczeństwa, komfortu użytkowania i niezawodności, sprzęt kieruje się do sprzedaży. Warto tu dodać, iż ekipę specjalistów LACD tworzą wyłącznie doświadczeni „zawodnicy” tacy jak np. Bernhard Hangl – wspinacz i ratownik górski czy zdobywający czołowe miejsca w wyścigach narciarskich Rainer Jahn.

To między innymi oni są zwolennikami prostych sprawdzonych konstrukcji oraz przyrządów o intuicyjnej obsłudze, które proponuje firma. Zatem wśród szerokiej gamy akcesoriów o takich cechach znajdziesz głównie narzędzia do asekuracji statycznej i dynamicznej, uprzęże biodrowe, zestawy ekspresów, kaski oraz solidne raki i raczki. Producent oferuje ponadto ekwipunek kempingowy. Jeśli Twoje hobby wiąże się z aktywnością w górach, LACD jest właśnie dla Ciebie. Poznaj go w sklepie combat.