Morakniv

Morakniv

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Morakniv — stalowa siła jakości

Jeśli chcesz posiadać uniwersalny, ale solidny nóż, który spisze się w różnych sytuacjach, sięgnij po narzędzie wyprodukowane przez firmę Morakniv, a udostępnione przez sklep combat. Dlaczego? Dlatego że ten producent wyposaża swoje wyroby w stal najwyższego gatunku, cenioną na całym świecie. Dzięki temu ostrze poradzi sobie nawet wtedy, gdy trafi na wyjątkowo oporny materiał. Do tego manipulowanie przyrządem okaże się niekłopotliwe, bo każdy nóż tej marki posiada wygodny uchwyt.

Morakniv specjalizuje się w produkcji noży dedykowanych do konkretnych zajęć, stąd serie dla wędkarzy, myśliwych, miłośników bushcraftu czy wypraw outdoorowych, ale równie często „wypuszcza” modele wielozadaniowe. Do takich należy nóż z głownią stałą Morakniv Companion MG (S). Mając grubą głownię ze stali węglowej i antypoślizgową rękojeść nada się do cięcia nawet większych kawałków drewna oraz betonowania.

Natomiast zdecydowanie cięższą pracę lub struganie drewna, wzorowo wykona np. wersja Mora Robust o wzmocnionym i grubszym ostrzu, osadzonym w pękatym trzonku. Co ważne, noże tego wytwórcy mogą być osiągalne dla każdego klienta, bo są oferowane w rozsądnej cenie, adekwatnej do klasy produktu. Oczywiście możesz zaopatrzyć się w bardziej zaawansowany egzemplarz z krzesiwem i osełką, za który zapłacisz więcej, lecz niższa kwota nigdy nie będzie oznaczała kiepskiej wartości.

Historia Morakniv

400 lat temu Szwed - Erik Frost w swojej przydomowej kuźni w miejscowości Östnor wytwarzał ze stali płozy do sań. Ponieważ był mistrzem w swym fachu, potrafił wykuwać również inne przedmioty. Nie zaskoczył więc nikogo, wytwarzając dla siebie noże. Osadników zadziwiła jedynie ich doskonałość, która sprawiła, że też chcieli je posiadać. I tak to się zaczęło. W roku 1891 produkcja, tych przydatnych niemal wszędzie narzędzi, znacznie wzrosła, a zainteresowanie nimi wykroczyło poza granice Szwecji.

Sukces marki Mora (nazwa gminy obejmującej zasięgiem Östnor) umacniał się przez kolejne dziesiątki lat, dzięki doskonałym produktom, do których pasowało powiedzenie „ niezawodne jak szwedzka stal”. Kolejna ważna data w historii firmy to rok 2005, kiedy to nastąpiło połączenie Frosts Knivfabrik i KJ Eriksson. Od tej pory w sprzedaży pojawiły się noże specjalistyczne sygnowane nazwą Morakniv – która z dumą akcentuje „szwedzkie korzenie” artykułów.

Dzisiaj marka Morakniv cieszy się popularnością wśród szerokiego kręgu odbiorców, gdyż producent uwzględnia w konstrukcji noży potrzeby rzemieślników, podróżników, miłośników survivalu, a także „zwyczajnych” użytkowników. Niezwykła dbałość o jakość ostrzy i wygodne profile rękojeści sprawiają, że kto raz sięgnął po narzędzie tej marki, pozostanie jej wierny. Podobnie jak król Szwecji, który Morakniv mianował oficjalnym dostawcą noży. Chcesz sprawdzić ich renomę? Zamów przyrząd w sklepie combat.