Ontario

Ontario

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

1 produkt

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

1 produkt

Ontario — producent o niesłabnącej renomie

Niełatwo jest zasłużyć na bardzo dobrą opinię i sławę, a jeszcze trudniej utrzymać je przez ponad 130 lat. Choć rzadko, czasem to się udaje, czego przykładem może być amerykańska firma Ontario Knife Company. Wytwarzając najpierw noże wojskowe, bagnety oraz maczety, z biegiem lat wyspecjalizowała się również w produkcji folderów survivalowych. Dzisiaj jej linie narzędzi z ostrym ostrzem pozyskują coraz więcej fanów wśród cywili. Dlatego sklep combat zadbał, by znalazły się także w jego najlepszym asortymencie.

Zobaczysz więc tutaj noże Ontario w wersji składanej, z klasyczną głownią typu drop point albo ząbkowaną combo. Wszystkie scyzoryki wykonano ze stali nierdzewnej, dzięki czemu sprawdzą się w trudnych warunkach. Ucieszysz się z pewnością z ich użytkowania, bo posiadają niezwykle wygodną porowatą rękojeść, która świetnie wpasowuje się w dłoń. Seria Ontario Rat1 spisze się na medal zarówno w trakcie codziennych zajęć, jak i podczas bushcraftowej wyprawy.

Będąc posiadaczem nożyka tej marki, nie musisz się obawiać o jego przypadkowe złożenie, gdyż czuwa nad tym niezawodna blokada Liner Lock. Natomiast kołek po obu stronach ostrza umożliwia łatwe wysuniecie go i to tylko za pomocą jednej ręki – prawej lub lewej. Warto tu dodać, iż wielu klientów chwali wersję Ontario Rat1 za świetny kształt, który sprzyja oparciu kciuka i płynnym pociągnięciom. Zresztą podobne opinie zbiera pomniejszony i lżejszy Ontario Rat2. Czy te recenzje są trafne? Sprawdź sam.

Historia marki Ontario

Aż trudno uwierzyć, że Ontario Knife Company istnieje od 1889 roku. Przedsiębiorstwo założone w Nowym Jorku, od początku zajmowało się produkcją noży i innych przydatnych narzędzi dla wojska amerykańskiego. Ponieważ odznaczały się one solidnym wykonaniem i dbałością o komfort obsługi, uznano ich obecność w siłach zbrojnych za obowiązkową. Na przestrzeni lat opracowano wiele modeli, poprawiając jakość oraz konstrukcję.

I w taki oto sposób doszło do powstania po II wojnie światowej serii noży bojowych, charakteryzujących się zbliżonymi do siebie uchwytami, ale różnorodnymi głowniami. W klasykę gatunku wpisały się np. wzory Air Force Survival Knife 499 - będące standardowym wyposażeniem niektórych samolotów bojowych czy 8180 Marine Combat, stanowiące niezbędnik marynarzy. Równolegle do nich projektowano noże survivalowe i EDC.

Obecnie firma Ontario wytwarza noże dla armii oraz służb mundurowych - wzorowane na kultowych modelach oraz foldery dedykowane miłośnikom outdooru, podróżnikom, majsterkowiczom, a nawet domowym kucharzom. Tym co ją wyróżnia, jest prostota połączona z dobrze przemyślaną funkcjonalnością. Noże Ontario nie rdzewieją, łatwo się ostrzą, współpracują z nadgarstkiem i trudno je zniszczyć, toteż poradzą sobie z każdym wyzwaniem. Teraz w pełnej gotowości czekają na Ciebie w sklepie combat.