Smith & Wesson

Smith & Wesson

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

6 produktów

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

6 produktów

Smith Wesson — ze złotym medalem popularności

Fani militariów świetnie znają tę markę. Wystarczy wymienić pistolet MP (Militaria Police), stworzony na potrzeby służb mundurowych, by zabłysły im oczy, gdyż jest to jeden z najbardziej pożądanych modeli. Obecnie Smith & Wesson może konkurować z takimi wytwórcami jak Colt czy Walther, dzięki niezwykle udanej produkcji broni palnej. Ich airsoftowe rewolwery, pistolety z systemem RAM oraz wiatrówki do strzelania rekreacyjnego i wyczynowego udostępnia teraz również sklep combat.

Nie mogło braknąć wśród nich egzemplarza s&w mp 9 2.0 4,5 mm wiernie odwzorowującego amerykański pistolet policjantów. Wiatrówkę zbudowano na polimerowym szkielecie, ale wyposażono w metalowy zamek i lufę. Posiadaczom tej wersji powinien się spodobać solidny system blow – back idealnie imitujący odrzut broni palnej. Poza tym do pistoletu dołączono magazynek oraz 3 rodzaje okładzin rękojeści, dzięki czemu strzelanie stanie się wygodniejsze i sprawi większą radość.

Interesującą propozycję stanowią także pistolety mp9 s&w działające w technice RAM. Wyrzucają one pociski o średnicy ok. 11 mm za pomocą sprężonego CO2. Świetnie nadają się zarówno do pierwszych ćwiczeń, jak i do dynamicznej aktywności przy użyciu kulek gumowych albo stalowych. Natomiast z kulkami proszkowymi mogą być wykorzystane w paintballu, a z pieprzowymi do samoobrony. MP9 S&W znajdują więc wiele zastosowań i dostarczają właścicielom dużo emocji z powodu realistycznego odwzorowania oryginału.

Historia Smith Wesson

Aby powstało jedno z największych przedsiębiorstw na globie wytwarzające broń palną, musiało dojść do spotkania i porozumienia dwóch konstruktorów o wyjątkowych ambicjach – Horacego Smitha i Daniela Wessona. Ci dwaj wybitni wynalazcy 1852 roku założyli w Springfield spółkę produkującą głównie rewolwery. Dzięki wspólnemu dążeniu do nowych rozwiązań w 1856 r. opracowali broń na amunicję scaloną bocznego zapłonu o nazwie Smith Wesson Model 1– pierwszy na świecie egzemplarz tego typu.

Nie on jednakże otworzył drzwi sławy, lecz nadążanie za duchem czasu, który kreował nowe potrzeby. Rok 1861 przyniósł wojnę secesyjną, w której królował pistolet Colt, zatem trzeba było go detronizować, konstruując mocniejszy i skuteczniejszy S&W Model 2. Zaraz po nim pojawił się Model 3 rozchwytywany w Rosji i zyskujący coraz więcej odbiorców w Europie. Mimo wszystko największym sukcesem Smith & Wesson okazał się Model 10 sprzedawany w milionach sztuk.

Firma Smith & Wesson umocniła swoją znaczącą pozycję w branży poprzez wytwarzanie broni niezawodnej, efektywnej i spełniającej oczekiwania. Wsławiła się także wykonywaniem wyśmienitej amunicji zespolonej, która nawet współcześnie jest standardem uzbrojenia. Obecnie amerykańska marka oferuje pistolety sportowe, rewolwery, karabiny do strzelania precyzyjnego oraz rozmaite wiatrówki. Najbardziej rozchwytywane wzory znajdziesz teraz w sklepie combat.