Stanley

Stanley

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Stanley — mistrz w produkcji naczyń termicznych

Wydawałoby się, że powszechne niegdyś termosy są w dzisiejszych czasach przeżytkiem, bo dookoła rozpościera się sieć punków gastronomicznych, które oferują swoje usługi nawet w najbardziej oddalonych od miasta miejscach. Jednakże nie będzie na nie tracił czasu wędkarz, myśliwy czy pracownik budowlany. Cenne minuty chętnie zaoszczędzi też student, konsumując gorący posiłek z pojemnika cieplnego. Podobnie postąpi turysta ceniący sobie wypoczynek na łonie natury, bez konieczności gromadzenia się w tłumie.

Jednak przyjemność degustowania potraw pojawi się pod warunkiem posiadania odpowiedniego naczynia termicznego. Bowiem tylko wtedy zachowasz smak domowej kuchni. Dzięki ofercie sklepu combat otrzymasz wysoko oceniane przez ekspertów termosy obiadowe Stanley. Wykonane z najszlachetniejszej stali zadbają o nienaruszalność zdrowej żywności. A dzięki izolacji próżniowej zastosowanej pomiędzy ściankami, utrzymają temperaturę wyjściową przez kilka lub nawet kilkanaście godzin.

Na jeden obiadek wystarczy Ci termos Stanley 0,5 l. Podczas gdy dla zaspokojenia apetytu dwóch osób albo na dłuższy pobyt poza domem potrzebny okaże się termos Stanley 1l. W przypadku niezdecydowania, udanym kompromisem może być termos Stanley 0,7 l. Zawsze też możesz skorzystać z mniej typowych rozwiązań tej marki obejmujących pojemność 0,73 l. albo 1,9 l. Najważniejsze, że w każdym przypadku otrzymasz wielogodzinną ochronę gorącej, bądź zimnej strawy. Poznaj zatem niezwłocznie szeroki wachlarz wyrobów tego producenta.

Historia firmy Stanley

William Stanley, zanim zaprojektował w 1913 roku przełomowy wzór termosu, miał na swoim koncie mnóstwo patentów urządzeń elektronicznych, gdyż ten amerykański fizyk był również wynalazcą. Co zatem skłoniło inżyniera z Seattle do pracy nad butelką termiczną? Prawdopodobnie niedoskonałość dostępnych egzemplarzy, które towarzyszyły mu w licznych eskapadach. Dotychczasowe modele ze szklanym wkładem często ulegały uszkodzeniom, toteż naukowiec postanowił wykonać produkt w pełni stalowy.

Połączenie izolacji próżniowej z wysokogatunkową stalą zaowocowało naczyniami świetnie utrzymującymi temperaturę, a zarazem odpornymi na urazy mechaniczne. Nie dziwi więc fakt uruchomienia ich masowej produkcji w 1915 r. oraz dołączenie do nich kubków i dzbanków termicznych. Jeśli wyrób jest doskonały, nie potrzebuje rekomendacji i przetrwa próbę czasu. Tak też było w tym przypadku. Stanley, producent termosów, zyskał sławę w lotnictwie, na statkach, wśród himalaistów i podróżników, a jego wyroby rozchwytywano.

Można powiedzieć, że termosy Stanley to hit ponadczasowy, ponieważ nadal sprawdzają się w ekstremalnych warunkach i towarzyszą odkrywcom na całym świecie. Od 2002 r. ta marka przynależy do koncernu PMI, który unowocześnia powstające serie, będąc jednocześnie wiernym tradycji w obszarze trwałości i funkcjonalności. Dlatego spotkasz tu klasyczny desing oraz nowe dodatki w postaci np. składanych uchwytów. Mając do dyspozycji bogatą paletę termosów w sklepie combat, bez trudu wytypujesz model dla siebie.