Trangia

Trangia

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Trangia — Twoja kuchnia w plenerze

Każda pora roku posiada niepowtarzalny urok i choć wędrowne szlaki zaludniają się najbardziej wiosną lub latem, to i w mniej przyjaznych okresach spotyka się tu amatorów aktywności na świeżym powietrzu. Poszukiwacze przygód oraz mieszkańcy miast spragnieni kontaktu z naturą, rozbijają zaplanowane według własnej koncepcji biwaki, w których główną rolę odgrywa palenisko. Z różnych względów rzadko zapłonie w tym miejscu ognisko, natomiast godnie zastąpi go kuchenka turystyczna.

Kompaktowa i lekka idealnie wywiąże się z powierzonej misji, zwłaszcza jeśli w komplecie z nią występują niezbędne do gotowania naczynia biwakowe. A takie zestawy proponuje np. wiodąca w branży outdoorowej firma Trangia. Kuchenka jej produkcji wyposażona w palnik spirytusowy dostępna jest teraz wraz pakietem garnków w sklepie combat. To doskonała oferta, ponieważ zawiera wszystko to, czego potrzebujesz do przygotowania ciepłego posiłku, a więc piecyk z osłoną przeciwwiatrową, patelnię, rondelki, szczypce, jak również czajnik Trangia.

Poszczególne pakiety wyposażenia różnią się między sobą akcesoriami, toteż bez trudu wytypujesz najbardziej pasujący Ci wariant. Zawsze też możesz go rozbudować, gdyż wszystkie artykuły Trangia są kompatybilne. Zatem dołączenie czajnika, praktycznego pokrowca czy aluminiowego pudełka na pożywienie nie będzie problemem. Warto także wiedzieć, że te części ekwipunku wyróżniają się trwałością i zachowują nienaganną formę przez długi czas, a poza tym potrafią pełnić tak funkcję pojemników, jak i naczyń.

Historia firmy Trangia

Szwedzka Trangia to marka z bardzo długą tradycją, bowiem została założona przez Johna Jonssona i jego teścia w 1925 roku. Początkowo małe przedsiębiorstwo wytwarzało wyłącznie garnki dla gospodarstw domowych. Sytuacja uległa zmianie, gdy w kraju wprowadzono około 1938 r. reformę urlopową sprzyjającą masowym wypadom w plener. Ponieważ biwakowanie pociągało za sobą konieczność posiadania odpowiedniego sprzętu turystycznego, naprzeciw oczekiwaniom podróżników wyszła firma Trangia.

Pierwszym wynalazkiem opracowanym przez synów Jonssona był przenośny piecyk do użytku zewnętrznego. Zyskał on z miejsca aprobatę wielu użytkowników, co przyczyniło się do zwiększenia jego produkcji oraz zmobilizowało zespół do dalszych projektów. W efekcie wzmożonej kreatywności w roku 1951 ukazały się kompletne zestawy do gotowania zaopatrzone w kuchenkę na paliwo płynne, garnki oraz systemy zabezpieczeń przed wiatrem. Od tego momentu datuje się międzynarodowa sława producenta z małej wioski Trangsviken.

Rozpoczęły ją przebojowe kompaktowe kuchenki, a umocniły świetne kompozycje naczyń turystycznych. Dzisiaj prawie każdy obozowicz zna piecyki tej marki na palnik alkoholowy bądź gazowy, a i nieobce są mu wysokiej jakości aluminiowe akcesoria do przyrządzania posiłków. Za sprawą poręcznej budowy, niezbyt dużej wagi i możliwości dowolnego komponowania stają się priorytetowym wyborem rzeszy entuzjastów outdooru. Sprawdź, jakie produkty firmy Trangia poleca dzisiaj sklep combat.