Wacaco

Wacaco

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Wacaco — Twoja kawa na wyciągnięcie ręki

Podróżne ekspresy Wacaco

Nie wyobrażasz sobie dnia bez filiżanki pachnącej i pobudzającej do aktywności kawy? Jeśli należysz do grupy jej miłośników, to z pewnością nawet w miejscach oddalonych od cywilizacji towarzyszy Ci kubek termiczny lub termos wypełniony tym brunatnym płynem. Przyznasz jednak, że kawa transportowana w naczyniu termicznym nie może się równać z „małą czarną” sporządzoną przez ekspres. Czy trzeba się z tym pogodzić? Nie, ponieważ ku zadowoleniu kawiarzy na rynku pojawiła się z miłą niespodzianką firma Wacaco.

Tym nieoczekiwanym prezentem okazał się ekspres przenośny Wacaco. Oczami wyobraźni widzisz pewnie ciężkie sporych rozmiarów urządzenie, a tymczasem Wacaco proponuje Ci kompaktowe i lekkie modele. Dzisiaj w sklepie combat spotkasz jedną z najwyżej ocenianych ofert tej marki, a mianowicie lepszy wariant flagowego Minipresso. Mowa tu o zmodernizowanym przez Wacaco Nanopresso. Z pomocą tego "naczynia biwakowego" – bez prądu i akumulatora - w łatwy sposób przyrządzisz pyszną espresso podobną do tej, jaką zazwyczaj pijesz w domu.

Potrzebna Ci będzie tylko gorąca woda i zmielona ulubiona kawa, którą napełnisz nakrętkę z sitkiem. Natomiast w uzyskaniu maksymalnego ciśnienia 18 barów pomoże Ci zamocowana z boku pompka i siła własnych rąk. Warta Twojej uwagi jest również wersja ekspresu z adapterem. Bowiem umożliwia on serwowanie kawy ze specjalnych kapsułek. Dzięki nim unikniesz konieczności skrupulatnego czyszczenia urządzenia, a Twój aromatyczny napar powstanie błyskawicznie. Rozważ też taką opcję zakupu.

Wacaco – co to za firma?

Założycielem marki Wacaco, z siedzibą w Hongkongu, jest Hugo Cailleton – dyplomowany specjalista w zakresie wzornictwa przemysłowego. Ten niewątpliwie kreatywny człowiek wpadł na pomysł, aby zbudować podróżny ekspres do kawy. A na tę decyzję miało wpływ niezadowolenie wynikające ze spożywania podczas podróży mało satysfakcjonujących napojów kawowych podawanych w hotelach i zajazdach. Zatem, najpierw należało przetestować dostępne w sprzedaży ekspresy, by potem przejść w fazę projektowania.

Początkowo, prototypy sprawdzane doświadczalnie nie przynosiły oczekiwanego rezultatu, aż w końcu w roku 2013 udało się stworzyć rewolucyjne poręczne Minipresso. Dało ono punkt wyjścia nowo utworzonemu przedsiębiorstwu Wacaco. Prosty w obsłudze, zgrabny i lekki zaparzacz, będący w stanie „wyczarować” wyśmienitą kawę zdobył momentalnie uznanie rozmaitych podróżników. Skłoniło to producenta do pracy nad dalszymi innowacjami oraz do rozszerzenia oferty.

Tak więc w wyniku kolejnych działań powstała udoskonalona „maszynka” Nanopresso, a w 2021 r. Picopresso - dedykowana doświadczonym użytkownikom. Wśród rozpoznawalnych wzorów ukazał się także zaparzacz Pipamoka, potrafiący przygotować doskonały klasyczny czarny napar. W katalogu produktów znalazły się też kubki termiczne, zestawy mieszczące oprócz ekspresu rozszerzenia do niego oraz przydatne akcesoria. Za sprawą tych wynalazków rośnie sława marki Wacaco, więc nie przegap jej artykułów w sklepie combat.