Kulki do ASG

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Kulki do ASG – jak je wybrać?

Dlaczego wybór amunicji ASG ma znaczenie?

Kiedy kupujesz karabinek ASG albo pistolet do airsoftu, dokładnie analizujesz jego najważniejsze parametry. Sprawdzasz między innymi kaliber, możliwą do uzyskania prędkość wylotową kulki oraz przyrządy celownicze. Wszystko po to, aby wystrzeliwane przez Ciebie pociski jak najczęściej sięgały celu. Tyle tylko, że wiele zależy tu od samych kulek. A one często wyraźnie się od siebie różnią. I nie chodzi wyłącznie o średnicę, ale także o wagę, materiał czy jakość wykonania. Wszystkie te czynniki mają oczywiście wpływ na Twoją celność podczas rozgrywek.

Amunicja do airsoftu – jaki kaliber?

Zdecydowana większość replik do airsoftu strzela standardowymi kulkami o średnicy 6 mm. Zdarzają się oczywiście wyjątki – niektóre modele zaprojektowano z myślą o kulkach mierzących 8 albo 11 mm. Informację o tym, jaki kaliber ma dana broń, znajdziesz w jej specyfikacji. Teraz potrzebujesz już tylko dobrać odpowiednią masę oraz rodzaj kulek do ASG.

Masa – kluczowe kryterium wyboru kulek ASG

Naboje do ASG wykonuje się z rozmaitych materiałów. Zazwyczaj są to tworzywa polimerowe, jak na przykład ABS. Można spotkać także kulki metalowe (najczęściej wykonane z aluminium) oraz takie, które uformowano z wykorzystaniem kilku różnych surowców. To wszystko przekłada się na masę pocisków. A jak wybrać te idealnie dopasowane do Twojej broni?

Tutaj ponownie warto zajrzeć do specyfikacji repliki. Tym razem w poszukiwaniu prędkości początkowej. Wyraża się ją w metrach albo w stopach na sekundę. Co najważniejsze – dla jej konkretnych przedziałów można z łatwością dobrać masę kulek do airsoftu. Dla przykładu kulki ASG o masie 0,25 g sprawdzą się w przypadku broni o prędkości początkowej wynoszącej od 250 do 450 FPS. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w poradniku: Jak wybrać kulki do ASG.

Jakość wykonania też ma znaczenie

Mogłoby się wydawać, że w ogóle nie trzeba o tym mówić – kulka to przecież kulka. Okazuje się, że nie do końca. Często zdarzają się bowiem pociski wybrakowane – na przykład z nadlewami lub z ubytkami. Takie kulki rzeczywiście mogą płatać figle i obierać dziwne trajektorie lotu. Jak tego uniknąć? W dość prosty sposób – wystarczy sięgać po wyposażenie od renomowanych, cieszących się uznaniem producentów. Lepiej unikać naboi do ASG produkcji chałupniczej.

Rodzaje kulek do ASG – jaki wybrać?

Została jeszcze kwestia rodzaju kulek do ASG. Tutaj do wyboru masz między innymi:

  • Biodegradowalne kulki do ASG – świetne rozwiązanie, jeśli rozgrywki toczysz na świeżym powietrzu. Po skończonym strzelaniu nie musisz w pocie czoła szukać wszystkich kulek. Te, które Ci umkną, nie zaszkodzą środowisku.
  • Fluorescencyjne kulki do ASG – stosowane podczas nocnych rozgrywek, wymagają oświetlenia (to zapewnić mogą dodatkowe akcesoria montowane do broni), ale łatwo je zauważyć i pozbierać po zabawie.
  • Kulki z farbą do ASG – skojarzenia z paintballem nasuwają się same, bo takie kulki rzeczywiście zostawiają na celu ślad. Przed ich zastosowaniem upewnij się jednak, czy nie zaszkodzą Twojej replice.

Pamiętaj: dobrze dobrane kulki do ASG pomogą Ci osiągać jeszcze lepsze wyniki podczas rozgrywek. Dlatego sprawdź kulki do ASG w ofercie combat