Karabinki ASG

Karabinki ASG

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

1 produkt

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

1 produkt

Charakterystyka karabinków ASG

Na sam początek karabin szturmowy ASG

Rozpoczynając swoją przygodę z Air Soft Gun i szukając dla siebie odpowiedniego sprzętu, zapoznaj się z karabinami szturmowymi na kulki. Dobrze służą one w zamkniętych pomieszczeniach, chociaż znacznie lepiej sprawdzają się na otwartym terenie, takim jak las czy pole do rozgrywek, gdzie swobodnie można oddawać strzały seriami.

Karabiny szturmowe ASG charakteryzują się również bardzo dobrym zasięgiem i prędkością wylotową kulek, co pozwala zaskoczyć przeciwnika ze sporego dystansu. Dodatkowo możliwość strzelania automatycznego jest sporym atutem podczas rozgrywek.

Warto zwrócić również uwagę na materiały z których wykonany jest karabinek ASG, bo ma to ogromny wpływ ma jego wytrzymałość i niezawodność. W przypadku tego rodzaju broni liczba oddanych strzałów będzie bardzo duża, a co za tym idzie gear box – główny mechanizm odpowiedzialny za wystrzeliwanie kulek, będzie w ciągłym użyciu.

Karabinki snajperskie ASG – zasięg i precyzja

Trochę inna specyfikę mają karabinki snajperskie ASG. Wynika to z innego przeznaczenia i roli, jaką pełnią na polu walki. To idealny wybór dla ludzi, którzy preferują walkę z dużego dystansu oraz cechują się precyzją, albo po prostu chcą sprawdzić się w roli snajpera.

Na celność karabinka wpływa wiele czynników, takich między innymi jak bardzo duża prędkość wylotowa kulki. Często stosowanym mechanizmem wspomagającym jest system hop-up, który odpowiada za wprowadzenie wystrzeliwanej kulki w ruch rotacyjny, wykorzystując efekt Magnusa, co w uproszczeniu przekłada się na zasięg oddawanych strzałów.

Ponieważ precyzyjne oddawanie strzałów nie należy do najłatwiejszych, karabinek snajperski ASG powinien być dobrze dobrany i spasowany pod użytkownika, zwłaszcza, że w grach terenowych ASG rola snajpera może polegać na dość długim wyczekiwaniu na przeciwnika, często w nieruchomej pozycji. Komfort może wtedy zapewnić poduszka policzkowa czy dwójnóg stanowiący podpórkę dla broni.

Karabinki ASG na gaz

Część replik karabinków ASG napędzana jest sprężonym dwutlenkiem węgla umieszczonym w odpowiedniej kapsule. Wyrzut naboju następuje poprzez naciśnięcie spustu, który otwiera zawór i uwalnia gaz, a ten wypycha kulkę z komory. Warto pamiętać, że podczas używania karabinków z napędem na gaz konieczne są częste wymiany naboju z gazem. Minusem tego rozwiązania jest fakt, że gaz reaguje na warunki zewnętrzne, a konkretnie na niskie temperatury, co wpływa na jego moc i zasięg.

Sprawdź karabinki ASG CO2 12g w sklepie combat

Elektryczne karabinki ASG

Wybór odpowiedniego napędu broni w zależności od przeznaczenia, może mieć wpływ na optymalizację efektów podczas rozgrywek czy treningu. W replikach karabinków ASG bardzo dobrze sprawdza się napęd elektryczny, złożony z silniczka, który naciąga sprężynę, oraz baterii. Jego główną zaletą jest możliwość strzelania seriami.

Pojemność baterii karabinka elektrycznego ASG jest zazwyczaj dość duża i pozwala przez znaczny okres prowadzić rozgrywkę, bez konieczności wymiany czy doładowywania – inaczej niż w przypadku popularnych „gaziaków”.

Sprawdź karabinki ASG elektryczne w sklepie combat

Napęd sprężynowy w karabinach wyborowych

Jeszcze jednym rodzajem napędu jest napęd sprężynowy, który w przypadku replik karabinków ASG najczęściej stosowany jest w karabinkach snajperskich. Jego działanie polega na każdorazowym, ręcznym naciągnięciu sprężyny, która po naciśnięcia spustu rozpędza tłok odpowiadający za sprzężenie powietrza w cylindrze i wyrzut kulki. Jest to niemal niezawodny i praktycznie bezkosztowy w użytkowaniu mechanizm.

Co ważne, pozwala on wyrobić nawyki ważne na polu walki, takie jak między innymi dokładne i precyzyjne oddawanie strzału – to ze względu na czas, który trzeba poświęcić na przeładowanie.

Sprawdź karabinki ASG sprężynowe w sklepie combat lub wróć do kategorii produktów sprzęt do ASG.