Strzelby RAM

Strzelby RAM

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Strzelby RAM – duża moc w Twoich rękach

Co warto wiedzieć o strzelbach na gumowe kulki

Strzelby RAM (Real Action Marker) swoją budową nawiązują do prawdziwej broni palnej typu shotgun czy obrzyn. Ich producenci zadbali nawet o najmniejsze szczegóły wykonania oraz tego, w jaki sposób użytkuje się tych broni. Dzięki temu każdy kontakt ze strzelbami na gumowe kulki pozwala w znacznym stopniu poznać działanie ich odpowiedników na ostrą amunicję. To idealna propozycja dla tych, którzy cenią sobie moc i siłę.

Warto na przykład wiedzieć, że tak jak w przypadku pierwowzoru, tak i strzały z obrzyna na kule gumowe oddawane są pojedynczo po uprzednim załadowaniu naboju. Po każdym strzale broń należy ponownie przeładować, co zwiększa realizm z jej korzystania.

Chociaż strzelby RAM nie należą do najmniejszych broni, takich jak pistolety czy rewolwery, to w większości ich rozmiar jest na tyle uniwersalny, że nie sprawia problemów podczas przenoszenia czy transportu. Możesz ją schować w plecaku czy przewozić na siedzeniu w samochodzie, oczywiście po uprzednim zabezpieczeniu.

Rozwiązania napędowe w strzelbach RAM

W strzelbach na kulki gumowe jako napęd wykorzystywany jest sprężony dwutlenek węgla, przechowywany w specjalnej kapsule i montowany przeważnie w rękojeści. Jest niezwykle wydajny, bo jeden nabój CO2 starcza średnio na oddanie około 40-50 strzałów, a skuteczny zasięg trafienia to około 20-25 metrów. Pozwala to toczyć walki przez spory okres na znacznym dystansie.

Nowe technologie wspierają obecnie niezawodność i wydajność. Nie inaczej jest w przypadku strzelb RAM. W zależności od modelu stosuje się miedzy innymi system pozwalający na przechowywania w rękojeści naboju CO2 przez długi czas. W przypadku konieczności użycia wystarczy uderzyć w nakrętkę w dolnej części rękojeści, co powoduje przebicie kapsuły i uwolnienie dwutlenku węgla. Takie rozwiązanie sprawia, że gaz nie traci swoich wartości, a Ty masz możliwość szybkiego wykorzystania strzelby.

Sprawdź strzelby RAM Co2 12g na kule gumowe

Legalny shotgun?

Tak, strzelbę na gumowe kulki możesz posiadać bez zezwolenia czy rejestracji. Polskie prawo tego nie zabrania, gdyż moc jaką uzyskuje kulka podczas wystrzału osiąga mniej niż 17 J, a to w jego świetle nie czyni z niej broni. Ważne jest jednak, żeby taką broń wykorzystywać zgodnie z jej przeznaczeniem, czyli w celach rekreacyjnych, ewentualnie do obrony osobistej.

Strzelby RAM w obronie osobistej

Jedną z głównych i podstawowych potrzeb każdego człowieka jest bezpieczeństwo. Jeśli zależy Ci żeby zapewnić je sobie i Twojej rodzinie, pomóc może Ci w tym strzelba RAM, która już samym wyglądem może skutecznie zniechęcić napastnika do naruszania Twoich wartości. Na pierwszy rzut oka przypomina prawdziwą broń, czym budzi respekt nawet u najbardziej zdeterminowanych i każe im się dwa razy zastanowić, czy warto podejmować walkę.

Jeśli jednak zdrowy rozsądek nie zachęci napastnika do rezygnacji z ataku, otrzymanie postrzału z obrzyna na gumowe kulki, który posiada dużą moc, nawet przez grube ubranie zadaje ból i skutecznie powstrzymuje od podejmowania dalszych działań.

Efekt odstraszający możesz zwiększyć, stosują odpowiednie do sytuacji kulki, na przykład wypełnione gazem pieprzowym. Taki pocisk wywołuje nie tylko ból, ale uwalnia substancje, które podrażniają wrażliwe części ciała, takie jak usta, oczy, nos czy skóra.

Strzelby na gumowe kulki w służbie wyższych wartości

Przydatność strzelb RAM potwierdzają również zawodowe służby i jednostki specjalne, takie jak policja czy wojsko. Stosuje się je tam podczas szkolenia i przygotowywania rekrutów do pełnienia obowiązków w realnych warunkach. Tak przeprowadzony trening taktyczny nie zagraża zdrowiu funkcjonariuszy, a potrafi podnieść kompetencje, dzięki którym mogą ocalić czyjeś życie.

Postrzelajmy się

Nie tylko w treningach taktycznych czy w samoobronie odnajdziesz sens posiadania strzelb RAM, są one przeznaczone także dla hobbystów i pasjonatów, którzy w wolne weekendy biegają po lasach i polach walki, strzelając się z gumowych kulek i tocząc rozgrywki. Zasięg i moc, jakie posiadają strzelby na gumowe kulki, sprawia, że są one idealną bronią dla miłośników takich form aktywności.

Mocarne strzelby RAM znajdziesz w sklepie combat