Hammerli

Hammerli

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Hammerli — zawsze wśród gwiazd strzelectwa

Szwajcarska firma Hammerli kojarzy się przede wszystkim z turniejami strzeleckim, bo przez kilkadziesiąt lat dostarczała broń w najlepszym gatunku dla swoich zawodników, którzy zawsze stawali na podium. Czy może istnieć lepsza rekomendacja marki? Przy jej udziale, Twoje umiejętności przełożone na sprzęt z najwyższej półki mogą zaowocować tylko sukcesem. Wystarczy wybrać odpowiednią wiatrówkę w sklepie combat i zacząć ćwiczenia, by osiągnąć sprawność mistrza.

A do wyboru masz karabinki o napędzie sprężynowym, utrzymane w eleganckiej, tradycyjnej stylistyce albo bardziej nowoczesnej, jak również wiatrówki zasilane CO2. Znajdziesz tu najpopularniejszy kaliber śrutu 4, 5 mm oraz 5, 5mm. Dla miłośników klasyki przygotowano wiatrówki Hammerli z łamana lufą, wśród których ciekawie prezentuje się model Black Force 550. Posiada on blokadę niekontrolowanego wystrzału, system światłowodów Tru – Glo, a także szynę montażową na lunetę.

Natomiast seria Hammerli 850 Airmagnum proponuje wiatrówki o konstrukcji polimerowej na naboje gazowe. Wszystkie egzemplarze wyposażono w bezpiecznik, a niektóre, jak np. Magnum XT otrzymały dodatkowo stabilizujący dwójnóg oraz celownik optyczny. Ta wersja napędzana dużą kapsułą 88g wydaje się być dobrą alternatywą dla broni PCP. Amator czy wprawiony w treningach strzelec powinien być usatysfakcjonowany ofertą producenta, pracującego dla wymagających sportowców.

Sprawdź dostępny model: Wiatrówka Karabinek Hammerli 850 AirMagnum Diabolo 4,5 mm

Historia marki Hammerli

O rodzinie Hammerli zaczęto mówić w 1863 roku, kiedy autorytet ślusarstwa -Johann Ulrich założył w Lanzburgu swoją firmę. Otrzymała ona nie lada zadanie, które polegało na produkcji luf dla armii szwajcarskiej. To zlecenie dało początek dalszej działalności zakładu. Zespół fachowców z dziedziny inżynierii przez kolejne lata zdobywał doświadczenie, aby wystartować w 1897 roku, podczas pierwszych mistrzostw świata w strzelectwie, z karabinkiem sportowym. Model Hammerli w rękach reprezentacji święcił prawdziwe triumfy.

Za jego doskonałością przemawiało zwycięstwo Szwajcarii w klasyfikacji generalnej oraz największa ilość medali przedstawiciela tego kraju – Franka Julliena. Po zakończeniu rozgrywek wszyscy zainteresowani znali już markę Hammerli i cenili jej jakość. Dlatego też następne produkty tej firmy szybko stawały się rozpoznawalne i pożądane, jak choćby pistolet sportowy 33 MP czy wzór M160, M 208 lub M280. Szwajcarska Hammerli mogła już konkurować z niemieckim Waltherem czy amerykańskim Coltem.

Jednak, żeby zaopatrywać rekordzistów strzelectwa, branżę wojskową oraz cywilów, trzeba było połączyć siły z innym przedsiębiorcami. I tak oto w 1971 roku, w celu rozszerzenia działalności, Hammerli stała się członkiem wielobranżowego holdingu SIG, a w 2006 opiekę nad nią przejął koncern Umarex. Obecnie egzemplarze broni z logo tej marki wytwarzane są w Niemczech i cieszą się nieustającym powodzeniem, gdyż stanowią asortyment o najwyższych parametrach. Przekonaj się o tym, wybierając wiatrówkę w sklepie combat.