Spyderco

Spyderco

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Spyderco — ponadczasowy specjalista od noży

Jak scyzoryk szwajcarski nie sposób pomylić z narzędziem innej marki, tak noże Spyderco w gąszczu podobnych produktów wyróżniają się charakterystyczną konstrukcją. Modele składane, posiadające boczny klips i otwór w głowni, od ponad 40 lat zadawalają użytkowników na całym świecie i nieprzerwanie zdobywają najwyższe noty. A wszystko za sprawą innowacyjnych projektów i niestandardowych rozwiązań, które wdraża amerykański producent. Teraz Spyderco gości również w sklepie combat, prezentując swoje wyroby

Są to przede wszystkim typy przekształcające się w małe, poręczne nożyki bezproblemowe w transporcie. Dla tych, którzy chcą rozpocząć znajomość z osławioną marką, nadawać się będzie wzór Spyderco Resilience Plain. Sprawdzi się on w terenie, gdyż posiada głownię ze stali nierdzewnej oraz długą krawędź tnącą. Ponadto, uzupełnia go ergonomiczna rękojeść przylegająca do dłoni i oferująca porządne podparcie. Możesz też liczyć na swobodne otwieranie ostrza, nawet w rękawiczkach.

Z kolei na wyprawę survivalową albo do stosowania na co dzień warto wybrać coś z serii Spyderco Tenacious. To może być nóż z krawędzią gładką albo posiadający oprócz niej ząbki. Poza standardową budową, znajdziesz tu zaczepkę mocowaną na 4 sposoby, jak również niebanalny desing. W przypadku dylematu, jak naostrzyć nóż, sklep combat wskaże Ci receptę pod postacią cenionej ostrzałki Spyderco, która profesjonalnie zajmie się Twoim sprzętem.

Historia marki Spyderco

Powszechnie znana i ceniona firma Spyderco pochodzi z USA. Założył ją w 1978 roku Sal Glesser i prowadzi ją wraz z rodziną do obecnych czasów. Jednak początki działalności, mimo talentu przedsiębiorcy, nie były łatwe. Bowiem pierwszy wielofunkcyjny przyrząd z 1976 roku, mający na celu usprawnienie manualnych czynności, nie przyniósł spodziewanego sukcesu. Natomiast kolejny wynalazek – ostrzałka Tri Angle, spotkał się z należytym uznaniem i zmotywował firmę do jego masowej produkcji.

Po kilku latach sprzedaży ostrzałek postanowiono wyprodukować nowatorski model noża. Był to składany CO1 Warker - wyposażony w klips do mocowania przy pasku lub kieszeni oraz niespotykany dotąd otwór w klindze, służący do otwierania jedną ręką. Jego pojawienie się w 1981 roku wzbudziło ogromne zainteresowanie, bo łamał dotychczasowe kanony konstrukcji. Wzór ten opatentowano, a nazwa Spyderco zaczęła kojarzyć się z pomysłowością i wysoką klasą. Przyczyniły się do tego także następne serie narzędzi tnących.

Wytwarzane w pełni z najlepszych gatunkowo materiałów zdobywały powszechną renomę. Wystarczy tu przywołać wersje: CO2 Mariner, CO3 Hunter, Police czy wyróżniony przez Blade Magazine model Endura. Nieustające dążenie do perfekcji, a także łatwość i wygoda obsługi sprawiły, że marka Spyderco noże swojej produkcji dystrybuuje w wielu krajach. Dowodem wysokiej aprobaty producenta są także nagrody przyznawane przez fachowców, jak np. ta z targów broni IWA 2008 w kategorii outdoor. Toteż warto poznać Spyderco.