Scyzoryki

Scyzoryki

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

25 produktów

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

25 produktów

Scyzoryki – doceń ich poręczność

Więcej niż jedno narzędzie? Scyzoryk!

W gospodarstwie domowym wszystkie potrzebne przyrządy masz pod ręką, toteż doskonale radzisz sobie podczas wykonywania codziennych zadań i przypadkowych niewielkich awarii. Sytuacja zaczyna się komplikować, gdy wyruszasz w teren. Wtedy zauważasz szczególną przydatność noża, nożyczek czy otwieracza do kapsli. Nieporęcznie jednak zabierać ze sobą tyle narzędzi, więc konieczne jest inne rozwiązanie, które pojawia się pod postacią scyzoryka. Zgrabny i lekki – dyskretnie ukryje się nawet w kieszeni.

Jaki scyzoryk wybrać?

Wysuwający się na plan pierwszy scyzoryk szwajcarski, model mniej znanej firmy czy tani składany nożyk? Jeżeli zależy Ci na długowieczności sprzętu, jego niezawodności i jakości sięgaj po sprawdzone marki. Oferują one różnorodne produkty o wyspecjalizowanych funkcjach. Znajdziesz tu scyzoryki dla dzieci, turystów, wędkarzy, ratowników, majsterkowiczów, a także bardziej uniwersalne zestawy dla każdego (bez wskazania wiodących funkcji).

Wybierając scyzoryk, zwróć uwagę na jego wagę i rozmiar. Te posiadające więcej narzędzi są zazwyczaj cięższe, zatem gdy niezbędne dla Ciebie będą kombinerki, śrubokręt lub piła do metalu, to musisz się liczyć z wymiarem powyżej 91 mm i większą grubością. Podczas kiedy podstawowa, lekka wersja o długości około 8 cm zaoferuje Ci kilka najpotrzebniejszych akcesoriów sprawdzających się w codziennych sytuacjach. Możesz też iść na kompromis, decydując się na uniwersalny komplet średnich gabarytów. I tak zyskujesz więcej niż jedną funkcjonalność.

Dla kogo scyzoryk wielofunkcyjny?

Z powodzeniem zastępuje multitool, bo został wyposażony w bogaty pakiet mikronarzędzi. Każde z nich nadaje się do ściśle określonych zadań, ale istnieje przecież jeszcze Twoja własna kreatywność, która potrafi wyznaczać nowe role. Zwłaszcza, kiedy masz do wyboru od 21 do 33 „główek”. A wysuniesz tu z wnętrza okładzin np. ostrza duże i małe, otwieracze, linijkę, 2 rodzaje pilników, a nawet szkło powiększające i długopis. Idealny to prezent dla tych, którzy chcą być przygotowani na przeróżne sytuacje.

Co potrafią specjalistyczne scyzoryki?

Podczas wyszukiwania scyzoryka dla siebie, swojej pociechy lub znajomego warto przyjrzeć się końcówkom, bowiem od nich będzie zależeć wykorzystanie narzędzia. Niektóre serie mają na obudowie, oprócz znaku marki, specjalne oznakowania i napisy sugerujące przeznaczenie. Wśród nich spotkasz warianty stworzone z myślą np. o wędkarzach, służbach ratowniczych czy najmłodszych użytkownikach. Te ostatnie rozpoznasz od razu po zaokrąglonych ostrzach i niezwykle poręcznej budowie.

A co wyróżnia scyzoryk wędkarski? Już na pierwszy rzut oka widać, że sporo tu elementów dla poławiaczy ryb, począwszy od ostrzy do usuwania łusek, po nożyczki i przyrządy do wyhaczania. Wykonany ze stali nierdzewnej, spisze się w każdych warunkach. Podobnie jak scyzoryk turystyczny lub scyzoryk biwakowy, ponieważ i w tych przypadkach zadbano o solidne, ostre głownie oraz przydatne w terenie narzędzia. Nie musisz się zatem obawiać o brak piłki do drewna czy korkociągu.

Dużym wzięciem cieszy się również scyzoryk monterski z powodu dobrze dobranych przyrządów. Kombinerki, śrubokręty, piła i pęseta do detali, bezpiecznie schowane, zawsze są w pogotowiu, kiedy pojawia się konieczność małej naprawy. Zbliżone narzędzia kryje scyzoryk samochodowy, lecz warto zabrać do auta także model preferowany w akcjach ratunkowych. Bowiem zawiera wszystkie najpotrzebniejsze elementy takie jak: nóż do cięcia pasów, piłę do szkła i zbijak do szyb.

O czym jeszcze warto wiedzieć?

Małe, zgrabne scyzoryki sprawdzają się w rozmaitych okolicznościach. Ulokowane w plecaku, torbie albo wsunięte do kieszeni zajmują niemal niezauważalną pozycję, a gdy przychodzi potrzeba wysuwają „złotą rączkę”, by potem ją dyskretnie schować. Aby mieć pełną satysfakcję z ich używania, trzeba dopasować typ do swoich preferencji, zwrócić uwagę na klasę wykorzystanych do produkcji materiałów oraz wykonanie. Sprawdź więc scyzoryki w sklepie combat.