Pistolety ASG green gas

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.

Pistolety ASG zasilane Green Gas – co warto o nich wiedzieć

Dlaczego właśnie Green Gas?

Wybierając replikę pistoletu, warto zastanowić się, co ma go zasilać. Jednym z popularnych rozwiązań są pistolety zasilane mieszanką propanu i silikonu czyli Green Gas. Takie rozwiązanie pozwala symulować pracę elementów repliki w taki sposób, aby ich działanie było zbliżone do prawdziwej broni palnej.

Pistolety ASG na Green Gas. Co je wyróżnia?

Repliki boczne zasilane gazem, znane jako gaziaki, to konstrukcje, w których kulki są wystrzeliwane za pomocą sprężonego gazu. Nie jest on jednak sprężany przed strzałem przez tłok w cylindrze (jak ma to miejsce w konstrukcjach sprężynowych), tylko podawany ze specjalnego zbiorniczka, który zwykle jest umieszczany w magazynku repliki. Takie rozwiązanie wymaga uzupełnienia gazu ze specjalnego zbiornika (kartusza) w którym jest sprzedawany.

Pistolety Green Gas jak broń palna

Umiejscowienie zbiorniczka na gaz w magazynku repliki pozwala nadać realizmu potyczkom ASG. Po wyczerpaniu się kulek strzelec musi szybko zmienić magazynek, podobnie gdy spadnie ciśnienie gazu. Jednak po wymianie magazynka szybko wraca do gry.

Zaletą pistoletów na Green Gas jest również funkcja blowback. Część gazu jest wykorzystywana do poruszania zamkiem repliki. Tak jak ma to miejsce podczas przeładowania broni palnej po strzale. Taki system znacznie podnosi realizm i daje wiele radości po strzale. Zwłaszcza gdy zamek zatrzyma się w tylnym położeniu po opróżnienia magazynka – jak w prawdziwym pistolecie.

Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru pistoletu na Green Gas

Repliki ASG zasilane Green Gas są wrażliwe na zmiany temperatury. W niskich temperaturach może dojść do zamarznięcia zaworu i utraty całej pojemności zbiorniczka podczas jednego strzału. Jest to zjawisko zwane syfonowaniem. Dlatego warto dobierać mieszankę gazów dostosowaną do panujących warunków.

Co istotne, sam propan stanowiący główny składnik Green Gas jest suchy i może uszkodzić uszczelki repliki. Dlatego producenci dodają różne środki uszlachetniające, w tym silikon konserwujący uszczelki.

Warto sprawdzić różne produkty. Inny sprawdzi się w Glocku a inny w replice o odmiennej konstrukcji. Gaz zwykle pozwala na oddanie ponad 100 stabilnych strzałów z jednego doładowania. Sam proces uzupełniania gazu z kartusza jest prosty i przypomina uzupełnianie paliwa w zapalniczce.

Odkryj pistolety ASG zasilane Green Gas w ofercie combatu