Kieszenie medyczne

Kieszenie medyczne

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

1 produkt

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

1 produkt

Kieszenie medyczne – sposób na błyskawiczny ratunek

Dlaczego warto nosić ze sobą apteczkę?

Każdy wypad poza miasto czy daleka wyprawa jest atrakcyjną odmianą spędzania czasu. Dlatego, gdy tylko nadarza się sposobność wsiadasz do auta, na rower lub wyruszasz pieszo, aby odkrywać nowe miejsca. A po powrocie do domu przesuwasz kadry miłych wspomnień z ostatnich chwil. Jednak czasem się zdarza, że nawet mała wywrotka potrafi zburzyć harmonię relaksu i zakłócić reminiscencje.

Zdarty naskórek, potłuczone kolana czy niewielkie skaleczenia mogą przysporzyć bólu i skutkować nieprzyjemnymi konsekwencjami, jeśli ich nie zdezynfekujesz i nie opatrzysz. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja, gdy pojawiają się zwichnięcia, bądź złamania. W takich przypadkach konieczna okazuje się natychmiastowa interwencja, więc zanim „wystukasz” numer pogotowia ratunkowego, unieruchom chorą kończynę za pomocą opaski elastycznej, która powinna być w apteczce. A ta z kolei w zasięgu Twojej ręki.

Po co kieszeń medyczna?

Chociaż apteczka nie stanowi obowiązkowego wyposażenia samochodu, większość zapobiegliwych kierowców pamięta, by znaleźć dla niej lokum w swoim pojeździe. Inaczej ma się sprawa z wędrowcami. Ci, obładowani najpotrzebniejszymi rzeczami, unikają nadbagażu, a torba pierwszej pomocy nie tylko trochę waży, ale także jest nieporęczna.

Chyba że zastąpi ją praktyczna kieszeń medyczna. Pełni taką samą rolę, dając wiele opcji transportu. W zależności od rodzaju modelu możesz ją przymocować za pomocą rzepów, systemu MOLLE/PALS albo paska nośnego, którym została obdarzona. Mały wariant wsuniesz też do kieszeni typu cargo albo do plecaka. I w dodatku dzięki sprytnej konstrukcji, po rozsunięciu zamka będziesz mieć wszystkie akcesoria widoczne jak na dłoni, co ułatwi szybką akcję.

Czym różni się kieszeń taktyczna od medycznej?

Oprócz uniwersalnych kieszeni zaspokajających codzienne potrzeby istnieją serie dedykowane do określonych zadań. Dla przykładu organizer wzbogacony ładownicami na magazynki pistoletowe oraz posiadający wejścia na słuchawki, liczne zaczepy i komory na sprzęt doskonale spisze się podczas gier airsoftowych. Zazwyczaj w serii taktycznej spotkasz też płaszczyznę z rzepem, umożliwiającym dopięcie do bliźniaczej platformy na torbie czy kamizelce.

W tej kategorii równie często gości kieszeń taktyczna na pas, którą zakłada się jak klasyczną nerkę, a w razie potrzeby demontuje i wybiera odmienną metodę przenoszenia. Czym w takim razie odróżnia się kieszeń medyczna? Przede wszystkim rozwiązaniami wspierającymi natychmiastowe działanie. Wystarczy Ci zaledwie kilka ruchów, by obnażyć zawartość apteczki polowej, wyciągnąć konieczne rękawiczki i zlokalizować medykamenty. Przy starannie przemyślanej konstrukcji nie zmarnujesz ani sekundy na ich szukanie.

Jaką kieszeń medyczną wybrać?

Wśród oferowanych egzemplarzy znajdziesz pojemne, rozbudowane apteczki, jak również proste praktyczne kieszenie. Bez względu na to, który typ będzie Cię bardziej satysfakcjonował, zwróć uwagę na solidność wykonania. Użycie materiałów, takich jak cordura zapewni długoletnią trwałość i niezawodność produktu, toteż miej to na uwadze. Nie bez znaczenia okażą się także w stresujących okolicznościach antypoślizgowe uchwyty i płynnie pracujące zamki.

Natomiast portfelowy tryb składania na rzep przyczyni się do sprawniejszej obsługi. Podobnie jak możliwość wyboru rodzaju mocowania. Stawiając na zaawansowaną kieszeń wypróbowanego producenta, natrafisz na modułowe rozstrzygnięcia polegające na łączeniu dwóch funkcjonalnych części. Jedną stanowi pokrowiec montowany w różny sposób, drugą, wewnętrzna apteczka – także z różnymi wariantami zaczepu. Mogą zatem istnieć oddzielnie lub razem, sprzyjając ochronie i prostemu udostępnianiu farmaceutyków.

Większość organizerów ratowniczych znanych marek opiera się na budowie pozwalającej na praktyczne rozmieszczenie gazików, bandaży, chust czy plastrów. Bowiem siatkowe kieszonki, wsuwane skrytki i przegródki zaplanowano tak, by dobrze zabezpieczały środki lecznicze i jednocześnie ułatwiały korzystanie z nich. Dzięki temu, chcąc udzielić komuś lub sobie pomocy, ekspresowo wykonasz misję. Bądź przewidujący i zaopatrz się w kieszenie medyczne w sklepie combat.