Latarki

Latarki

Latarki turystyczne i survivalowe – praktyczne źródło światła w każdej sytuacji

Sprawdź, jakie latarki znajdziesz w sklepie combat.pl

Wakacyjny wyjazd pod namioty, długa wędrówka szlakiem turystycznym, wieczorne manewry ćwiczeniowe albo wypad na ryby. To tylko kilka sytuacji, w których warto mieć przy sobie przenośne źródło światła. I wcale nie chodzi o smartfona, bo jego lampka może po prostu okazać się za słaba, a on sam – niezbyt praktyczny. W takich warunkach o wiele lepiej spisze się wytrzymały sprzęt emitujący jasny strumień. Dzięki niemu rozświetlisz mrok i zadbasz o komfort oraz bezpieczeństwo swoje i bliskich. Zobacz, jakie latarki oferuje sklep combat.pl.

Latarki podręczne (EDC) – lekkie i sprawdzone w wielu sytuacjach

Latarki EDC (Everyday Carry) cechują się przede wszystkim uniwersalnością. Są dopasowane zarówno do zastosowań domowych – na przykład na wypadek awarii elektryczności – jak i tych bardziej wymagających – chociażby do oświetlenia drogi podczas wieczornej przechadzki. Znajdziesz wśród nich modele kompaktowe, mocowane do breloków, oraz większe – w sam raz do plecaka lub kieszeni kurtki. Dzięki temu z łatwością wybierzesz urządzenie dopasowane do Twoich potrzeb. Pamiętaj tylko, że jeśli chcesz często korzystać z latarki turystycznej w plenerze, powinna być ona solidnie wykonana, a także odporna na zachlapania. Pewność chwytu zapewnią z kolei ryflowania wykonane na obudowie. Sprawdź latarki podręczne (EDC) w sklepie internetowym combat.pl.

Latarki taktyczne – mocne i wytrzymałe

Latarki taktyczne to rewelacyjna propozycja dla miłośników outdooru i pracowników służb mundurowych. Latarki survivalowe emitują one jasny strumień, który skutecznie rozprasza mrok i pozwala dokładnie przyjrzeć się oświetlanemu miejscu. W dodatku obudowy większości urządzeń wykonane są z solidnego aluminium, co czyni je odpornymi na efekty upadków, i posiadają chroniące przed wodą uszczelki. Praktycznym udogodnieniem są także uchwyty oraz zaczepy, które umożliwiają przymocowanie akcesorium do broni lub ubrania – w taki sposób, aby dostęp do niego był jak najłatwiejszy. Sprawdź latarki taktyczne w sklepie internetowym combat.pl.

Latarki patrolowe – z szerokim zakresem regulacji

Latarki patrolowe wyglądem przypominają standardowe urządzenia podręczne. Są za to nieco większe i bardziej masywne, więc w razie potrzeby mogą posłużyć do samoobrony. Ich najważniejszą cechą jest jednak szeroki zakres regulacji strumienia światła, jaki oferują. Dzięki możliwości wyboru mocy oświetlania o wiele łatwiej jest kontrolować zużycie baterii. Z kolei tryb stroboskopowy, także dostępny w wybranych urządzeniach, pozwala zwrócić uwagę osób trzecich oraz – w sytuacji zagrożenia – oślepić napastnika. To coś więcej niż latarki turystyczne. Sprawdź latarki patrolowe w sklepie internetowym combat.pl.

Latarki czołowe – gdy liczy się swoboda rąk

Popularne czołówki sprawdzają się zawsze wtedy, kiedy potrzebne są źródło światła i wolne ręce. Dlatego dobrze jest mieć je w ekwipunku nie tylko podczas wypadów na szlak, przejażdżek rowerowych lub na rolkach jako latarkę turystyczną, ale także na przykład w samochodzie – na wypadek niespodziewanej awarii w trasie. Ważną cechą latarki czołowej jest to, aby dobrze przylegała do głowy i była stabilna. Tylko wtedy emitowane przez nią światło padnie dokładnie na oglądany przez Ciebie punkt. Rozwiązaniem, o którym warto pomyśleć w kontekście bezpieczeństwa, są natomiast różne odcienie światła oraz sygnały nadawane alfabetem Morse’a. Skutecznie zwrócą one na Ciebie uwagę w mroku. Sprawdź latarki czołowe w sklepie internetowym combat.pl.


Czytaj nasze poradniki